عسل طبیعی چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد ؟

عسل طبیعی

صدها سال است که انسان‌ها از عسل طبیعی در طب سنتی استفاده می‌کنند. استفاده از عسل طبیعی از قدیم به عنوان غذا و دارو وجود داشته است. همچنین استفاده از عسل از موانع فرهنگ و قومیت فراتر رفته و مورد پذیرش همه اعتقادات مذهبی و فرهنگی است. این ماده‌ی غذایی طبیعی و شیرین حاوی عناصر بسیار مفیدی است. عسل طبیعی طیف وسیعی از فواید برای سلامتی را شامل می‌شود. عسل خالص سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است. زنبورهای عسل دارای نیروی ذاتی برای تشخیص گل‌های مفید از غیر مفید هستند. آن‌ها به سراغ گیاهان و گل‌های شفابخش می‌روند و از آن‌ها تغذیه کرده و عسل طبیعی تولید می‌کنند. حال اگر زنبورهای عسل به جای شهد گل‌ها از شکر یا قند مصنوعی تغذیه کنند، آن فراورده را دیگر نمی‌توان عسل نامید.

کیفیت عسل طبیعی ۱۰ برابر بیشتر از عسل مصنوعی است که از تغذیه مصنوعی زنبورها با آب و شکر به دست می‌آید. عسل مصنوعی برای سلامت انسان خاصیت چندانی ندارد و صرفاً تا حدی برای تغذیه زنبورهای عسل مناسب است. برخی معتقدند در فرآیند پاستوریزه کردن و ناخالص کردن عسل، از فواید عسل کاسته می‌شود. به همین باید در تهیه عسل دقت لازم را داشته باشید و آن را از جای مطمئن خریداری کنید.

 

عسل طبیعی چیست ؟

عسل ماده‌ای شیرین و طلایی رنگ است که توسط زنبورهای عسل ساخته می‌شود. زنبورهای عسل، عسل را در خانه‌های کوچک و شش ضلعی ذخیره می‌کنند که کندو‌ی عسل نامیده می‌شود. تولید کنندگان عسل طبیعی، عسل را با کمترین حرارت از فیلتر عبور می‌دهند تا بیشترین آلودگی را از عسل خارج کنند.

برخلاف عسل‌های طبیعی، عسل‌های معمولی و پاستوریزه مراحل پاستوریزاسیون را طی می‌کنند. به این معنی که تولید کنندگان عسل را حرارت می‌دهند و گرم می‌کنند تا شفافیت عسل و ماندگاری آن را افزایش دهند. این عمل بر مواد مغذی موجود در عسل تاثیر منفی می‌گذارد.

عسل طبیعی استاندارد

برخی مطالعات نشان داده که انسان‌ها بیشتر از ۸۰۰۰ سال است که از عسل استفاده کرده‌اند. در دوران باستان مردم از عسل‌های خام استفاده می‌کردند. اما امروزه بیشتر مردم از عسل‌های پاستوریزه شده استفاده می‌کنند.

مشخصات تغذیه‌ای عسل طبیعی :

عسل طبیعی حاوی چندین نوع از ویتامین‌ها از جمله ویتامین‌های گروه B  و مواد معدنی است. همچنین عسل شامل پروتئین‌ها، آنتی اکسیدان‌ها، اسیدهای آمینه و ریز مغذی‌ها است.

قند موجود در عسل‌های طبیعی نسبت به شیرین کننده‌های مصنوعی شیرین‌تر است و خاصیت انرژی‌ زایی بیشتری نسبت به شیرین‌ کننده‌های مصنوعی دارد. بیشترین قند موجود در عسل، فروکتوز است.

عسل از اهمیت غذایی و بهداشتی زیادی برخوردار است. این ماده غذایی سرشار از مواد معدنی مانند کلسیم، مس، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم، روی و برخی عناصر کمیاب است.

فواید عسل طبیعی :

به طور کلی عسل طبیعی دارای خواص زیر می‌باشد :

  • اثرات آنتی اکسیدانی
  • اثرات ضد التهابی
  • عمل ضد باکتریایی
  • اثرات ترمیم زخم

برخی از مطالعات انجام شده نشان داده بره موم زنبور عسل و گرده زنبور عسل می‌توانند خاصیت ضد التهابی، ضد باکتریایی، آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی داشته باشند.

در ادامه چند مورد از فواید عسل را بررسی می‌کنیم.

فواید عسل طبیعی

۱.اثرات آنتی اکسیدانی :

یکی از اصلی‌ترین فواید عسل طبیعی برای سلامتی، خواص آنتی اکسیدانی آن است. عسل طبیعی سرشار از طیف وسیعی از ترکیباتی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می‌کنند. از جمله این ترکیبات شیمیایی می‌توان به فلاونوئیدها و اسید اسکوربیک اشاره کرد.

آنتی اکسیدان‌ها مانع از جذب رادیکال‌های آزاد در بدن می‌شوند. همچنین استرس را در بدن کاهش می‌دهند. وجود آنتی اکسیدان‌ها در رژیم غذایی موجب کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن می‌شود.

برخی از محققان معتقدند که فرآیند پاستوریزاسیون عسل، تعداد آنتی اکسیدان‌های موجود در آن را کاهش می‌دهد. به این معنی که عسل پاستوریزه و حرارت دیده فواید عسل طبیعی را ندارد. همچنین بررسی‌ها نشان داده که گرم کردن عسل در فرآیند جداسازی، محتوای آنتی اکسیدانی را کاهش می‌دهد.

۲.خواص تغذیه‌ای :

عسل طبیعی حاوی مواد مغذی است که وجود آن در رژیم غذایی بسیار مفید است. ترکیب شیمیایی عسل  در بین کشورهای مختلف و محیط‌های مختلف، متفاوت است. این ترکیبات بستگی به نوع گل‌هایی دارند که زنبور عسل از شهد آن‌‌ها تغذیه کرده است. اما صرف نظر از این عوامل تغذیه‌ای، عسل حاوی ترکیبات مفیدی مانند آنتی اکسیدا‌ها، ویتامین‌ها و اسیدهای آمینه است.

یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی، یعنی حدود ۲۱ گرم عسل، حاوی ۶۴ کالری و ۱۶ گرم قند است. البته این مقادیر در بین عسل‌های مختلف متفاوت است.

عسل حاوی قند طبیعی است. تقریبا بیشتر قند موجود در عسل فروکتوز است.

۳.عمل ضد باکتریایی :

عسل خالص و طبیعی یک ماده ضد باکتری و ضد میکروب طبیعی است. این ماده غذایی حاوی پروکسید هیدروژن و گلوکز اکسیداز است و سطح PH  کمی دارد. به این معنی که باکتری‌ها و قارچ‌های مضر را می‌تواند از بین ببرد. همچنین عسل با داشتن ترکیب شیمیایی منحصر به فرد مانع از رشد باکتری می‌شود.

به دلیل خواص ضد باکتریایی عسل، می‌توان از آن برای پاکسازی و ضد عفونی کردن زخم‌ها استفاده کرد. همچنین نوع ارگانیک عسل در بهبود زخم دیابتی کاملا مؤثر است.

عسل طبیعی

 

۴.بهبود زخم؛ خواص عسل طبیعی :

بررسی‌های انجام شده نشان داده عسل در بهبود زخم بسیار مؤثر است. این ویژگی عسل به دلیل داشتن خواص ضد باکتریایی، ضد التهابی و اثرات آنتی اکسیدانی می‌باشد. همچنین عسل دارای خواص ضد ویروسی و ضد قارچی نیز است. بعلاوه عسل اسیدی است که به آزاد سازی اکسیژن از زخم و بهبود آن کمک می‌کند.

برای این منظور می‌توانید عسل طبیعی را مستقیماً روی بریدگی‌ها، زخم‌ها و سوختگی‌های جزئی قرار دهید و سپس با گاز استریل و یا باند پارچه‌ای تمیز آن را بپوشانید.

۵.بهبود سرفه :

مطالعات متعددی نشان داده که عسل خالص و طبیعی به اندازه‌ی برخی از داروهای درمان سرفه مؤثر است. به خصوص در کودکان که مصرف برخی از داروها، دارای عوارض است. به همین دلیل استفاده از عسل برای بهبود سرفه در کودکان بالای یک سال گزینه مناسبی است.

در برخی از بررسی‌ها نشان داده شده که مصرف عسل طبیعی و خالص برای کاهش شدت و دفعات سرفه شبانه در کودکان بسیار مؤثر است. برای تسکین سرفه یک قاشق چایخوری از عسل را مصرف نمایید و تا مدتی پس از آن از نوشیدن مایعات و خوردن غذا خودداری کنید.

۶.درمان اسهال :

عسل طبیعی به هضم غذا کمک می‌کند و در بهبود علائم اسهال مؤثر است. تحقیقات انجام شده بر روی گروهی از کودکان نشان داد، کودکانی که شربت عسل (مخلوط آب و عسل) دریافت کردند، بهبودی سریع‌تر و بهتری داشتند. همچنین حرکات روده کمتری داشته و بیماری اسهال در آن‌ها سریع‌تر بهبود یافت.

۷.محافظت از مغز؛ خواص عسل طبیعی :

مطالعات نشان داده که عسل دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. به همین دلیل می‌تواند برای مغز مفید باشد. یک بررسی نشان داده که عسل طبیعی و خالص حاوی ترکیباتی است که به کاهش التهاب در هیپوکامپ که بخشی از مغز درگیر در حافظه است، کمک می‌کند.

۸.بهبود عملکرد ورزشی :

مصرف مواد انرژی دهنده در قبل، حین و بعد از تمرینات بدنی عملکرد فرد را بهبود می‌بخشد و باعث جوانسازی عضلات می‌شود. هر قاشق غذاخوری عسل مصرف شده، حدود ۱۷ گرم کربوهیدرات فراهم کرده و انرژی مورد نیاز بدن را تامین می‌کند. به همین دلیل عسل یک جایگزین مناسب برای تقویت کننده‌های ورزشی می‌باشد.

خواص ضد باکتری عسل

داده‌های به دست آمده از یک سری آزمایش از گروهی از ورزشکاران یک دانشگاه، نشان داده که می‌توان از عسل به عنوان گلوکز مورد نیاز تامین انرژی در حین فعالیت بدنی، استفاده کرد. فروکتوز موجود در عسل به آرامی در جریان خون آزاد شده و موجب افزایش انرژی و حفظ آن می‌شود. گلوکز به سرعت جذب سیستم خون می‌شود و چون جذب فروکتوز آهسته است، در حالی که گلوکز می‌سوزد همچنان انرژی فرد برای انجام فعالیت‌های بدنی حفظ می‌ماند. همچنین عسل حاوی دیگر قندهای آهسته سوز تری ساکارید‌ها است که موجب تقویت عملکرد ورزشکاران شده و بازیابی عضلات را تسهیل می‌کند.

۹.بهبود هضم و جذب :

عسل طبیعی حاوی چندین آنزیم است که به هضم بهتر مواد غذایی به ویژه کربوهیدرات‌ها مانند نشاسته و قندها کمک می‌کند. قند موجود در عسل به صورت مونوساکارید، یعنی قندهای ساده است. به همین دلیل برخلاف قندهای تصفیه شده مستقیم جذب بدن می‌شود. عسل به عنوان یک شیرین کننده دارای مزایای تغذیه‌ای بیشتری نسبت به شکر و قند‌های مصنوعی است که به فرآیند هضم در بدن کمک می‌کند.

یکی دیگر از فواید تغذیه‌ای عسل، تامین کلسیم است. عسل به راحتی قابل جذب است و به دلیل دارا بودن کلسیم رشد توده استخوان را تقویت می‌کند. همین امر موجب کاهش خطر پوکی استخوان در افراد مسن می‌شود.

۱۰.بهداشت دهان و دندان :

مصرف عسل می‌تواند موجب سلامت دهان و دندان شود. این ماده غذایی به دلیل فعالیت ضد باکتریایی خطر پوسیدگی دندان را کاهش می‌دهد. همچنین از التهاب لثه جلوگیری می‌کند. قند موجود در عسل نسبت به ساکاروز پوسیدگی کمتری ایجاد کرده و حتی از رشد باکتری‌هایی که موجب پوسیدگی دندان می‌شوند، جلوگیری می‌کند.

۱۱.دستگاه گوارش؛ خواص عسل طبیعی :

شواهد حاکی از آن است که عسل طبیعی برای پیشگیری و درمان زخم معده، ورم معده و روده مؤثر است و از دستگاه گوارش محافظت می‌کند. اثر محافظت کنندگی عسل به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی آن است.

۱۲.فعالیت ضد میکروبی :

عسل طبیعی یک آنتی بیوتیک بسیار قوی است که اکثر باکتری‌های مقاوم، به آن حساس هستند. بررسی‌ها نشان داده فعالیت ضد میکروبی در انواع عسل‌ها وجود دارد.

خواص عسل طبیعی برای بدن

۱۳.اثرات متابولیکی و قلبی-عروقی :

بررسی‌ها نشان داده مصرف عسل  خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی را در افراد سالم و افراد در معرض خطر، کاهش می‌دهد. برخلاف قند‌های مصنوعی، بیماران مبتلا به دیابت می‌توانند از عسل طبیعی به مقدار مجاز استفاده کنند.

عوارض جانبی عسل طبیعی :

همانند سایر مواد غذایی طبیعی، عسل نیز می‌تواند در معرض آلودگی‌هایی مانند سموم دفع آفات، فلزات سنگین و سایر ترکیبات سمی قرار بگیرد. غلظت بالای فلزات سنگین در عسل می‌تواند منبع بیماری برای انسان باشد. در مقادیر کم برخی فلزات سنگین برای بدن ضروری هستند. اما اگر مقدار فلزات سنگین در عسل بیش از حد مجاز باشد، ممکن است باعث آسیب به مغز، کلیه، سیستم عصبی و گلبول‌های قرمز خون شود.

استفاده از مواد شیمیایی زراعی در پرورش گل باعث آلودگی شهد گل‌ها به فلزات سنگین مانند آرسنیک، کادمیوم و سرب می‌شود. این سه فلز سنگین در لیست خطرناک‌ترین ماده‌ها قرار دارند.

در مناطقی که گیاهان سمی رشد می‌کنند و زنبورهای عسلی که از شهد این گیاهان برای تولید عسل تغذیه می‌کنند، عسل سمی تولید می‌کنند. این عسل برای انسان سمی بوده و باعث ایجاد مسمومیت، سرگیجه و استفراغ می‌‎شود. این گونه عسل‌ها برای خود زنبور سمی نیستند و زنبورها به راحتی می‌توانند آن را مصرف کنند.

تقلب در تولید عسل طبیعی :

متاسفانه به علت خواص بسیار زیاد عسل طبیعی و قیمت نسبتا بالای آن، سودجویان دست به تولید عسل تقلبی زده‌اند. آن‌ها عسل را با تغذیه مصنوعی زنبورها با محلول آب و شکر و یا شیره‌ها تهیه می‌کنند و آن را به جای عسل طبیعی به فروش می‌رسانند. این گونه عسل‌ها عطر و طعم عسل‌های طبیعی را ندارند و همچنین از خواص بسیار کمتری برخوردارند. در مواردی حتی تهدید کننده سلامت بدن نیز می‌باشند.

در برخی از کشورها از جمله ایران گاهی اوقات عسل را با شکر و یا گلوکز مایع مخلوط می‌کنند که این عمل تقلب در استحصال عسل محسوب می‌شود.

باید توجه داشته باشید که شکرک زدن عسل دلیل عدم مرغوبیت آن نیست. برخی از افراد متبلور شدن عسل را نامطلوب دانسته و آن را مصنوعی و تقلبی می‌دانند. اما باید در نظر داشته باشید این خاصیت به عوامل متعددی مانند مواد خارجی موجود در عسل و برخی عوامل محیطی دیگر، بستگی دارد. 

برای مطالعه بیشتر « نحوه تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی » اینجا کلیک کنید.

انتخاب عسل طبیعی و مناسب :

با توجه به آلودگی‌ها و خطراتی که عسل در معرض آن‌ها قرار دارد، انتخاب عسل اهمیت ویژه‌ای می‌یابد. برای اطمینان از خالص و طبیعی بودن عسل آن را از مراکز معتبر و مورد اطمینان تهیه کنید. همچنین ویژگی‌های فوق‌العاده عسل و خواص ذکر شده برای آن، متعلق به عسل‌های ارگانیک و طبیعی می‌باشد. عسلی که با تغذیه مصنوعی زنبورها با آب و شکر و یا حتی شیره انگور یا شیره توت تولید شده باشد، عطر و طعم مطبوع و خواص گل‌ها را نداشته و استاندارد عسل، آن را جزء‌ عسل‌های طبیعی نمی‌داند.

فروش عسل طبیعی

عسل طبیعی استاندارد دکتر بیز :

عسل طبیعی دکتربیز اولین عسل با نشان استاندارد در ایران می‌باشد. ساکاروز عسل استاندارد دکتر بیز زیر ۵ درصد است. این عسل طبیعی سرشار از مواد مغذی و ترکیبات مفید بسیاری می‌باشد که فواید زیادی برای سلامتی دارد. عسل استاندارد دکتر بیز در دو بسته بندی ۵۰۰ و ۹۰۰ گرمی عرضه می‌شود.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه عسل طبیعی استاندارد دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

در صورت تمایل برای پیوستن به صفحه اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید.

اگر خواندن مقاله « عسل طبیعی چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد ؟ » برای شما مفید بود لطفاً آن را از طریق آیکون‌های زیر با دیگران نیز به اشتراک بگذارید و نظر خود را برای ما بنویسید.

2 دیدگاه برای “عسل طبیعی چیست و چه فوایدی برای سلامتی دارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *