بررسی جامع قهوه گانودرما از نظر طب سنتی

بررسی جامع قهوه گانودرما از نظر طب سنتی

قارچ گانودرما لوسیدوم، یک قارچ شرقی است که سابقه‌ای طولانی در ارتقاء سلامتی و طول عمر در طب سنتی چین، ژاپن و سایر کشورهای آسیای شرق دارد. در چین این قارچ «لینگ‌ژی» و در ژاپن «رِیشی» نیز نامیده می‌شود. در این مطلب از تیسا مارکت به بررسی جامع قهوه گانودرما از نظر طب سنتی می‌پردازیم.

قهوه گانودرما از نظر طب سنتی چگونه است؟

در میان قارچ‌های پرورش یافته گانودرما، نوع گانودرما لوسیدوم از این نظر منحصربه‌فرد است که ارزش دارویی آن بسیار مهم‌تر از ارزش غذایی آن است. انواع محصولات حاوی گانودرما لوسیدوم به شکل‌های مختلف مانند چای، قهوه، مکمل‌های غذایی و قرص در دسترس هستند. یکی از بهترین شیوه‌های مصرف قارچ گانودرما لوسیدوم، ترکیب عصاره آن و انواع قهوه است. قهوه گانودرما از نظر طب سنتی و مزایای سلامتی آن شامل کنترل سطح قند خون، تنظیم و تقویت سیستم ایمنی، محافظت از کبد، تقویت عملکرد قلب، تسکین سرفه و آسم، افزایش حافظه، اثرات ضد پیری و … است. باورهای مختلف در مورد مزایای سلامتی قهوه گانودرما، عمدتا بر اساس استفاده سنتی و آداب و رسوم فرهنگی است. بیش از ۲۰۰۰ سال است که قهوه قارچ دارویی گانودرما به عنوان یک مکمل دارویی شناخته شده و اثرات قدرتمند آن در اسناد باستانی به ثبت رسیده‌است. 

قهوه گانودرما از نظر طب سنتی چگونه است؟

در یک دهه قبل، بیش از نود برند از محصولات حاوی گانودرما در سطح بین‌المللی ثبت و به بازار عرضه شدند. مصرف جهانی گانودرما در حال حاضر چند هزار تن تخمین زده می‌شود و بازار آن به سرعت در حال رشد است. گانودرما لوسیدوم حاوی طیف گسترده‌ای از مولکول‌های زیست‌فعال مانند ترپنوئیدها، استروئیدها، فنول‌ها، نوکلئیدها و پلی‌ساکاریدها است. پروتئین‌های این قارچ حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری و اسیدهای چرب غیراشباع است که نقش مهمی در ارزش سلامتی گانودرما دارد. پلی‌ساکاریدها، پپتیدها و تری‌ترپن‌ها سه جزء اصلی فعال فیزیولوژیکی در گانودرما هستند که مقدار و درصد آن‌ها در محصولات مختلف، متفاوت است. 

ارزش غذایی گانودرما

تحقیقات بسیاری که بر ارزش غذایی قارچ‌ها و محتوای شیمیایی آن‌ها انجام شده‌است، جایگاهی متفاوت از مصارف سنتی در هرم غذایی برای آن‌ها تعریف کرده‌است. از نگاه علم تغذیه قارچ‌ها دارای چربی و انرژی پایین و در مقابل سرشار از پروتئین، کربوهیدرات و فیبر هستند. با توجه به مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۷ انجام شد، کربوهیدرات‌ها فراوان‌ترین ترکیب موجود در گانودرما و پس از آن پروتئین‌ها، چربی‌ها، مواد معدنی و نمک‌ها ارزیابی شدند. با توجه به مطالعات انجام شده، گانودرما به عنوان منبع غذایی مهم از اسیدهای چرب غیراشباع به‌شمار می‌روند. اسیدهای چرب غیراشباع در حفظ سلامتی بدن و جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها نقش مهمی دارند.

قهوه گانودرما از نظر طب سنتی به عنوان غذایی سالم و منبعی از ترکیبات مغذی و معدنی محسوب می‌شود که مصرف آن به بهبود عملکرد و سلامتی بدن کمک می‌کند. این نوع از قهوه برای محافظت از بدن در برابر استرس اکسیداتیو و تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته شده‌است. 

کاربردهای درمانی قهوه گانودرما از نظر طب سنتی

گانودرما لوسیدوم غنی از تری‌ترپن‌ها بوده و اعتقاد بر این است که فواید سلامتی مختلفی مانند اثرات آنتی‌اکسیدانی به آن می‌بخشد. محتوای تری‌ترپنی به عنوان معیاری برای کیفیت گونه‌های مختلف گانودرما استفاده می‌شود. فسفر، پتاسیم، کلسیم، سیلیس و منیزیم اجزای معدنی اصلی گانودرما لوسیدوم هستند. آهن، مس، منگنز، سدیم و روی نیز به مقدار کمتری در این قارچ شناسایی شدند. توجه بسیاری به محتوای ژرمانینوم گانودرما صورت گرفته‌است. این ماده معدنی به اندازه یک قسمت در میلیارد در غذاهای گیاهی مانند جنسینگ، آلوئه و سیر وجود دارد. اگرچه ژرمانیوم یک عنصر ضروری نیست، اما در دوزهای پایین تقویت کننده سیستم ایمنی، ضد تومور و یک آنتی‌اکسیدان است. 

کاربردهای درمانی قهوه گانودرما از نظر طب سنتی

محصولات مبتنی بر گانودرما در بسیاری از کشورها در سراسر جهان توجه زیادی را به خود جلب کرده‌‌است. در گذشته مصرف این قارچ دارویی فقط به افراد ثروتمند محدود می‌شد و به همین دلیل نیاز به گسترش کشت آن نبود و آن‌چه در طبیعت کشت می‌شد، کافی بود. اخیرا مصرف گانودرما لوسیدوم افزایش یافته‌است و بخش‌های مختلف آن در سه گروه محصول مواد غذایی، دارویی و آرایشی در دسترس است. 

استفاده از ترکیبات دارویی طبیعی و داروهای گیاهی چینی برای قرن‌ها در سراسر کشورهای آسیایی و اخیرا در طب غربی مشاهده شده‌است. گانودرما برای صدها سال به عنوان یک استراتژی ارتقاء سلامت و درمان بیماری مورد استفاده قرار گرفته‌است. در حال حاضر مطالعات بسیاری برای ارزیابی اثرات سلامتی گانودرما صورت گرفته که مطالعات مربوط به سرطان، دیابت و آسیب کبدی بیشترین علاقه را به خود جلب کرده‌است. 

سرطان

بیماری سرطان یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است که علی‌رغم پیشرفت‌های جامع در تشخیص بیماری و شیمی‌درمانی، همچنان یک چالش بالینی بزرگ باقی مانده‌است. قهوه گانودرما از نظر طب سنتی به عنوان یک مکمل محبوب توسط افراد برای تقویت سیستم ایمنی بدن و بیماران همراه با درمان‌های مرسوم، مصرف می‌شود. پلی‌ساکاریدها و تری‌ترپن‌ها، دو گروه اصلی موجود در این قارچ، اثرات شیمیایی پیشگیری کننده و ضد تومور از خود نشان دادند. در بررسی بر روی قارچ‌ها و تاثیر گانودرما لوسیدوم بر سرطان، آزمایش‌ها نشان دادند که گانودرما لوسیدوم در از بین بردن سلول‌های سرطانی مؤثرترین بوده‌است. 

دیابت

آزمایش‌های مختلفی نشان دادند که اجزای گانودرما لوسیدوم دارای اثرات کاهش قند خون هستند. ماکرومولکول‌هایی مانند پروتئین‌ها، گلیکوپپتیدها، تری‌ترپن‌ها و پلی‌ساکاریدهایی که از گانودرما لوسیدوم استخراج شده‌اند، اثرات ضد دیابتی رضایت‌بخشی از خود نشان دادند. در مطالعه بر روی مدل‌های حیوانی عصاره پلی‌ساکاریدی گانودرما موجب کاهش سطح گلوکز به سطح نرمال گردید. به عبارتی مشاهده شد که گانودرما می‌تواند بدون افزایش سطح انسولین خون، سطح قند خون را کاهش دهد. 

آسیب کبدی

تاکنون بیشترین بررسی در مورد اثر حفاظتی گانودرما بر کبد از میان قارچ‌ها صورت گرفته‌است. کبد نقش مهمی در سم‌زدایی، متابولیسم و دفع بقایای ناشی از متابولیسم در بدن دارد. آسیب کبدی ممکن است در اثر عواملی مانند الکل و بسیاری از داروها، سوء تغذیه، عفونت و کم‌خونی ایجاد شود. آسب‌های کبدی پیشرونده هستند و در بیشتر موارد عامل ایجاد آن استرس اکسیداتیو است. این آسیب‌ها با تکامل به هپاتیت مزمن، فیبروز، سیروز و سرطان تبدیل می‌شوند. پلی‌ساکاریدها و ترکیبات تری‌ترپنوئیدی در گانودرما به عنوان اجزای زیستی فعال مسئول اثرات حفاظتی ناشی از مسمومیت و آسیب کبدی هستند. در یک بررسی بر روی ۳۵۵ بیمار مبتلا به هپاتیت ب نتایج مثبتی در درمان با گانودرما مشاهده شد. پاکسازی رادیکال‌های آزاد و اثرات آنتی‌اکسیدانی گانودرما موجب بهبود هپاتیت شدند.

قهوه گانودرما و آسیب کبدی

آنتی‌اکسیدانی

مطالعات تحقیقاتی متعددی در رابطه با ترکیبات فنولی و دیگر ترکیبات قهوه گانودرما از نظر طب سنتی، فعالیت بیولوژیکی آنتی‌اکسیدانی را نشان دادند. بر طبق نظر متخصصان تغذیه بالینی، مصرف غذاهای غنی از آنتی‌اکسیدان می‌تواند از ابتلا به سرطان و بسیاری از بیماری‌های مزمن دیگر جلوگیری کند. پلی‌ساکاریدها و تری‌ترپن‌ها دو گروه عمده از ترکیبات استخراج شده از گانودرما هستند که دارای فعالیت‌های شیمیایی پیشگیری کننده و ضد تومور می‌باشند. 

قهوه گانودرما دکتر بیز

یک شرکت بازاریابی در ایران با نام بازاریابان ایرانیان زمین با مجوز رسمی سازمان غذا و دارو اقدام به تولید قهوه گانودرما کرده‌است. این قهوه‌ها با نام تجاری «دکتر بیز» در طعم‌های مختلف عرضه می‌شوند. توجه داشته باشید تنها محصولاتی از گانودرما که موفق به دریافت مجوز رسمی سازمان غذا و دارو شده‌اند، معتبر بوده و جهت استفاده توصیه می‌شوند. 

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه قهوه‌های گانودرما دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

صفحه اینستاگرام ما به آدرس tisamarket@ را دنبال کنید.

اگر خواندن مفاله «بررسی جامع قهوه گانودرما از نظر طب سنتی» برای شما مفید بود، آن را از طریق آیکون‌های زیر با دوستان‌تان نیز به اشتراک بگذارید و نظر، پیشنهاد و سوالات خود را با ما درمیان بگذارید.

2 دیدگاه برای “بررسی جامع قهوه گانودرما از نظر طب سنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *