عسل و کبد چرب

عسل و کبد چرب

از گذشته‌های دور از عسل برای درمان انواع بیماری‌ها از جمله بیماری‌های مربوط به کبد استفاده می‌شده است. عسل می‌تواند به عنوان یک داروی طبیعی برای محافظت از کبد عمل کند. خواص فوق‌العاده عسل باعث شده تا به عنوان یک شیرین کننده سالم در بسیاری از غذاها کاربرد داشته باشد. بر طبق پیشنهاد طب سنتی برای عسل و کبد چرب ،نباید مصرف عسل را نادیده گرفت. زیرا قندهای موجود در عسل که به صورت گلیکوژن در کبد ذخیره می‌شوند، با ایجاد تعادل در کبد منجر به نابودی مواد سمی و میکروب‌های موجود در کبد می‌شود.

یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در دنیای امروز و در ایران کبد چرب می‌باشد. کبد چرب یک موقعیت مخرب در بدن ایجاد می‌کند و در بسیاری موارد هیچ گونه علائم هشدار دهنده‌ای ندارد. افراد چاق و دچار اضافه وزن، افراد بی تحرک و افراد علاقه مند به فست فود و غذاهای آماده از جمله افراد مستعد ابتلا به کبد چرب می‌باشند. مصرف برخی از داروها و مصرف بیش از حد مشروبات الکلی نیز از دیگر عوامل ابتلا به کبد چرب به شمار می‌روند. در علم پزشکی نوین درمان خاصی برای کبد چرب ارائه نشده و داروهای تجویز شده تنها منجر به کاهش روند پیشرفت بیماری می‌شود. با این حال راه‌های درمان کبد چرب بسته نیست و در طب سنتی موارد طبیعی و گیاهی بسیاری مؤثر بر درمان کبد چرب و بیماری‌های کبدی وجود دارد.

خواص عسل و کبد چرب

ارزش غذایی عسل :

عسل طبیعی برای درمان بیماری‌های مختلف در طب سنتی توصیه شده است. عسل حاوی انواع مختلفی از ویتامین‌ها و مواد مغذی از جمله ویتامین‌های گروه ب، ویتامین ث، پتاسیم، منیزیم و کلسیم است. همچنین سرشار از پروتئین‌ها و اسیدهای آمینه می‌باشد. بعلاوه عسل حاوی ترکیبات فنولی و مؤلفه‌های مفیدی است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند. از آنجایی که عسل یک ماده خوراکی آرام بخش است می‌تواند برای درمان بیماری‌های عصبی و روانی نیز مؤثر باشد. انرژی تولید شده توسط این ماده غذایی ارزشمند بسیار زیاد است و خاصیت انرژی زایی دارد. بعلاوه عسل خاصیت ضد باکتریایی دارد و از رشد و تکثیر باکتری‌ها جلوگیری می‌کند. به همین دلیل در بهبود و درمان بیماری‌هایی که عامل بروز آن‌ها باکتری‌ها هستند نیز مؤثر است. 

عسل و کبد چرب :

کبد یکی از بزرگ‌ترین اعضای داخلی بدن است که نقش مهمی در تولید و ترشح صفرا، حذف سموم، ذخیره انرژی، عملکرد بهتر گوارش، ساده کردن عمل هضم و متابولیسم داروها و مواد غذایی دارد. کبد خود را بطور طبیعی توسط سلول‌هایی پاکسازی و ترمیم می‌کند. اما اگر فاکتورهای منفی وارد شده به کبد بیش از حد باشند در عملکرد کبد اختلال ایجاد می‌شود. عسل مانند یک آنتی بیوتیک طبیعی با التهاب مبارزه می‌کند و خواص ضد میکروبی دارد. 

هر ساله میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به بیماری‌های کبدی از جمله کبد چرب، سیروز کبدی و هپاتیت مبتلا می‌شوند که از میان آن‌ها کبد چرب بسیار رایج است. تا کنون درمان‌های بسیاری برای بیماری‌های کبدی ارائه شده است و انواع مواد غذایی برای پیشگیری از بیماری‌های کبدی و حفاظت از کبد معرفی شده است. یکی از خوراکی‌هایی که در دهه‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، عسل طبیعی می‌باشد. مصرف عسل طبیعی سلامت کبد را تقویت کرده و در دفع سموم موجود در بدن مؤثر می‌باشد. عسل یک ماده سم‌ زدای طبیعی است که بافت کبد را تقویت کرده و در بهبود افراد مبتلا به بیماری کبد چرب مؤثر می‌باشد.

محافظت از کبد در برابر سموم :

ترکیبات فنولی موجود در عسل و فعالیت آنتی اکسیدانی آن‌ها از کبد و کلیه در برابر سموم محافظت کرده و موجب بهبود عملکرد آن‌ها می‌شود. بعلاوه کلسترول را بهبود بخشیده و از بدن در برابر مواد سمی محافظت می‌کند. عسل دارای مقادیر بالایی از اسیدهای آلی، املاح معدنی و آنزیم‌ها است که به کبد کمک می‌کند تا وظایفش را به درستی در بدن ایفا کند. همچنین عسل برای فعال سازی سلول‌های کبد و مقابله با رسوبات چربی بسیار مفید است.

درباره عسل و کبد چرب

محافظت از صفرا؛ عسل و کبد چرب :

صفرا یک مایع گوارشی است که در کبد تولید می‌شود و در هضم غذا به ما کمک می‌کند. وجود سنگ در کیسه صفرا و یا التهاب آن منجر به مسدود شدن مجاری صفراوی می‌شود و به کبد آسیب می‌رساند. عسل به محافظت از کبد در افراد مبتلا به انسداد مجاری صفراوی کمک می‌کند. می‌توان از محلول عسل جهت بهبود التهابات کبد و التهابات عفونی کیسه صفرا استفاده کرد.

محافظت از کبد در برابر برخی از داروها :

مصرف روزانه عسل به میزان متعادل در بسیاری از بیماری‌های کبدی نقش محافظت کننده داشته و از آسیب به سلول‌های کبدی جلوگیری می‌کند. توجه داشته باشید که عسل در صورتی در سلامت کبد نقش مثبتی دارد که طبیعی باشد. زیرا خواص ذکر شده برای عسل در مورد عسل‌های مصنوعی و تغذیه‌ای صدق نمی‌کند.

ایجاد تعادل در باکتری‌های مفید روده :

کبد سالم نقش مهمی در تعادل باکتری‌های مفید موجود در روده دارد. این امر به هضم بهتر مواد غذایی و مقاومت در برابر آسیب‌ها کمک می‌کند. عسل طبیعی حاوی شش گونه از لاکتوباسیلوس‌ها و چهار گونه بیفیدوباکتریوم بوده و منبع خوبی از باکتری‌های مفید می‌باشد.

جلوگیری از استرس اکسیداتیو؛ عسل و کبد چرب :

عسل طبیعی سرشار از پلی فنول‌ها است و خواص آنتی اکسیدانی قوی عسل از مهم‌ترین ویژگی‌های آن بشمار می‌رود. ترکیبات موجود در عسل از استرس اکسیداتیو که منجر به آسیب سلول‌های کبدی می‌شود، جلوگیری می‌کند.

خاصیت عسل و کبد چرب

کنترل قند خون در بیماران مبتلا به کبد چرب :

کبد چرب و آسیب کبدی می‌تواند در افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع دو نقش داشته باشد. زیرا یکی از مهم‌ترین وظایف کبد کنترل قند خون می‌باشد. بررسی‌ها نشان داده عسل از طریق برخی فرآیند‌های متابولیک می‌تواند در کنترل قند خون مؤثر باشد. بنابراین مصرف مقدار مناسبی از عسل به بیماران مبتلا به کبد چرب و دیابت توصیه می‎‌شود. این بیماران می‌توانند با مشورت پزشک خود از عسل استفاده کنند.

جلوگیری از التهاب سلول‌های کبدی و تحلیل رفتن آن‌ها :

مطالعات نشان داده که عسل به عنوان یک محافظت کننده طبیعی از سلول‌های کبدی در برابر آسیب‌های دارویی عمل کرده و از التهاب سلول‌های کبدی و تحلیل رفتن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

پیشگیری از سرطان کبد :

عسل می‌تواند از طریق کاهش بیان سایتوکین‌های التهابی در داخل بدن بر روی سلول‌های سرطانی و توموری اثر گذاشته و تقسیم سلولی آن‌ها را متوقف کند. بعلاوه مؤلفه‌های موجود در عسل می‌تواند سمیت عوامل شیمی درمانی را نیز کاهش دهد. به همین دلیل می‌توان عسل را به عنوان عاملی در جهت پیشگیری از سرطان درنظر گرفت.

عسل و نارسایی کبدی؛ عسل و کبد چرب :

تبدیل قند اضافی به گلیکوژن یکی از دلایل بالا بودن قند خون ناشی از نارسایی کبدی است. از دیگر دلایل بالا بودن قند خون عملکرد نادرست لوزالمعده در ترشح انسولین می‌باشد. هنگامی که لوزالمعده انسولین کافی ترشح نکند، گلوکز به داخل سلول‌های بدن وارد نشده و غلظت آن در خون بالا می‌رود. درصورتی که گلوکز وارد سلول‌های بدن نشود، مورد استفاده قرار نگرفته و انرژی لازم از سوخته شدن آن در سلول‌ها فراهم نمی‌شود. در نتیجه بدن دچار کمبود انرژی می‌شود.

 پس از صرف غذا نیز به خصوص غذاهای پرچرب، کبد صفرا را در روده باریک ترشح کرده و به هضم چربی‌ها کمک می‌کند. چنان چه کبد به مقدار کافی صفرا ترشح نکند، چربی‌ها هضم نشده و اسیدهای چرب ضروری آن‌ها آزاد نمی‌شود. در نتیجه توسط روده جذب نشده و بدن دچار عوارض کمبود اسیدهای چرب ضروری می‌شود. بنابراین تقویت کبد و حفظ سلامت آن بسیار مهم می‌باشد. چراکه کبد وظایف حیاتی در بدن به عهده دارد.

دارچین، عسل و کبد چرب :

دارچین خاصیت چربی سوزی فوق العاده‌ای دارد و معمولا در رژیم غذایی افراد با اضافه وزن توصیه می‌شود. عسل نیز می‌تواند بدون هیچ عوارضی برای بیماری‌های مختلف استفاده شود. بررسی‌ها نشان داده ترکیب عسل و دارچین و مصرف آن برای افراد مبتلا به کبد چرب مفید می‌باشد. ترکیب عسل و دارچین علاوه‌بر بیماری کبدی برای دیگر بیماری‌ها مانند آرتروز، عفونت مثانه، بیماری‌های قلبی، کلسترول بالا، دندان درد و ناراحتی معده نیز مفید می‌باشد. همچنین استفاده روزانه از ترکیب عسل و دارچین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و از بدن در برابر حملات ویروسی و باکتریایی محافظت می‌کند. بعلاوه استفاده مداوم از عسل سبب تقویت گلبول‌های سفید خون در مبارزه با بیماری‌های ویروسی و باکتریایی می‌شود. بررسی‌ها در کشورهای ژاپن و هند نشان داده مصرف عسل به همراه دارچین گاز معده را برطرف می‌کند. ترکیب عسل و دارچین همچنین دردهای معده را بهبود بخشیده و زخم معده را درمان می‌کند.

دارچین و عسل و کبد چرب

عسل و آبلیمو برای درمان بیماری‌های کبدی :

عسل یک خوراکی طبیعی و سالم است که سرشار از ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و گلوکز می‌باشد. ترکیب عسل و آبلیموی تازه از بدن در برابر رادیکال‌های سمی و مضر آزاد محافظت می‌کند. امروزه افراد در معرض آلودگی‌های بسیاری قرار دارند که منجر به انباشت سموم در بافت پوست، دستگاه تنفسی و کبد می‌شود. از این رو نوشیدن ترکیب عسل ارگانیک و یا طبیعی، آبلیمو و آب ولرم به سم زدایی از بدن کمک کرده و برای عملکرد بهتر کبد با خنثی سازی رادیکال‌های مضر آزاد، مفید می‌باشد.

برای این منظور می‌توانید هر روز صبح نصف لیوان آب ولرم، مقدار دلخواه آبلیموی تازه و یک قاشق غذاخوری عسل را با هم ترکیب کرده و میل نمایید. توجه داشته باشید برای تهیه این ترکیب از آب جوش استفاده نکنید. ترکیب آب ولرم با عسل و آبلیموی تازه به پاکسازی کبد کمک کرده و تاثیر مثبتی بر رنگ چهره و زیبایی پوست شما می‌گذارد. از خواص عسل و آبلیمو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • سم زدایی از کبد
  • خون سازی
  • درمان سرماخوردگی
  • تقویت سیستم ایمنی بدن

عسل طبیعی و عسل ارگانیک :

عسل ارگانیک بکر کوهی دکتر بیز از جمله کم‌یاب‌ترین گونه‌های عسل طبیعی و خالص در کشور به شمار می‌رود. این عسل با ساکاروز زیر ۲ درصد و دارای نشان تاییدیه انجمن حمایت از بیماران مبتلا به دیابت کشور می‌باشد. در مرحله تصفیه و بندی عسل ارگانیک دکتر بیز کم‌ترین میزان حرارت ممکن به کار رفته است، به همین دلیل تمامی مواد معدنی مفید و املاح و ویتامین‌ها در آن حفظ شده است.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه « عسل ارگانیک بکر کوهی دکتر بیز ۵۰۰ گرمی » اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه « عسل ارگانیک بکر کوهی دکتر بیز ۹۰۰ گرمی » اینجا کلیک کنید.

عسل طبیعی دکتر بیز با ساکاروز زیر ۵ درصد اولین عسل با نشان استاندارد در ایران می‌باشد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه عسل طبیعی استاندارد ۵۰۰ گرمی دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه عسل طبیعی استاندارد ۹۰۰ گرمی دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

دمنوش مصفی خون و درمان کبد چرب :

دمنوش مصفی خون دکتر بیز مؤثر در درمان کبد چرب، تصفیه کننده خون و محافظت کننده کبد می‌باشد. این دمنوش برای اولین بار در کشور در پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی با مجوز رسمی سازمان غذا و دارو تهیه و تولید شده است. 

برای مشاهده اطلاعات بیشتر از دمنوش مصفی خون دکتر بیز و تهیه آن اینجا کلیک کنید.

برای دنبال کردن صفحه اینستاگرام تیسا مارکت و مشاهده دیگر محصولات سلامت محور اینجا کلیک کنید. 

اگر خواندن مقاله « عسل و کبد چرب » برایتان مفید بود لطفا نظر خود را برای ما بنویسید و آن‌ را از طریق آیکون‌های زیر با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *