دلیل برای خرید قهوه گانودرما

دلیل برای خرید قهوه گانودرما

امروزه با توجه به اثرات ترکیبات طبیعی و گیاهان دارویی بر سلامت انسان، متاسفانه تا کنون بیشترین سوء استفاده در این زمینه صورت گرفته است. در کنار رشد فزاینده شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر، عموم مردم روزانه با حجم بالایی از مطالب درست و نادرست علمی مواجه می‌شوند. یکی از موضوعاتی که اخیراً توجه عموم مردم را به خود جلب نموده است، محصولات مرتبط با قارچ گانودرما لوسیدوم مانند قهوه گانودرما می‌باشد. گیاه دارویی گانودرما از هزاران سال پیش در طب سنتی آسیای شرقی به خصوص در کشور چین به عنوان نمادی از سلامتی، شادی و اقبال، طول عمر و درمان انواع بیماری‌ها استفاده می‌شده است. قهوه گانودرما از جمله فرآورده‌های مرتبط با گانودرما است که مصرف آن در ایران با اقبال عمومی رو به رو شده است. در این مطلب به چند دلیل برای خرید قهوه گانودرما می‌پردازیم.

چند دلیل برای خرید قهوه گانودرما

« دلیل برای خرید قهوه گانودرما »

قارچ گانودرما لوسیدوم چیست ؟

قارچ‌های دارویی منابع غنی از ترکیبات فعال دارویی هستند که نقش مهمی در درمان و پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها دارند. امروزه توجه زیادی به تحقیقات در مورد اثرات فارماکولوژیک قارچ‌های دارویی مانند گانودرما لوسیدوم در زمینه‌های مختلف معطوف شده است. گانودرما لوسیدوم یک قارچ دارویی با پیشینه‌ای بالغ بر ۲۰۰۰ سال است که خواص دارویی آن در بهبود سلامت و افزایش طول عمر در اسناد باستانی چین به ثبت رسیده است. این قارچ دارای اندازه‌ای بزرگ و بافت چوبی با رنگ قهوه‌ای تیره می‌باشد. گانودرما حاوی بیش از چهارصد ترکیب فعال بیولوژیک مختلف است. قارچ گانودرما لوسیدوم خواص درمانی متعددی دارد و برای کمک به بهبود بیماری‌های مختلف به کار می‌رود. از جمله این خواص می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن
 • دفع سموم مواد مخدر و سم‌زدایی بدن
 • کمک به بهبود انواع زخم
 • ضد پیری و جوانساز پوست
 • خواص آنتی اکسیدانی
 • ضد سرطان
 • ضد تومور
 • ضد التهاب
 • ضد فیبروز
 • ضد میکروب
 • خواص ضد آندروژنیک
 • ضد آریتمی قلبی

در کتاب معروف و کهن گیاهان دارویی چین گانودرما لوسیدوم با خواص درمانی مانند تقویت سیستم ایمنی، بهبود سیستم تنفسی، افزایش انرژی حیاتی، تقویت عملکرد قلب، اثرات ضد عفونی کننده و افزایش حافظه معرفی شده است. در فارماکوپه دارویی جمهوری چین، قارچ گانودرما لوسیدوم برای بهبود انرژی، آرامش خیال، درمان سرفه و آسم، بهبود مشکلات بی‌خوابی و درمان تنگی نفس توصیه می‌شود.

۷ دلیل برای خرید قهوه گانودرما

« چند دلیل برای خرید قهوه گانودرما »

۷ دلیل برای خرید قهوه گانودرما :

گانودرما به عنوان یک ماده غذایی در انواع خوراکی و نوشیدنی مانند سوپ، قهوه و ماست استفاده می‌شود. یکی از مؤثرترین روش‌های استفاده از خواص بینظیر گانودرما لوسیدوم، ترکیب عصاره آن با مرغوب‌ترین قهوه‌ها است. با مصرف روزانه قهوه گانودرما می‌توانید از مزایای گانودرما لوسیدوم برای سلامتی و پیشگیری از بیماری‌ها بهره‌مند شوید. در حال حاضر یک شرکت بازاریابی با مجوز رسمی سازمان غذا و دارو اقدام به ترکیب عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم با انواع قهوه نموده است. در زیر به چند دلیل برای خرید قهوه گانودرما اشاره می‌‌کنیم :

۱.پیشگیری و کمک به بهبود سرطان :

شواهد علمی بسیاری در مورد خواص ضد سرطانی گانودرما لوسیدوم وجود دارد. بر طبق مطالعات آزمایشگاهی و بالینی فعالیت ضد سرطانی گانودرما به انواع مکانیزم‌های مختلف نسبت داده شده است. خواص ضد سرطانی گانودرما موجب استفاده آن در بیماران مبتلا به سرطان گردیده است. مطالعات نشان داده استفاده از گانودرما لوسیدوم به عنوان یک مکمل برای بیماران مبتلا به سرطان موجب افزایش فعالیت سیستم ایمنی در بیماران شده و کیفیت زندگی آنان را تا ۶۵ درصد بهبود بخشیده است.

گانودرما و محصولات مرتبط با آن را می‌توان به عنوان مکمل ضد سرطان در نظر گرفت. در مطالعات گزارش شده است که عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم نقش مهمی در تقویت عملکرد داروهای ضد سرطان دارد. بررسی‌ها نشان داد مصرف گانودرما لوسیدوم در کنار شیمی‌درمانی و پرتودرمانی پاسخ مثبت بهتری ایجاد می‌کند. همچنین با افزایش فاکتورهای ایمنی، پاسخ تومور به درمان و قدرت سیستم ایمنی و کیفیت زندگی بیماران بهبود می‌یابد.

۲.خواص ضد دیابت ؛ دلیل برای خرید قهوه گانودرما :

دیابت یک بیماری نیست بلکه به گروهی از بیماری‌های متابولیک گفته می‌شود که با افزایش قند خون مشخص می‌شوند. این بیماری دارای فاکتورهای متعددی مانند سابقه خانوادگی، چاقی، کم تحرکی و بیماری‌های زمینه‌ای است. بروز دیابت در جوامع امروزی بسیار افزایش یافته و عوارض ناشی از آن بسیار خطرناک است. به طور کلی دیابت نوع ۱، دیابت نوع ۲ و دیابت بارداری شایع‌ترین انواع دیابت هستند. بیماری دیابت نوع ۲ یکی از معضلات بهداشتی در سراسر جهان است که موجب ناتوانی‌ها، معلولیت‌ها و افزایش مرگ و میر می‌شود.

۷ دلیل برای خرید قهوه گانودرما

« ۷ دلیل برای خرید قهوه گانودرما »

اثرات ضد دیابت گانودرما لوسیدوم در مطالعات و آزمایشات مختلف بر روی مدل‌های حیوانی و انسانی به اثبات رسیده است. مؤلفه‌هایی مانند پروتئین‌ها، تری ترپنوئیدها و پلی ساکاریدها اثرات ضد دیابتی رضایت بخشی از خود نشان داده‌اند. در بررسی‌ها مشاهده شد گانودرما می‌تواند بدون افزایش سطح انسولین خون، سطح قند خون را کاهش دهد. بعلاوه مشاهده شد ترکیبات پروتئینی موجود در گانودرما در کاهش قند خون مؤثرند. همچنین با تنظیم سیستم ایمنی در درمان دیابت نوع ۱ که به نوعی یک بیماری خود ایمنی محسوب می‌شود، مؤثر است.

۳.اثرات آنتی اکسیدانی :

رادیکال‌های آزاد در بدن منجر به استرس اکسیداتیو، آسیب به DNA و پروتئین‌ها می‌شود. بعلاوه رادیکال‌های آزاد می‌توانند با آسیب به سیستم دفاعی سلول‌ها منجر به اختلالات متعدد فیزیولوژیک مانند سرطان شوند. رادیکال‌های آزادی که به وسیله سلول‌های سرطانی ایجاد می‌شوند نقش مهمی در پیشرفت سرطان دارند. این رادیکال‌های آزاد معمولاً به صورت مستقیم یا غیرمستقیم توسط آنتی اکسیدان‌ها خنثی می‌شوند. در مطالعات نشان داده شد که پلی ساکاریدها، پلی ساکارید-پپتیدهای پیچیده، تری ترپن‌ها و اجزای فنولی گانودرما لوسیدوم خواص آنتی اکسیدانی قابل توجهی دارند. همچنین بررسی‌ها نشان داده آنتی اکسیدان‌های موجود در گانودرما لوسیدوم پس از مصرف به سرعت جذب بدن می‌شود. در نتیجه موجب افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی در پلاسمای خون می‌شوند.

پلی ساکاریدهای موجود در گانودرما لوسیدوم با کاهش تولید رادیکال‌های آزاد اکسیژن دارای خاصیت ضد پیری می‌باشند. گانودرما تاثیر قابل توجهی بر کاهش عوامل اکسیدان و افزایش آنزیم‌های آنتی اکسیدانی دارد. تری ترپن‌های موجود در گانودرما نیز دارای ویژگی‌های آنتی اکسیدانی بوده و با کاهش رادیکال‌های آزاد موجب کاهش استرس اکسیداتیو می‌شوند. تری ترپن‌های موجود در گانودرما اثر و عملکرد آنزیم‌های آنتی اکسیدانی را افزایش داده و موجب کاهش آسیب اکسیداتیو می‌شوند.

۴.حفاظت از سیستم عصبی ؛ دلیل برای خرید قهوه گانودرما :

بیماری‌های تحلیل برنده سیستم عصبی با تخریب عملکرد و مرگ سلول‌های عصبی همراه هستند. در این بیماری‌ها معمولاً تحلیل در بخش شناختی یا حرکتی دیده می‌شود. نتایج تحقیقات نشان داده که پلی ساکاریدهای گانودرما به صورت معنی داری سطح آسیب سکته مغزی را کاهش می‌دهند. نتایج همچنین نشان داده که پیش درمانی با گانودرما از طریق فعالیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی باعث حفاظت از آسیب‌های عصبی می‌شود.

دلیل برای خرید قهوه گانودرما دکتر بیز

« چندین دلیل برای خرید قهوه گانودرما »

۵.کاهش خطر بیماری‌های قلبی-عروقی :

بیماری‌های قلبی-عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر زودهنگام در دنیا هستند و هزینه‌های زیادی ایجاد می‌نمایند. این بیماری‌ها با گذشت زمان به خصوص در میانسالی افزایش می‌یابند. مطالعات نشان داده فشار خون بالا و دیابت دو فاکتور خطرساز عمده برای این بیماری‌ها در بین تمام گروه‌های سنی هستند. فشار خون بالا که با عنوان قاتل خاموش شناخته می‌شود، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان داده که مصرف گانودرما لوسیدوم پس از دو ماه تاثیر قابل توجهی بر سیستم قلبی-عروقی از جمله کاهش سطح کلسترول، تری گلیسیرید و فشار خون در بیماران مبتلا به فشار خون بالا داشته است. همچنین گروهی از محققان و دانشمندان نشان داده‌اند که عصاره گانودرما لوسیدوم به دلیل وجود پروتئین‌های پایین آورنده فشار خون در کنترل و کاهش فشار خون مؤثر است.

۶.خاصیت ضد التهابی ؛ دلیل برای خرید قهوه گانودرما :

التهاب به عنوان یک پاسخ اولیه بدن به آسیب یا عفونت تعریف می‌شود که با گذشت زمان برطرف می‌گردد. التهاب مزمن و درمان نشده منجر به بروز انواع بیماری‌ها از جمله آرتروز، دیابت، بیماری‌های عصبی، انواع تومور، بیماری کبد، زخم و سرطان می‌شود. در مطالعات بسیاری خواص ضد التهابی گانودرما لوسیدوم بیان و اثبات شده است. بررسی‌ها نشان داده گانودریک اسید C موجود در گانودرما بیشترین میزان فعالیت ضد التهابی را دارد. از سوی دیگر پلی ساکاریدهای موجود در گانودرما لوسیدوم نیز دارای خواص ضد التهابی قابل توجهی هستند. به طور کلی گانودرما لوسیدوم باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود.

۷.خواص ضد آلرژی :

آلرژی و آسم از پاسخ‌های سیستم ایمنی بدن نسبت به حساسیت هستند که در آن‌ها هیستامین به عنوان یک تنظیم کننده نقش دارد. نتایج به دست آمده از منابع مختلف نشان می‌دهد که در طب سنتی گانودرما لوسیدوم در درمان آلرژی و آسم کاربرد داشته است. در یک مطالعه بر روی چند بیمار مبتلا به تب یونجه که روزانه به آن‌ها گانودرما تجویز می‌شد، کاهش قابل توجهی در علائم بیماری مانند عطسه، خارش و بی‌حالی مشاهده شد. یافته‌ها نشان می‌دهد گانودریک اسید C و D موجب مهار ترشح هیستامین می‌شوند.

دلیل برای خرید قهوه گانودرما بیز

« دلیل برای خرید قهوه گانودرما دکتر بیز »

عوارض مصرف گانودرما :

تحقیقات نشان داده مصرف گانودرما در حد متعادل و مناسب بی‌ضرر است. به طور کلی در اکثر مطالعات از این قارچ هیچ گونه عوارض جانبی گزارش نشده است. در بررسی‌های کلینیکال ناراحتی‌های گوارشی خفیف و بثورات پوستی در افراد حساس گزارش شده که این اثرات کوتاه مدت بوده است. همچنین هیچ گونه موارد منع مصرفی برای گانودرما لوسیدوم گزارش نشده است. از آنجایی که گانودرما تنظیم کننده عملکرد سیستم ایمنی بدن است، بهتر است بیماران پیوند عضو و بیماران مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی با احتیاط و مشورت پزشک از گانودرما استفاده کنند. همچنین بهتر است در صورت مصرف هر گونه دارو، مصرف گانودرما با فاصله زمانی حداقل یک ساعت صورت گیرد.

قهوه گانودرما دکتر بیز ؛ دلیل برای خرید قهوه گانودرما :

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین برای اولین بار در ایران و خاورمیانه اقدام به تولید و عرضه ترکیب عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم به همراه قهوه نموده است. قهوه‌های گانودرما دکتر بیز تنها قهوه‌های گانودرما دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو در کشور می‌باشند و در انواع کافه موکا، کافه سوپریم و کافه لاته عرضه می‌شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید قهوه‌های گانودرما دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

اگر مایل به دنبال کردن صفحه اینستاگرام ما هستید اینجا کلیک کنید.

اگر مقاله « دلیل برای خرید قهوه گانودرما » برای شما مفید بود آن را از طریق آیکون‌های زیر با دوستان‌تان نیز به اشتراک بگذارید و نظر خود را برای ما بنویسید.

7 دیدگاه برای “دلیل برای خرید قهوه گانودرما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *