خواص عسل طبیعی برای چشم

خواص عسل طبیعی برای چشم

پیدایش عسل و استفاده از آن به هزاران سال قبل برمی‌گردد و هندی‌ها و مصریان از زمان‌های قدیم برای معالجه بیماری‌های چشمی از عسل طبیعی استفاده کرده‌اند. عسل طبیعی مزایای بسیاری برای حفظ و ارتقای سطح سلامتی فیزیکی و روانی دارد. عسل طبیعی همچنین یک تقویت کننده و داروی عالی برای التهاب چشم و بهبود سوزش و قرمزی آن است. محققان طی بررسی‌های متعدد بر روی خواص عسل طبیعی برای چشم به این نتیجه رسیدند که عسل طبیعی می‌تواند حتی از بروز آب مروارید جلوگیری کند. خواص ضد التهابی و ضد میکروبی عسل و خاصیت تسکین دهندگی آن، عسل را به یک داروی طبیعی برای بیماری‌های چشمی تبدیل کرده است.

مزایا و خواص عسل طبیعی برای چشم

« خواص عسل طبیعی برای چشم »

مزایا و خواص عسل طبیعی برای چشم ها :

۱.درمان خشکی چشم :

خشکی چشم‌ وضعیتی است که چشم‌ها قادر به تولید اشک مورد نیاز برای نرمی چشم نیستند. این مشکل باعث درد، خارش، قرمزی و تاری دید می‌شود. امروزه و در دنیای الکترونیکی افراد بسیاری دچار خشکی چشم می‌شوند. برای رفع این مسئله می‌توانید شب‌ها قبل از خواب چشم‌های خود را با مخلوط عسل طبیعی و آب ولرم شست و شو دهید. امروزه اشک مصنوعی و ژل چشم با عسل به عنوان یک روش درمانی برای خشکی چشم مورد بررسی قرار گرفته است.

۲.درمان بیماری‌های مزمن چشمی؛ خواص عسل طبیعی برای چشم :

عسل طبیعی با دارا بودن خاصیت ضد باکتریایی برای بیماری‌های چشمی مانند ورم قرنیه، تاری دید، زخم پلک، التهاب چشم و آب مروارید در مراحل اولیه مفید می‌باشد.

۳.درمان ورم ملتحمه چشم :

افراد بسیاری دچار قرمزی و تورم چشم می‌باشند که برای جلوگیری از آسیب بیشتر مجبور به استفاده از عینک آفتابی شده‌اند. کودکان به دلیل چشم‌های مرطوب‌تر بیشتر دچار این عارضه و سوزش چشمی می‌شوند. تحقیقات نشان داده که استفاده از مخلوط آب و عسل طبیعی اثر مطلوبی بر روی بهبود ورم ملتحمه چشم‌ها گذاشته و آن را درمان می‌کند.

۴.شادابی چشم‌ها؛ خواص عسل طبیعی برای چشم :

امروزه به دلیل استفاده طولانی مدت از تلفن همراه و کامپیوتر، چشم‌ها در معرض آسیب بیشتری قرار دارند. برای کاهش عوارض ناشی از استفاده از این وسایل الکترونیکی می‌توانید هفته‌ای دوبار چشم‌های خود را با عسل طبیعی و آب شست و شو دهید. همچنین می‌توانید برای شادابی چشم‌ها، چشم‌های خود را ببندید و مقداری عسل را به روی پلک بمالید. بعد از گذشت نیم ساعت عسل را پاک کرده و با آب بشویید.

خواص عسل طبیعی برای چشم ها

« خواص عسل طبیعی برای چشم ها »

۵.پیشگیری از ضعیف شدن ماهیچه چشم‌ها :

با بالا رفتن سن ماهیچه‌های چشمی ضعیف شده و منجر به افتادگی پلک‌ها، تاری دید و دوبینی و در نتیجه ضعیف‌تر شدن بینایی چشم‌ها می‌شود. عسل طبیعی با دارا بودن انواع آنتی اکسیدان‌ها ماهیچه‌های چشم را سالم نگه می‌دارد و از ضعیف شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

۶.حفظ سلامت چشم‌ها؛ خواص عسل طبیعی برای چشم :

عسل طبیعی دارای خواص آنتی اکسیدانی بسیار قوی می‌باشد. این ماده مغذی همچنین حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی با ارزشی مانند زینک است که برای عملکرد صحیح سیستم عصبی و بینایی ضروری می‌باشد. با استفاده از مخلوط عسل طبیعی و آب ولرم می‌توانید از بینایی چشم‌هایتان محافظت کنید. عسل طبیعی یکی از مؤثرترین آرام‌ بخش‌هایی است که از گذشته برای تسکین دردهای چشمی و بهبود بیماری‌های چشمی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی عسل طبیعی برای سلامت چشم‌ها بسیار مفید است.

۷.حفاظت از چشم‌ها در برابر گلوکوم :

گلوکوم وضعیتی است که مایعی روان در قسمت جلوی چشم تشکیل می‌شود. این امر موجب افزایش فشار چشمی شده و منجر به آسیب عصب بینایی و در نهایت از دست دادن بینایی می‌شود. این بیماری علائم خاصی ندارد، از این‌رو به آن بیماری خاموش چشم می‌گویند. تحقیقات نشان داده که استفاده از عسل طبیعی به عنوان قطره چشمی احتمال وقوع این بیماری را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

۸.درمان درد‌های چشمی؛ خواص عسل طبیعی برای چشم :

عوامل متعددی مانند گرد و غبار ریز، باکتری‌ها و بیداری شبانه و … می‌توانند سبب دردهای چشمی شوند. استفاده مداوم از عسل طبیعی و یا قطره چشمی عسل موجب رهایی از دردهای چشمی می‌شود.

خواص عسل طبیعی برای بیماری چشمی

« خواص عسل طبیعی برای چشم و بیماری‌های چشمی »

۹.تقویت عصب بینایی :

نیتریک اسید به طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود و برای سلامتی بدن ضروری است. این ماده طیف وسیعی از فرآیندهای فیزیولوژیکی بدن و نقشی اساسی در سیستم عصبی مرکزی بر عهده دارد و به عنوان یک پیام رسان عصبی عمل می‌کند. مصرف عسل طبیعی موجب افزایش نیتریک اسید در داخل بدن شده و یک تقویت کننده عالی برای عصب بینایی می‌باشد.

۱۰.درمان عفونت‌های چشمی؛ خواص عسل طبیعی برای چشم :

عسل طبیعی دارای خواص ضد باکتریایی است و یک داروی طبیعی برای انواع عفونت‌های چشمی به شمار می‌رود. برای درمان عفونت‌های چشمی با عسل طبیعی می‌توانید مقداری عسل را با آب جوشیده سرد شده ترکیب کنید. سپس از این مخلوط به عنوان قطره چشمی استفاده کنید و یا با استفاده از پنبه روی چشمان بسته ماساژ دهید. برای نتیجه بهتر این کار را هر روز تکرار کنید.

۱۱.بهبود اکسیداتیو پروتئین عدسی چشم :

پروتئین نقش مهمی در رشد مناسب عدسی چشم در دوران کودکی و پاکسازی آن دارد. عدسی از ۶۵ درصد آب، ۳۵ درصد پروتئین و عناصری مانند پتاسیم و اسید گلوریک تشکیل شده است. مصرف عسل طبیعی چه به صورت خوراکی و چه به صورت موضعی سبب بهبود اکسیداتیو عدسی چشم می‌شود و سلامت بینایی را در دراز مدت تضمین می‌کند.

۱۲.بهبود زخم‌های قرنیه؛ خواص عسل طبیعی برای چشم :

زخم قرنیه زخم‌هایی در لایه خارجی چشم است. بیماری زخم قرنیه یک بیماری شایع در انسان است و بیشتر در مناطق استوایی پ در بین کشاورزان دیده می‌شود. عسل طبیعی با دارا بودن اثرات ضد میکروبی و خاصیت ترمیم زخم برای درمان بیماری‌های چشم و این نوع زخم‌ها بسیار مفید است. عسل می‌تواند با عفونت مبارزه کند و روند بهبود زخم را سرعت بخشد.

۱۳.بهبود ورم باکتریایی :

عسل طبیعی به دلیل خاصیت ضد میکروبی می‌تواند با عفونت باکتریایی چشم مقابله کند و مانع از گسترش آن شود. عسل همچنین قرمزی چشم را کاهش می‌دهد و روند بهبود ورم و عفونت را سریع‌تر می‌کند.

فواید عسل طبیعی برای چشم

« فواید و خواص عسل طبیعی برای چشم »

۱۴.کاهش چروک‌های دور چشم؛ خواص عسل طبیعی برای چشم :

معمولاً افراد از به دنبال روش‌هایی برای کاهش نشانه‌های پیری صورت به خصوص چروک‌های اطراف چشم هستند. عسل علاوه‌بر بهبود و درمان ناراحتی‌های چشمی در کاهش چروک و صاف کردن خطوط اطراف چشم نیز مؤثر است. برای این منظور می‌توانید یک قاشق چایخوری عسل طبیعی را بر روی چشم‌های بسته و چروک‌ها بمالید و ماساژ دهید. بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه بماند و سپس چشم‌هایتان را با آب ولرم بشویید. همچنین می‌توانید از ماسک‌های حاوی عسل نیز استفاده کنید.

ماسک ضد چروک و آرامبخش چشم‌ها :

 • ۲ تا ۳ قطره آب لیموی طبیعی، ۱ قاشق چایخوری عسل طبیعی و ۱ عدد سفیده تخم مرغ را به خوبی با هم مخلوط کنید. این ترکیب را به دور چشم‌ها بمالید و پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.
 • ۱ قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با ۱ قاشق چایخوری ویتامین ای به خوبی ترکیب کنید. از این ماسک به دور چشم‌ها بمالید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه با آب بشویید.

نکته : افرادی که به گرده گل، عسل و دیگر فرآورده‌های زنبور عسل حساسیت دارند، از مصرف عسل برای چشم خودداری کنند.

استفاده از عسل طبیعی را جایگزین داروی تجویز شده توسط پزشک متخصص نکنید و همواره با مشورک پزشک خود اقدام کنید.

قطره چشمی حاوی عسل طبیعی :

برای درمان و بهبود بیشتر بیماری‌های چشمی از قطره چشمی استفاده می‌شود. برای تهیه قطره چشمی حاوی عسل یک واحد عسل طبیعی را با پنج واحد آب مقطر ترکیب کرده و دو تا سه بار در روز استفاده کنید.

خواص عسل طبیعی برای سلامتی بدن :

 • بهبود زخم معده و اثنی عشر
 • بهبود ناراحتی‌های گوارشی
 • بهبود علائم سوختگی
 • تسکین سرفه و بهبود علائم سرماخوردگی
 • استحکام بخشیدن به لثه‌ها و کاهش التهاب لثه
 • بهبود انواع عفونت و زخم‌های عفونی
 • بهبود هضم و جذب غذا
 • کمک به درمان یبوست
 • مفید برای ناراحتی‌های کبدی
 • آنتی بیوتیک طبیعی
 • خواص ضد باکتریایی و آنتی اکسیدان
 • مفید برای عفونت‌های دهان و برونشیت
 • بهبود آسم
 • تقویت قلب
 • بهبود مشکلات پوستی

خواص عسل طبیعی برای چشم و بدن

« خواص عسل طبیعی برای چشم و بدن »

تهیه عسل طبیعی اصل :

همواره توجه داشته باشید که تمامی خواص ذکر شده برای عسل متعلق به عسل‌های طبیعی و ارگانیک می‌باشد. از این‌رو در تهیه عسل طبیعی دقت لازم را داشته باشید و آن را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.

عسل طبیعی دکتر بیز با ساکاروز زیر ۵ درصد اولین عسل با نشان استاندارد در ایران می‌باشد. این عسل در دو بسته بندی کاملاً بهداشتی ۵۰۰ و ۹۰۰ گرمی در فروشگاه سلامت محور تیسا مارکت عرضه می‌گردد.

عسل ارگانیک و بکر کوهی دکتر بیز از کمیاب‌ترین گونه عسل طبیعی و خالص موجود در کشور می‌باشد. از آن‌جایی که مرحله تصفیه و بسته بندی این عسل با کمترین میزان حرارت ممکن انجام می‌شود، تمامی ویتامین‌ها، املاح و مواد معدنی مفید موجود در عسل بکر کوهی و ارگانیک دکتر بیز حفظ گردیده است. این عسل با ساکاروز زیر ۲ درصد دارای نشان تاییدیه انجمن دیابت کشور، مجوز بهداشت، پروانه ساخت و استانداردهای موجود در ایران می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید عسل طبیعی دکتر بیز و عسل ارگانیک دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

در صورت تمایل برای دنبال کردن صفحه اینستاگرام تیسا مارکت اینجا کلیک کنید.

اگر خواندن مقاله « خواص عسل طبیعی برای چشم » برایتان مفید بود لطفاً آن را از طریق آیکون‌های زیر با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید و نظر خود را برای ما بنویسید.

6 دیدگاه برای “خواص عسل طبیعی برای چشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *