دمنوش برای کبد چرب

دمنوش برای کبد چرب

کبد دومین عضو بزرگ در بدن است که با فیلتر مواد مضر از خون به سلامت بدن کمک می‌کند. وجود مقداری چربی در کبد هر انسانی طبیعی است. اما اگر میزان چربی موجود در کبد بیش از ۵ تا ۱۰ درصد وزن کبد باشد، بیماری کبد چرب ایجاد می‌شود. بیماری کبد چرب یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌ها در سال‌های اخیر است. سبک زندگی نامناسب و عادات غذایی ناسالم سبب رسوب چربی‌ها در اطراف کبد و اختلال در عملکرد این عضو حیاتی می‌شود. بیماری کبد چرب می‌تواند بسیار خطرناک باشد و حتی موجب مرگ نیز شود. یکی از راه‌های پیشگیری و درمان این بیماری استفاده از دمنوش برای کبد چرب است. در ادامه این مطلب به معرفی انواع دمنوش برای کبد چرب می‌پردازیم.

انواع دمنوش برای کبد چرب :

دمنوش چای سبز :

چای سبز سرشار از انواع آنتی اکسیدان‌ها است که به عملکرد بهتر کبد و حذف سموم از بدن کمک می‌کند. این چای حاوی مقدار زیادی کاتچین است که به ارتقاء سلامت کبد و حمایت از عملکرد کبد کمک می‌کند. نوشیدن یک تا دو فنجان چای سبز در روز در حفظ سلامت بدن و پیشگیری از کبد چرب بسیار مفید و مؤثر است.

انواع دمنوش برای کبد چرب

دمنوش مریم گلی؛ دمنوش برای کبد چرب :

دمنوش گیاه مریم گلی یک عامل ادرار آور طبیعی و محرک کبد و کلیه‌ها است. این گیاه از طریق ادرار فرآیند دفع سموم از بدن را تسریع می‌بخشد. دمنوش گیاه مریم گلی همچنین می‌تواند با افزایش تعریق به سم‌زدایی از بدن کمک کند. برای تهیه این دمنوش می‌توانید مقداری گیاه مریم گلی را در آب جوش بریزید و اجازه دهید تا دم بکشد.

دمنوش شیرین بیان :

دمنوش شیرین بیان یک نوشیدنی مؤثر برای درمان مشکلات کبد چرب غیرالکلی است. از این گیاه طبیعی در طب سنتی برای درمان اختلالات کبدی استفاده می‌شود. برای تهیه دمنوش شیرین بیان می‌توانید مقداری پودر ریشه این گیاه را در آب جوش بریزید و اجازه دهید به مدت چند دقیقه دم بکشد. سپس نوشیدنی را صاف کنید و میل نمایید.

دمنوش جعفری؛ دمنوش برای کبد چرب :

دمنوش جعفری یک نوشیدنی مؤثر در پاکسازی سموم از خون، کبد و دستگاه گوارش است. نوشیدن این دمنوش کمک می‌کند تا بدن از سموم پاکسازی شود و اُرگان‌ها به صورت کارآمدتر و مؤثرتری عمل نمایند. برای تهیه دمنوش جعفری مقداری از آن را در آب جوش بریزید و اجازه دهید تا دم بکشد. سپس آن را از صافی رد کرده و میل نمایید.

دمنوش قاصدک :

گیاه دارویی قاصدک یک داروی طبیعی برای بهبود عملکرد کبد و کیسه صفرا است. دمنوش قاصدک به افزایش دفع صفرا از کبد، زدودن سموم و سوخت و ساز چربی کمک می‌کند. این گیاه همچنین برای درمان سنگ کیسه صفرا بسیار مفید است.

چند دمنوش برای کبد چرب

دمنوش رازیانه؛ دمنوش برای کبد چرب :

دمنوش گیاه رازیانه یک نوشیدنی مؤثر در پاکسازی سیستم گوارشی می‌باشد. این گیاه یک ادرار آور است که جریان ادرار را افزایش داده و موجب بهبود پاکسازی خون می‌شود. دمنوش رازیانه حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی شفابخش است و یک پاک کننده بسیار قوی کبد می‌باشد. گیاه رازیانه حاوی استروژن است که پاکسازی گوارشی را تحریک می‌کند و در سم‌زدایی مانع اسپاسم عضلانی می‌شود. برای تهیه دمنوش رازیانه یک قاشق چایخوری دانه رازیانه را در آب جوش بریزید و اجازه دهید تا به مدت ۱۵ دقیقه دم بکشد. سپس آن را به همراه یک قاشق عسل میل کنید.

دمنوش گل داوودی :

تحقیقات انجام شده بر روی گل داوودی نشان داده که اثر مثبتی بر روی سلول‌های کبدی دارد. ترکیبات موجود در دمنوش گل داوودی از سلول‌های کبد محافظت می‌کند. این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است و موجب بهبود عملکرد کبد می‌گردد. برای تهیه دمنوش گل داوودی ۳ تا ۶ عدد گل خشک شده داوودی را در یک فنجان آب ۱۰۰ درجه بریزید و اجازه دهید تا چند دقیقه دم بکشد، سپس آن را میل نمایید.

دمنوش بادرنجبویه؛ دمنوش برای کبد چرب :

بیماری کبد چرب ناشی از چربی بیش از حد در کبد است که موجب التهاب کبدی نیز می‌شود. دمنوش بادرنجبویه با کمک به تجزیه اسیدهای چرب در درمان بیماری کبد چرب مؤثر است. این دمنوش همچنین التهاب کبدی را نیز کاهش می‌دهد.

دمنوش گل صد تومانی :

بررسی‌ها نشان داده دمنوش عصاره گل صد تومانی از التهاب کبد جلوگیری کرده و مانع از استرس اکسیداتیو می‌شود. از این دمنوش می‌تواند برای درمان بیماری‌های کبدی مانند سیروز و هپاتیت استفاده کرد.

دمنوش برای کبد چرب و تصفیه خون

دمنوش خارمریم؛ دمنوش برای کبد چرب :

دمنوش خارمریم یک داروی گیاهی مؤثر برای مشکلات کبدی مانند سیروز کبدی است و مصرف آن موجب ارتقاء سلامت کبد می‌شود. این دمنوش دارویی قدرت از دست رفته‌ی کبد را باز می‌گرداند و باعث بهبود عملکرد آن می‌شود. برای تهیه دمنوش خارمریم مقداری دانه پودر شده‌ی آن را در آب جوش بریزید و بگذارید تا به خوبی دم بکشد. برای درمان مشکلات کبدی روزی یک فنجان از دمنوش خارمریم بنوشید.

دمنوش عناب :

عناب از گذشته به عنوان یک محافظ طبیعی برای کبد به شمار می‌رود. دمنوش عناب برای درمان بیماری‌های رایج کبدی بسیار مؤثر بوده و موجب بهبود اختلالات کبدی می‌شود. این دمنوش به دلیل دارا بودن مقادیر زیاد آنتی اکسیدان‌ها باعث بهبود عملکرد کبد شده و به کنترل چربی در کبد کمک می‌کند.

دمنوش نعناع؛ دمنوش برای کبد چرب :

نعناع یک گیاه دارویی با خواص درمانی بسیار است. این گیاه در درمان‌های خانگی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. دمنوش نعناع به پاکسازی کبد کمک کرده و برای سم‌زدایی بسیار مفید است. این دمنوش یک داروی طبیعی برای کبد بوده و درکاهش کلسترول خون نیز مؤثر است.

دمنوش خاکشیر :

خاکشیر یکی از بهترین گیاهان دارویی برای درمان مشکلات کبدی و پاکسازی کبد است. ترکیب خاکشیر با ترنجبین برای درمان سودا و بلغم بسیار مفید است. این ترکیب همچنین رطوبت دهنده بدن بوده و بهترین نرم کننده مزاج‌های خشک است. در طب سنتی از دمنوش خاکشیر برای درمان کبد چرب استفاده می‌شود.

دمنوش برای کبد چرب سیروز کبدی

دمنوش زنجبیل؛ دمنوش برای کبد چرب :

دمنوش زنجبیل یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاهش چربی کبد می‌باشد. بیان شده که نوشیدن دمنوش زنجبیل در درمان کبد چرب مؤثر است و می‌تواند به کاهش جذب چربی در اطراف کبد کمک کند. برای استفاده از خواص زنجبیل می‌توانید مقداری زنجبیل خشک یا تازه را به چای و یا دمنوش خود اضافه کنید.

دمنوش کاسنی و شاتره :

ترکیب کاسنی و شاتره یکی از مؤثرترین داروهای طبیعی برای درمان بیماری‌های کبدی است. این دمنوش باعث تصفیه خون شده و به دفع صفرا در بدن کمک می‌کند. دمنوش شاتره و کاسنی باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش و بهبود عمل هضم غذا نیز می‌شود. در طب سنتی از این داروی گیاهی برای سم‌زدایی بدن و درمان مشکلات کبدی استفاده می‌شود. این دمنوش با تقویت کبد و پاکسازی آن موجب روشن شدن رنگ پوست شده و به بهبود بیماری‌های مزمن پوستی مانند اگزما کمک می‌کند. از دیگر خواص درمانی دمنوش کاسنی و شاتره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • دفع صفرا
  • کاهش قند خون
  • ضد اسپاسم
  • درمان یبوست
  • درمان ورم طحال
  • ادرار آور
  • افزایش تعریق بدن و کاهش تب
  • کاهش کلسترول بد
  • تسکین مشکلات قلبی

بهترین زمان مصرف دمنوش کاسنی و شاتره نیم ساعت قبل از غذا و یا دو ساعت پس از صرف غذا می‌باشد. توجه داشته باشید مصرف بیش از حد این دمنوش می‌تواند مضراتی برای بدن داشته باشد.

تهیه دمنوش برای کبد چرب

دمنوش مصفی خون دکتر بیز :

دمنوش مصفی خون دکتر بیز برای اولین بار در کشور با مجوز رسمی سازمان غذا و دارو در پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی تهیه وتولید شده است. این دمنوش با بهره گیری از دانش متخصصین طب سنتی و اساتید دانشگاه مؤثر در درمان کبد چرب، محافظت کننده کبد و تصفیه کننده خون می‌باشد. دمنوش مصفی خون دکتر بیز در بسته بندی حاوی ۱۲۰ عدد دمنوش متالایزدار به همراه بروشور عرضه می‌گردد.

برای اثربخشی بیشتر همراه با میوه‌های خانواده مرکبات، کلم بروکلی، کلم و گل کلم، هویج، چغندر، آووکادو و گردو استفاده شود. همچنین از مصرف الکل، غذاهای سرخ شده، شیرین کننده‌های مصنوعی، نمک بیش از حد و کربوهیدرات‌های تصفیه شده که موجب تشدید مشکلات کبدی می‌شوند، پرهیز گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید دمنوش مصفی خون دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

در صورت تمایل برای مشاهده صفحه اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید.

اگر خواندن مقاله « دمنوش برای کبد چرب » برای شما مفید بود آن را از طریق آیکون‌های زیر با دیگران نیز به اشتراک بگذارید و نظر خود را برای ما بنویسید.

8 دیدگاه برای “دمنوش برای کبد چرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *