نحوه تشخیص عسل طبیعی از عسل‌های تقلبی

نحوه تشخیص عسل طبیعی

تا کنون در رابطه با نحوه تشخیص عسل طبیعی مقالات زیادی منتشر شده است که متاسفانه بسیاری از آن‌ها از صحت کامل برخوردار نیستند. 

عسل یکی از ارزشمندترین مواد غذایی به دلیل وجود مواد مغذی از جمله مواد آلی، معدنی، ویتامین‌ها و قندهای طبیعی است. از قرن‌های گذشته تا کنون از عسل در بهبود زخم‌ها، سوختگی‌ها و التهاب استفاده می‌شود. به همین دلیل این ماده غذایی ارزشمند در سبد غذایی ایرانیان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. در طب سنتی نیز به خاصیت درمانی عسل برای درمان انواع بیماری‌ها از جمله بیماری‌های گوارشی، اعصاب، سرفه و بهبود زخم اشاره شده است. امروزه وجود عسل‌های تقلبی فراوان در بازار موجب شده تا نحوه تشخیص عسل طبیعی از تقلبی به یکی از دغدغه‌های افراد تبدیل شود.

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

« نحوه تشخیص عسل طبیعی »

انواع عسل :

عسل تقلبی و مصنوعی :

عسل تقلبی کاملا با روش‌های مصنوعی و از حرارت دادن مواد قندی و مواد نشاسته‌ای تولید می‌شود. در این نوع عسل‌ها برای ایجاد طعم و بو از اسانس‌های شبیه به طعم و بوی عسل طبیعی استفاده می‌شود تا طعم و بوی آن شبیه به عسل اصل و طبیعی شود. برخی گمان می‌کنند که اگر عسل همراه با موم باشد، حتما طبیعی است. اما این را بدانید که در مرحله  عسل گیری مواد اضافی عسل از آن جدا می‌شود. عسل‌های تقلبی هیچ گونه خاصیتی برای سلامتی ندارند و تمامی خواص عسل متعلق به عسل‌های طبیعی و اُرگانیک می‌باشد. عسل تقلبی ظاهری شبیه به عسل طبیعی داشته اما هیچ زنبور عسلی در تولید آن نقش ندارد. 

عسل تغذیه‌ای؛ نحوه تشخیص عسل طبیعی :

در این روش برای تولید عسل، زنبورهای عسل به جای تغذیه از گیاهان و گل‌ها از آب و شکر تغذیه می‌کنند. عسل تولید شده به این روش با عسل طبیعی و اصل متفاوت است، اما به دلیل فعالیت آنزیمی زنبور عسل مقدار کمی از خواص عسل طبیعی را دارا می‌باشد. دلیل این که برخی زنبورداران به تولید عسل تغذیه‌ای روی می‌آورند این است که می‌توانند از هر کندوی عسل چند برابر یک کندوی  عسل طبیعی، عسل برداشت کنند. علاوه براین قیمت عسل طبیعی بسیار بیشتر از عسل تغذیه‌ای می‌باشد. 

عسل طبیعی :

عسل طبیعی عسلی حاصل از تغذیه زنبورهای عسل از شهد گل‌ها و گیاهان می‌باشد. میزان عسل تولید شده در این روش بسیار کم است و عسل طبیعی از قیمت نسبتاً بالایی برخوردار است. با توجه به این که عسل طبیعی در چه منطقه‌ای به دست آمده و زنبورهای عسل از چه گیاهانی تغذیه کرده‌اند، قیمت عسل طبیعی متفاوت خواهد بود.

نحوه تشخیص عسل طبیعی چگونه است

عسل ارگانیک؛ نحوه تشخیص عسل طبیعی :

عسل ارگانیک به عسلی گفته می‌شود که زنبور عسل از روی گیاهان طبیعی که در تکثیر و رشد آن‌ها از هیچ گونه کود شیمیایی و سموم استفاده نشده است، جمع آوری کند. بعلاوه در هنگام تولید عسل در کندوهای عسل نیز از داروهایی که بر روی عسل تاثیر می‌گذارند، استفاده نشده باشد. در حالی که عسل طبیعی فقط از شهد گل‌ها و گیاهان تهیه شده و ممکن است این گیاهان با استفاده از کودهای شیمیایی رشد کرده باشند.

نحوه تشخیص عسل طبیعی و تفاوت آن با عسل تقلبی :

مطمئن‌ترین راه برای نحوه تشخیص عسل طبیعی برگه‌ی تاییدیه آزمایش عسل می‌باشد. این تاییدیه فقط از طریق آزمایش در آزمایشگاه‌های تخصصی قابل تهیه است. به علاوه آزمایش عسل می‌تواند میزان کیفیت عسل را نیز برای ما مشخص کند. این روش برای عموم مردم قابل اجرا نیست، زیرا هزینه بالایی دارد. پس ما چگونه از اصل و طبیعی بودن عسل خریداری شده اطمینان حاصل کنیم ؟

بهترین و مطمئن‌ترین راه برای تهیه عسل اصل و طبیعی خرید عسل از مراکز معتبر و بررسی نشان‌های کیفیت و تاییدیه‌های آن است. 

 

تشخیص عسل اصل از تقلبی

« نحوه تشخیص عسل طبیعی چگونه است »

یکی دیگر از راه‌های نحوه تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی :

یکی دیگر از راه‌های مطمئن تهیه عسل اصل، خرید از فروشنده‌ها و زنبوردار‌های معتمدی است که عسل را با مواد دیگری مخلوط نکرده و تغذیه مصنوعی به زنبور عسل نداده‌اند. هرچه زنبور‌ها در مناطقی به دور از انواع سموم شیمیایی پرورش یابند، عسل از کیفیت مطلوب‌تری برخوردار است. شاید این روش ساده به نظر بیاید، اما یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها در نحوه تشخیص عسل طبیعی است.

یکی دیگر از موضوعاتی که بر کیفیت عسل تاثیر می‌گذارد، نحوه‌ی مبارزه با آفات زنبور عسل است. اگر این مساله به درستی انجام نشود، می‌تواند موجب آلوده شدن عسل شود. چرا که عسل به شدت توان جذب آلودگی را دارد. پس باید عسل را از زنبورداری تهیه کرد که دانش و مهارت لازم برای نگهداری از زنبورهای عسل و کندوها و تهیه عسل طبیعی یا ارگانیک را داشته باشد.

طعم، رنگ، غلظت و عطر و بوی عسل طبیعی :

عسل طبیعی به هیچ عنوان مزه شکر نمی‌دهد و طعم و مزه‌ی آن از سایر شیرین‌کننده ‌ها متمایز است. عسل مصنوعی معمولا طعم شکر می‌دهد و شیرینی آن در دهان می‌ماند. عطر و بوی عسل طبیعی شبیه گل‌های طبیعت است و می‌توان آن را حس کرد. رنگ عسل طبیعی نیز کاملا به محیط و گل‌هایی که زنبورعسل از آن‌ها تغذیه کرده است، بستگی دارد. نمی‌توان رنگ مشخصی را به عسل طبیعی نسبت داد و طیف آن از رنگ‌های روشن تا تیره متغیر است. غلظت عسل نیز ربطی به طبیعی یا مصنوعی بودن عسل ندارد و نمی‌توان آن را معیاری برای خالص یا ناخالص بودن عسل در نظر گرفت.

عسل اصلی

آیا عسل طبیعی شکرک می‌زند ؟

معمولا عسل‌های طبیعی بعد ازمدتی به دلیل داشتن دیاستاز شکرک (رَس) می‌زند. اما بسته به نوع گیاهی که زنبور عسل از آن تغذیه کرده است، زمان شکرک زدن می‌تواند از دو هفته تا دو سال متغیر باشد. اما تضمینی وجود ندارد عسلی که شکرک می‌زند طبیعی باشد. اگرچه عسلی که به هیچ وجه شکرک نمی‌زند یا عسل مرده است ( حرارت بالای ۶۰ درجه دیده ) و یا چیزی غیر از عسل می‌باشد. معمولا عسل‌هایی که در سوپر مارکت‌ها توزیع می‌شود عسل‌های با کیفیت بالایی نیستند و معمولا حرارت دیده و یا مصنوعی اند.

اهمیت تشخیص سلامت عسل :

تشخیص طبیعی و یا تقلبی بودن عسل به این دلیل اهمیت دارد که تمامی خواص ارزشمند و درمانی عسل مربوط به عسل‌های طبیعی و اصل و یا عسل‌های ارگانیک است. عسل‌های تقلبی نه تنها هیچ گونه مواد مغذی و خواص درمانی ندارند، بلکه می‌توانند باعث ایجاد بیماری شوند. بنابراین سعی کنید که از مصرف عسل‌های بی‌کیفیت و ارزان خودداری نمایید تا بتوانید از خواص ارزشمند عسل برای سلامتی خود بهره ببرید.

عسل ارگانیک دکتربیز با ساکاروز زیر ۲ درصد در زمره مواد غذایی ارگانیک به شمار می‌رود. این عسل از کمیاب‌ترین گونه‌ی عسل‌های خالص و طبیعی در کشور می‌باشد. همچنین دارای نشان استاندارد، تاییدیه سازمان غذا و دارو، نشان کیفیت بین‌المللی « توف » و نشان تاییدیه انجمن حمایت از بیماران مبتلا به دیابت کشور می‌باشد.

عسل دکتربیز

عسل طبیعی دکتربیز با ساکاروز زیر ۵ درصد، دارای نشان استاندارد است. این عسل اولین عسل استاندارد ایران می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه عسل‌های استاندارد دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

در صورت تمایل برای پیوستن به صفحه اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید.

اگر خواندن این مطلب برای شما مفید بود آن را از طریق آیکون‌های زیر با دیگران نیز به اشتراک بگذارید و نظرتان را برای ما بنویسید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *