خاصیت قهوه گانودرما

خاصیت قهوه گانودرما

شاید چیزهای زیادی در مورد قارچ‌ها شنیده باشید، اما باید بدانید که قارچ‌ها نیز دارای انواع مختلفی هستند. آیا تا کنون نام قارچ گانودرما لوسیدوم را شنیده‌اید؟ مطمئناً بیشتر شما از این قارچ شگفت انگیز اطلاعی ندارید. این قارچ بیش از ۴۰۰ خاصیت درمانی دارد که توانایی بهبود بدن را به حداکثر می‌رساند. ترکیب عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم و قهوه یکی از بهترین شیوه‌های استفاده از این قارچ است. در ادامه مطلب به خاصیت قهوه گانودرما می‌پردازیم.

گیاه قارچ گانودرما چیست ؟

قارچ گانودرما که با نام قارچ رِیشی نیز شناخته می‌شود، قلیایی‌ترین ماده غذایی در جهان است. این قارچ گونه‌ای از قارچ‌های قرمز است که نام علمی آن گانودرما لوسیدوم می‌باشد. قارچ گانودرما با بیش از چند هزار سال سابقه، مورد احترام‌ترین گیاه دارویی در طب سنتی چین است. قبل از قارچ گانودرما یا قارچ رِیشی به عنوان « گیاه قدرت معنوی » و « قارچ ده هزار ساله » نام برده می‌شد. در دوران باستان افراد ثروتمند به دنبال این قارچ شگفت انگیز به امید به دست آوردن جاودانگی بودند. حال این گیاه شگفت آور « پادشاه گیاهان » نامیده می‌شود. اعتقاد بر این است استفاده از قارچ گانودرما طول عمر و سلامتی را تقویت می‌کند.

سال‌هاست که گانودرما در طب سنتی چینی برای معالجه بسیاری از ناراحتی‌ها و بیماری‌ها مانند دردهای بدن، بیماری‌های کبدی، بیماری‌های اعصاب و سرطان استفاده می‌شود. قارچ گانودرما یا همان قارچ رِیشی در ۶ رنگ متفاوت وجود دارد. اما از میان انواع آن رنگ قرمز معمولا کشت شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قارچ به دلیل طعم تلخی که دارد در پخت و پز استفاده نمی‌شود. همچنین در فروشگاه‌های مواد غذایی و سوپر مارکت‌ها یافت نمی‌شود. چرا که این قارچ فقط برای اهداف دارویی و درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. گانودرما به طور طبیعی فقط در طبیعت رشد می‌کند. اما امروزه در مزارع و مکان‌های خاصی نیز کشت می‌شود.

خاصیت قارج گانودرما

« خاصیت قهوه گانودرما »

ارزش غذایی قارچ گانودرما :

قارچ گانودرما حاوی ۴۰۰ ماده مغذی سودمند است. مواد مغذی موجود در این قارچ شگفت انگیز برای سلامتی بسیار مفید است. برخی از مواد مغذی مهم این قارچ پلی ساکاریدها، آنتی اکسیدان‌ها، آدنوزین، پروتئین‌ها و آلکالوئیدها هستند. همچنین این قارچ حاوی پتاسیم، فسفر، کلسیم، ویتامین‌های گروه ب و ویتامین‌های A، C، E، D  می‌باشد.

فواید قارچ گانودرما برای سلامتی؛ خاصیت قهوه گانودرما :

سلامت قلب :

محققان دریافته‌اند اسید گانودریک موجود در قارچ گانودرما باعث بهبود جریان خون و تقویت عضله قلب می‌شود و می‌تواند از حمله قلبی جلوگیری کند. بعلاوه گانودرما از تجمع پلاک در عروق نیز جلوگیری می‌کند. پلاک با باریک کردن مجرای داخل عروق، جریان عروق را محدود کرده و منجر به تصلب شرایین می‌شود. مطالعات نشان داده مصرف گانودرما فشار خون را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌شود. همچنین تحقیقات نشان داده مصرف عصاره گانودرما لوسیدوم به مدت دو ماه تاثیر قابل توجهی بر سیستم قلبی-عروقی از جمله کاهش سطح کلسترول، کاهش تری گلیسیرید و کاهش فشار خون در بیماران مبتلا به فشار خون بالا دارد.

ضد آلرژی؛ خاصیت قهوه گانودرما :

عصاره قارچ گانودرما می‌تواند انواع مختلف واکنش‌های آلرژیک مانند آسم و درماتیت را کنترل و مهار کند. ترکیبی در این قارچ وجود دارد که اثرات ضد ویروسی و ضد آلرژی را ایجاد می‌کند. این ترکیب ترشح هیستامین را مهار کرده و برای آلرژی بسیار مفید است. همچنین پلی‌ساکاریدهای موجود در این قارچ توانایی آنتی بادی‌ها را برای مبارزه با ویروس‌ها و باکتری‌هایی که موجب واکنش آلرژیک می‌شوند، بهبود می‌بخشد. قارچ گانودرما برای آلرژی‌های ناشی از درماتیت، شوک آتوپیک، تب یونجه، کهیر و آلرژی غذایی و دارویی بسیار مفید است.

خاصیت قهوه گانودرما برای آلرژی

« خاصیت قهوه گانودرما »

التیام کبد :

این گیاه قوی از کبد در برابر آسیب‌های ناشی از عوامل جسمی و بیولوژیکی محافظت می‌کند. گیاه دارویی گانودرما همچنین چربی ناشی از الکل و سیروز را بهبود می‌بخشد. گانودرما می‌تواند برای افرادی که در مراحل اولیه بیماری کبدی ناشی از مصرف الکل هستند، بسیار مفید باشد. بعلاوه عصاره این گیاه برای بیماران مبتلا به هپاتیت ب نیز بسیار سودمند است.  بهبود هپاتیت ب بسیار دشوار است. ترکیبات قدرتمند موجود در قارچ گانودرما، پاکسازی مواد شیمیایی ذخیره شده در کبد را تسریع می‌کند. بعلاوه آنتی اکسیدان‌های موجود در این قارچ با رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و موجب بازسازی کبد می‌شود.

سم‌زدایی از بدن؛ خاصیت قهوه گانودرما :

قارچ گانودرما سموم جمع شده در بدن ناشی از مصرف داروها و غذاهای ناسالم را از بین می‌برد و باعث سم‌زدایی سریع‌تر مواد شیمیایی از بدن می‌شود. علاوه بر این توانایی بدن را در دریافت اکسیژن افزایش می‌دهد و مقدار PH را تنظیم می‌کند.

بهبود بیماری‌های کلیه :

سندروم کلیه دیابتی و نفریت بیماری‌های کلیوی هستند که به دلیل بالا رفتن سطح قند خون و کلسترول در بدن به ‌وجود می‌آیند. گانودرما با حفظ عملکرد کلیه نارسایی‌های مرتبط با کلیه را کاهش می‌دهد.

بهبود خواب؛ خاصیت قهوه گانودرما :

طب سنتی چینی گانودرما را برای خواب آرام توصیه می‌کند. استفاده منظم از این قارچ باعث بهبود روند خواب می‌شود.

خاصیت قهوه گانودرما

« خاصیت قهوه گانودرما »

بهداشت روان :

در ژاپن و چین گانودرما برای درمان مشکلات روانی ناشی از استرس محیطی توصیه می‌شود. مطالعات نشان داده مصرف منظم گانودرما برای بیماران مبتلا به آلزایمر بسیار مفید بوده و اثر آرامبخشی دارد. تحقیقات دیگری نشان داده گانودرما لوسیدوم دارای اثر محافظتی بر سلول‌های عصبی بوده و می‌تواند التهاب عصبی را در بافت مغز کاهش دهد.

شل کننده عضلات؛ خاصیت قهوه گانودرما :

قارچ گانودرما به دلیل خاصیت شل کنندگی عضلات و مهار درد به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین گانودرما می‌تواند بی‌اشتهایی را از بین ببرد، بیماری‌های مزمن را بهبود بخشد و یا درمان کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن :

گانودرما در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. این قارچ نه تنها سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند، بلکه آن را تنظیم نیز می‌کند. پلی ساکاریدها با تقویت ترشح پروتئین از گلبول‌های سفید، سطح اینترفرون را در بدن افزایش می‌دهد. این گلبول‌های سفید در جلوگیری از شیوع بیماری‌ها بسیار مؤثر هستند. همچنین مطالعات نشان داده بیمارانی که از گانودرما استفاده می‌کنند، عوارض جانبی کمتری از شیمی درمانی و پرتو درمانی نشان می‌دهند.

کند کردن روند پیری :

مؤلفه‌های پلی ساکاریدها در قارچ گانودرما باعث ایجاد سنتز دی.ان.ای هسته‌ای و افزایش تقسیم سلولی می‌شود که روند پیری را کند می‌کند. علاوه بر این پلی ساکاریدهای گانودرما لوسیدوم با کاهش تولید رادیکال‌های آزاد اکسیژن دارای خاصیت ضد پیری هستند و موجب عمری طولانی‌تر می‌شوند. این گیان جان افزا در جلوگیری از بیماری‌های خود ایمنی و سایر بیماری‌های تخریب عصبی بسیار مؤثر است.

خاصیت قهوه گانودرما برای جوانسازی

« خاصیت قهوه گانودرما »

کاهش وزن؛ خاصیت قهوه گانودرما :

اکسیژن برای سوخت و ساز بدن و چربی سوزی بسیار ضروری است. سطح بالای اکسیژن متابولیسم بدن را افزایش داده و منجر به کاهش وزن می‌شود. گانودرما میزان اکسیژن رسانی در بدن را افزایش داده و باعث افزایش سطح انرژی می‌شود. که این افزایش سطح در انرژی به شما کمک می‌کند تا بتوانید برای مدت طولانی‌تری فعالیت داشته باشید.

آنتی اکسیدان‌ها :

گانودرما یکی از بالاترین منابع آنتی اکسیدان در گیاهان است. این گیاه حاوی قوی‌ترین آنتی اکسیدان‌هاست که پپتید نام دارد. پلی ساکاریدها از دیگر آنتی‌اکسیدان‌های موجود در قارچ گانودرما می‌باشند. آنتی اکسیدان‌های موجود در گانودرما لوسیدوم پس از مصرف به صورت خوراکی به سرعت جذب بدن شده و سبب افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی در پلاسمای خون می‌شود.

خاصیت ضد سرطانی :

قارچ گانودرما به دلیل مزایای ضد سرطانی خود مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قارچ سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و از تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند. بعلاوه گانودریک اسید موجود در قارچ گانودرما به بدن در مبارزه با سرطان کبد بسیار کمک می‌کند. در طی یک آزمایش به ۳۴ نفر از کسانی که مبتلا به سرطان پیشرفته بودند، ۳ بار در روز به مدت ۱۲ هفته مقداری گانودرما داده شد. از آن جایی که یکی از دلایل سرطان کمبود اکسیژن است، گانودرما با افزایش سطح اکسیژن خون در جلوگیری از پیشرفت سرطان بسیار مؤثر واقع می‌شود. چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان داده است که گانودرما می‌تواند از متاستاز سرطان جلوگیری کند. از عصاره قارچ گانودرما در داروسازی برای سرکوب و جلوگیری از تکثیر سلول‌های سرطانی استفاده می‌شود. همچنین استفاده از گانودرما و چای سبز قدرت آن را برای جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی افزایش می‌دهد.

خاصیت ضد سرطانی قهوه گانودرما

« خاصیت قهوه گانودرما بیز »

خاصیت ضد عفونت :

گانودرما با تقویت سلول‌های ایمنی بدن به نام ماکروفاژها، باکتری‌های عفونی را از بین می‌برد. بعلاوه از ایجاد عفونت بیشتر جلوگیری می‌کند.

خاصیت ضد استرس :

گانودرما از قرن‌های گذشته برای افرادی که از اضطراب و استرس رنج می‌برند، تجویز می‌شود. گانودرما می‌تواند به طور مؤثری از بروز احساسات در هنگام افسردگی و استرس مزمن بکاهد. راهبان چینی باستان از این قارچ برای آرام کردن ذهن خود برای مراقبه استفاده می‌کردند.

سلامت پوست؛ خاصیت قهوه گانودرما :

استفاده موضعی از گانودرما نیز می‌تواند برای بهبود زخم‌های پوستی، اگزما، پسوریازیس، گزش، خارش و خراش روی پوست بسیار مؤثر باشد.

بهبود عفونت دستگاه تناسلی :

گانودرما می‌تواند از عفونت‌های دستگاه تناسلی جلوگیری کند. در یک مطالعه بر روی تعدادی از بیماران مبتلا به عفونت ادراری که به مدت دو هفته گانودرما دریافت کردند، محققان دریافتند که گانودرما در تسکین عفونت ادراری نسبت به دارو بسیار برتر است. همچنین مصرف گانودرما باعث بهبود جریان ادرار در مردان با علائم خفیف تا متوسط عفونت ادراری می‌شود. بعلاوه از عوامل منجر به تورم پروستات و مشکلات ناشی از آن جلوگیری می‌کند.

ضد التهاب؛ خاصیت قهوه گانودرما :

عصاره گانودرما در کاهش ضایعات ناشی از تبخال بسیار مؤثر است. همچنین به کاهش آرتریت روماتوئید و تورم مرتبط با آرتریت روماتوئید کمک می‌کند.

کاهش قند خون :

همچنین گانودرما موجب کاهش قند خون می‌شود. پلی‌ ساکاریدهای موجود در ترکیب گانودرما باعث افزایش سطح انسولین پلاسما شده و به کاهش قند خون کمک می‌کند.

پرتو درمانی :

گانودرما اثرات پرتو درمانی را افزایش داده و به طور مستقیم ضد فعالیت‌های توموری عمل می‌کند. بعلاوه با تقویت سیستم ایمنی، به بدن در مدیریت پرتو درمانی و شیمی درمانی کمک کند. همچنین علائم پرتو درمانی و شیمی درمانی مانند حالت تهوع، استفراغ، تب، عفونت و ریزش مو را بهبود می‌بخشد.

فایده و خاصیت قهوه گانودرما

« خاصیت قهوه گانودرما دکتر بیز »

مقدار مصرف :

گانودرما به صورت قرص، کپسول و قهوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دوز استفاده از گانودرما به عوامل مختلفی مانند سن، سلامتی، بیماری و چند عامل دیگر بستگی دارد.

عوارض جانبی‌ :

برخی افراد ممکن است با مصرف گانودرما دچار خشکی گلو و بینی و یا یبوست و اسهال شوند. که این موارد ممکن است چند روز پس از مصرف از بین برود. همچنین زنان باردار و شیرده باید از مصرف گانودرما خودداری کنند. بعلاوه قبل و بعد از عمل جراحی به مدت حداقل دو هفته از گانودرما استفاده نکنید. گانودرما ممکن است با بعضی از داروها مانند آسپیرین، پلاویکس، هپارین، کومادین و چند داروی دیگر تداخل ایجاد کند. افرادی که دارای فشار خون پایین هستند ممکن است پس از استفاده دچار سرگیجه شوند. پس از مصرف گانودرما در صورت مواجهه با واکنش‌های آلرژیک از مصرف آن خودداری کنید. مصرف بیش از حد گانودرما ممکن است منجر به ایجاد جوش‌های پوستی شود. خوشبختانه بیشتر عوارض ناشی از مصرف گانودرما موقتی بوده و رفع می‌شوند.

قهوه گانودرما ( قهوه قارچ رِیشی )؛ خاصیت قهوه گانودرما :

قهوه گانودرما بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت دارد و به عنوان قهوه قارچ رِیشی نیز شناخته می‌شود. خواص درمانی بی‌شماری برای قهوه گانودرما ذکر شده است. خاصیت قهوه گانودرما به دلیل وجود عصاره قارچ گانودرما در ترکیب با قهوه است. این نوع قهوه‌ها نسبت به قهوه‌های معمولی کافئین کمتر و مواد مغذی و املاح معدنی بیشتری دارد. این نوشیدنی سالم از ترکیب قهوه بو داده و عصاره قارچ گانودرما تهیه می‎شود. مصرف قهوه‌های گانودرما موجب بهبود عملکرد ایمنی بدن، کاهش استرس و پیشگیری از انواع سرطان‎‌ها می‌شود. این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها بوده و با افزایش گردش خون در بدن از پیری زودرس نیز جلوگیری می‌کند.

انواع قهوه‌های گانودرما :

قهوه‌های گانودرما در ایران و خاورمیانه برای اولین بار توسط شرکت بازاریابان ایرانیان زمین با نام قهوه‌های گانودرما دکتر بیز تولید و عرضه شده‌اند. این قهوه‌ها تنها قهوه‌های گانودرمای دارای مجوز رسمی سازمان غذا و دارو در ایران می‌باشند. قهوه‌های گانودرما دکتر بیز در چهار طعم مختلف کافه سوپریم، کافه موکا، کافه لاته و هات چاکلت تولید شده‌اند. این قهوه‌ها حاوی دوز استاندارد از عصاره گانودرما و مناسب برای استفاده روزانه می‌باشند.

خاصیت قهوه گانودرما دکتر بیز

« خاصیت قهوه گانودرما »

کافه سوپریم گانودرما دکتربیز :

قهوه گانودرما سوپریم برای افرادی که طعم تلخ قهوه را دوست دارند، بسیار لذت بخش است. این قهوه ترکیب دانه ‎های مرغوب قهوه به همراه عصاره قارچ گانودرما و جنسینگ می‌باشد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه کافه سوپریم گانودرما دکتربیز اینجا کلیک کنید.

کافه موکا گانودرما دکتربیز :

قهوه گانودرما موکا ترکیبی از طعم قهوه و کاکائو است.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه کافه موکا گانودرما دکتربیز اینجا کلیک کنید.

کافه لاته گانودرما دکتربیز :

قهوه لاته گانودرما برای افرادی که از طعم ملایمی از قهوه  لذت می‌برند، توصیه می‌شود. این قهوه ترکیبی از بهترین قهوه‌های دنیا به همراه عصاره قارچ گانودرما و شیر خشک بدون چربی می‌باشد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه کافه لاته گانودرما دکتربیز اینجا کلیک کنید.

شکلات داغ گانودرما دکتربیز :

شکلات داغ گانودرما طعم لذیذی از شکلات همراه با عصاره قارچ گانودرما می‌باشد.

« در حال حاضر این محصول تولید نمی‌شود. »

اگر می‌خواهید از قهوه‌های گانودرما، این محصول فراسودمند به عنوان یک مکمل درمانی برای بهبود بیماری و یا حفظ سلامتی بدن استفاده کنید، داشتن سبک زندگی سلامت محور و رژیم غذایی سالم برای نتیجه بهتر و ماندگار توصیه می‌شود.

در صورت تمایل برای مشاهده صفحه اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید.

اگر خواندن مقاله « خاصیت قهوه گانودرما » برای شما مفید بود آن را از طریق آیکون‌های زیر با دوستان و عزیزانتان به اشتراک بگذارید و نظر خود را برای ما بنویسید.

3 دیدگاه برای “خاصیت قهوه گانودرما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *