قهوه گانودرما برای پیسی

قهوه گانودرما برای پیسی

ویتیلیگو یا پیسی نوعی بیماری شایع ژنتیکی و خود ایمنی پوستی است که در آن رنگدانه‌ها از برخی نواحی پوست از بین رفته و در نتیجه لکه‌های سفید نامنظم ایجاد می‌شود. گیاه گانودرما قرن‌هاست که به عنوان دارو در طب سنتی چین مورد استفاده قرار می‌گیرد. مؤثرترین روش مصرف قارچ گانودرما، ترکیب عصاره این گیاه و قهوه است. در ادامه این مطلب به بررسی تاثیر قهوه گانودرما برای پیسی می‌پردازیم.

گرایش عمومی به استفاده از فرآورده‌های طبیعی و داروهای گیاهی در سراسر جهان افزایش یافته است. با توجه به استفاده روز افزون از گیاهان دارویی و روی آوردن به طب سنتی، امروزه تحقیق و بررسی روی بسیاری از گیاهان دارویی و اثرات آن‌ها بر روی بیماری‌ها افزایش چشمگیری یافته است. یکی از این گیاهانی که در سال‌های اخیر تحقیقات زیادی روی آن انجام شده، گیاه قارچ گانودرما لوسیدوم است. امروزه فرآورده‌های غذایی، محصولات دارویی و آرایشی و بهداشتی مرتبط با گانودرما لوسیدوم در بسیاری از کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در کشور ما ایران نیز مصرف این محصولات با اقبال عمومی رو به رو شده است. 

قهوه گانودرما برای پیسی جگونه عمل می‌کند

قهوه گانودرما برای پیسی

بیماری پیسی یا ویتیلیگو چیست ؟

ملانین رنگدانه‌ای است که وظیفه ایجاد رنگ در پوست و مو را بر عهده دارد. این رنگدانه‌ها در سلول‌هایی به نام ملانوسیت تولید می‌شوند. کاهش این رنگدانه‌های پوستی در هر ناحیه از بدن منجر به سفید شدن آن ناحیه از پوست می‌شود. بیماری پیسی نتیجه اختلال در سلول‌هایی است که رنگدانه‌ها را تولید می‌کنند. این بیماری یک بیماری خود ایمنی است و واگیردار نمی‌باشد و برای افراد در ارتباط با بیمار خطری ایجاد نمی‌کند. حدود ۱ تا ۲ درصد از جمعیت دنیا با این بیماری درگیر هستند. شایع ترین مناطق درگیر پوستی عبارتند از صورت، گردن، چشم‌ها، زیر بغل و … . در حال حاضر دلیل اصلی این بیماری شناخته شده نیست و نظریه‌های متفاوتی برای آن مطرح شده است. خواص گانودرما برای پیسی و دیگر بیماری‌های پوستی منجر به تولید محصولات مراقبت پوست و بهداشتی بر پایه قارچ گانودرما شده است.

علائم بیماری پیسی :

از نشانه‌های بارز بیماری پیسی می‌توان به بوجود آمدن لکه‌های سفید کوچک و یا بزرگ اشاره کرد. این بیماری معمولا با از دست دادن رنگدانه در یک ناحیه شروع می‌شود و اغلب به مدت طولانی بدون تغییر باقی می‌ماند. ممکن است مجددا از دست دادن رنگدانه آغاز شده و دوباره متوقف شود. برای تشخیص این بیماری، پزشک در معاینه بالینی نیز متوجه وجود آن در فرد می‌شود. حتی خود فرد بیمار نیز می‌تواند با دیدن لکه‌های سفید متوجه بیماری خود شود.

بیماری پیسی واگیردار و کشنده نیست و سلامت جسمی فرد مبتلا را تهدید نمی‌کند. اما از لحاظ ظاهری مشکلاتی از نظر زیبایی برای افراد ایجاد می‌کند. این امر می‌تواند سلامت روحی و روانی فرد بیمار را به خطر بیندازد. به همین دلیل اقدام برای درمان این بیماری از اهمیت زیادی برخوردار است. باید به این نکته توجه داشت که بهبودی کامل بیماری‌های خود ایمنی زمان‌ بر است و در طول درمان باید از اظطراب و استرس دوری کرده و فشارهای عصبی را کنترل نمود. چرا که این عوامل می‌تواند دوره درمان را بی اثر کرده و بیماری را تشدید کند.

قهوه گانودرما برای پیسی

قهوه گانودرما برای پیسی

قارچ گانودرما لوسیدوم چیست ؟

گانودرما لوسیدوم که در چین با عنوان قارچ جاودانگی شناخته می‌شود، از معروف‌ترین گونه قارچ‌ها است که بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت دارد. این قارچ دارای ۴۰۰ ماده فعال است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تری ترپن‌ها، پلی ساکاریدها، پروتئین‌ها و بسیاری از مواد کمیاب دیگر اشاره کرد. قارچ گانودرما لوسیدوم طعم مطلوبی ندارد و معمولا در ترکیب با قهوه و یا بصورت چای یا دمنوش مورد استفاده قرار می‌گیرد و بطور خام مصرف نمی‌شود.

یکی از مواد موجود در این قارچ ملانین است. ملانین دارای خواص محافظت کنندگی در برابر اشعه و تقویت سیستم ایمنی بدن می‌باشد. گانودرما همچنین حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان‌ها است. که آنتی اکسیدان‌ها نقش مهمی در سلامت انسان دارند. این قارچ دارویی با خواص ضد التهابی، ضد جهش، ضد اکسیداتیو و آنتی اکسیدانی به عنوان یک ماده افزودنی خوراکی و دارویی و یک ماده مفید در محصولات آرایشی نیز کاربرد دارد.

عصاره این گیاه جان افزا می‌تواند واکنش‌های آلرژیک از جمله آسم و درماتیت را کنترل کند. بعلاوه گانودرمیک اسید موجود در این قارچ نیز می‌تواند از آزاد شدن هیستامین جلوگیری کند. اثر ضد ویروسی و ضد حساسیتی تری‌ترپن‌های موجود در گانودرما لوسیدوم به اثبات رسیده و مشابه داروهای ضد آلرژی عمل می‌کند. بعلاوه این قارچ دارای ترکیبات شیمیایی متنوعی است که سیستم ایمنی را تقویت کرده و اثرات ضد سرطانی دارد. ژرمانیوم ارگانیک موجود در گیاه گانودرما یک ماده معدنی کمیاب است که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن، دفع سموم از بدن، بهبود گردش خون و افزایش انرژی می‌گردد.

قارچ گانودرما برای پیسی

 

آیا قهوه گانودرما برای پیسی مؤثر است ؟

با توجه به کاربردهای درمانی گسترده قارچ گانودرما محققین علاوه بر کشورهای آسیایی در دیگر نقاط جهان نیز تحقیقات گسترده‌ای را جهت شناسایی ترکیبات مؤثر و پی بردن به مکانیزم عمل این ترکیبات انجام داده‌اند. بر طبق این تحقیقات پلی ساکاریدهای موجود در قارچ گانودرما منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شوند. سوپراکسید دیسموتاز به عنوان یکی از مؤلفه‌های قارچ گانودرما، ضد رادیکال‌های آزاد بوده و روند پیری را کُند می‎کند.

قارچ گانودرما لوسیدوم جزو معدود گیاهان وحشی است که بر روی پوست تاثیر مثبتی دارد. از این رو افراد بسیاری توانسته‌اند با استفاده از خواص این گیاه دارویی مشکلات پوستی خود را برطرف کنند. این قارچ به عنوان گونه‌ای معرفی شده است که بیشترین استفاده را در محصولات آرایشی و بهداشتی در بین دیگر قارچ‌ها داشته است. امروزه با توجه به خواص ثابت شده‌ی ترکیبات موجود در گانودرما لوسیدوم، به عنوان بازدارنده آنزیم تیروزیناز و سرکوب کننده فاکتورهای التهابی و همچنین عوامل محافظ در برابر آسیب‌های نور خورشید، استفاده از عصاره گانودرما لوسیدوم برای بهبود مشکلات پوستی مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است. این قارچ و ترکیبات موجود در آن می‌توانند به عنوان کنترل کننده لکه‌های تیره پوستی، بازدارنده بیماری‌های التهاب پوست و همجنین جهت جلوگیری از پیری پوست به کار روند.

تحقیقات نشان داده ترکیبات شیمیایی موجود در گانودرما لوسیدوم مانند تری ترپنوئیدها و پلی ساکاریدها به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی عمل کرده و می‌توانند فرآیند پیری ناشی از UVB در سلول‌ها را از بین ببرند.

عملکرد و خواص قهوه گانودرما برای پیسی :

عناصر موجود در قارچ گانودرما منجر به  گردش سلول‌های ملانوسیت شده و فعالیت‌های تریزون را کاهش می‌دهد. خاصیت آداپتوژن سازی در گانودرما به تعادل در بدن کمک می‌کند. در بیماری پیسی حملات ناشی از سیستم ایمنی بدن که با حمله به سلول‌های تولید رنگدانه پوست رخ می‌دهد توسط مؤلفه‌های موجود در گانودرما تا حد زیادی کنترل شده و به مرور زمان کاهش پیدا می‌کند. همچنین خاصیت ضد التهابی گانودرما موجب کاهش التهاب سیستماتیک بدن و کنترل سیستم ایمنی بدن می‌شود.

گانودرما به دلیل دارا بودن مقادیر بسیار زیاد آنتی اکسیدان‌ها موجب ترمیم و بازسازی بافت‌ها، سلول‌ها و اعضای بدن شده که با ادامه مصرف آن به مرور زمان بافت‌های پوستی آسیب دیده ناشی از بیماری پیسی ترمیم شده و بهبود می‌یابند. همچنین با کاهش استرس باعث کاهش فشارهای عصبی می‌شود که این موضوع به پیشگیری از بیماری پیسی و کاهش حملات بعدی در بیمار مبتلا به پیسی می‌گردد.

از آنجایی که ممکن است بیماری پیسی نتیجه یک بیماری خود ایمنی و یا یک اختلال روانی باشد که به نوبه خود باعث تضعیف قدرت دفاعی بدن می‌شود، با تقویت سیستم ایمنی بدن می‌توان از افزایش تخریب رنگدانه‌های پوستی جلوگیری کرد. گانودرما سلول‌هایی که مسئولیت تولید رنگدانه‌ها را در بدن به عهده دارند، تحریک می‌کند. با مصرف مداوم قهوه‌ گانودرما به مدت چند ماه متوالی سلول‌های تخریب شده با سلول‌های نو جایگزین شده که این امر موجب یکدست شدن و همرنگ شدن پوست می‌شود. مدت زمان نتیجه گیری از مصرف مداوم گانودرما بستگی به سن بیمار و میزان شدت تخریب رنگدانه‌های پوستی دارد و در افراد مختلف متفاوت می‌باشد.

قهوه گانودرما برای پیسی

قهوه گانودرما برای پیسی چگونه عمل می‌کند؟

نداشتن اظطراب و استرس و تقویت سیستم ایمنی بدن تاثیر مصرف قهوه‌های گانودرما بر پیسی را چند برابر می‌کند. این گیاه دارویی خواص بسیار زیادی دارد و بطور سنتی در کشورهای شرق آسیا سال‌های زیادی است که برای درمان انواع بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. خواص قارچ گانودرما برای بیماری پیسی فقط گوشه‌ای از تاثیرات اعجاب انگیز این گیاه بر سلامت بدن انسان است. قارچ گانودرما برای درمان اغلب بیماری‌های پوستی مؤثر است و با دارا بودن مؤلفه‌هایی همچون تری ترپن‌ها از ایجاد حساسیت و آلرژی جلوگیری کرده و به پاکسازی و سم زدایی از کبد کمک می‌کند. بعلاوه حاوی ماده‌ای آرامش بخش است که منجر به آرامش اعصاب می‌شود.

 

انواع قهوه گانودرما برای پیسی :

یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌های مصرف گیاه دارویی قارچ گانودرما لوسیدوم ترکیب عصاره این قارچ به همراه با کیفیت‌ترین قهوه‌ها است. قهوه‌های گانودرما با دارا بودن عصاره قارچ گانودرما، موجب افزایش قدرت مغز، افزایش سطح انرژی، بهبود سطح کیفیت خواب، تقویت سیستم ایمنی بدن و اکسیژن رسانی بیشتر و افزایش سطح مقاومت بدن می‌شود.

قهوه‌های گانودرما در طعم‌های مختلف برای اولین بار در ایران توسط شرکت بازاریابان ایرانیان زمین ( بیز ) تولید شده است. این قهوه‌ها با مجوز رسمی از سازمان غذا و داروی کشور با نام تجاری دکتربیز در بسته بندی ۲۰ عددی عرضه می‌گردند. قهوه‌های گانودرمای دکتر بیز ترکیبی از بهترین و باکیفیت‌ترین قهوه‌ها و عصاره گانودرمای ارگانیک می‌باشد. شرکت بیز تنها کمپانی در خاورمیانه است که محصولات حاوی عصاره قارچ گانودرما را تولید می‌کند.

این قهوه‌ها با دارا بودن عصاره گانودرمای ارگانیک در بهبود بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری پیسی تاثیر بسزایی دارند. مصرف روزانه و مداوم یک ساشه از قهوه‌های گانودرما دکتربیز در طولانی مدت علاوه بر کمک به بهبود بسیاری از بیماری‌ها موجب افزایش انرژی و شادابی می‌شود. بعلاوه با جوانسازی سلول‌های بدن از پیری زودرس جلوگیری می‌کند. این نکته را در نظر داشته باشید که نتایج درمانی حاصل از مصرف قهوه‌های گانودرما به فاکتورهایی مانند وخامت بیماری، مدت زمان بیماری، سبک تغذیه بیمار و فاکتورهای عاطفی و محیطی بستگی دارد. 

قهوه گانودرما دکتر بیز

قهوه گانودرما برای پیسی

انواع قهوه‌های گانودرما دکتربیز عبارتند از :

کافه سوپریم گانودرما : قهوه گانودرما سوپریم دکتربیز حاوی پودر قهوه عربیکا، عصاره گانودرما لوسیدوم و عصاره جنسینگ می‌باشد. گیاه جنسینگ به عنوان آداپتوژن محسوب می‌شود. به این معنی که با خواص آنتی اکسیدانی خود مقاومت بدن در مقابل استرس و ضعف و خستگی را افزایش می‌دهد. همچنین با کاهش رادیکال‌های آزاد و کاهش چین و چروک باعث جوانسازی پوست می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کافه سوپریم گانودرما دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

کافه موکا گانودرما : قهوه گانودرما موکا دکتربیز حاوی پودر شکلات، پودر قهوه عربیکا و عصاره گانودرما لوسیدوم می‌باشد. شکلات حاوی پلی فنول بوده که می‌تواند باعث کاهش فشار خون شود. بعلاوه می‌تواند از بروز بیماری‌های قلبی جلوگیری کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کافه موکا دکتر بیز اینجا کلیک کنید. 

کافه لاته گانودرما : قهوه گانودرما لاته دکتربیز حاوی پودر قهوه عربیکا، عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم، پودر شیر خشک بدون چربی و پودر پروتئین ( مشتق شده از شیر) می‌باشد. میزان کافئین این قهوه بسیار کم است و افرادی که محدودیت مصرف کافئین دارند، می‌توانند از کافه لاته گانودرما دکتر بیز استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید کافه لاته دکتر بیز اینجا کنید.

هات چاکلت گانودرما ( شکلات داغ ) : شکلات داغ دکتربیز حاوی پودر شکلات و عصاره گانودرما لوسیدوم طبیعی می‌باشد. کاکائو سرشار از پتاسیم، کلسیم، منیزیم، فسفر، فیبر غذایی و مس بوده که موجب سلامتی عروق می‎شود. همچنین از بروز بیماری‌های قلبی و سکته پیشگیری کرده و فشار خون را کاهش می‎دهد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه قهوه‌های گانودرما اینجا کلیک کنید.

دیگر محصولات حاوی عصاره گانودرما :

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین علاوه بر قهوه‌های گانودرما اقدام به تولید محصولات بهداشتی حاوی عصاره گانودرما با برند بیز از جمله صابون گانودرما ، شامپو سر و شامپو بدن گانودرما کرده است. این محصولات در درمان موضعی بیماری‌های پوستی کاملا مؤثر بوده و استفاده از آن‌ها به بهبود و درمان بیماری سرعت می‌بخشد. استفاده موضعی از گانودرما برای بهبود زخم‌های پوستی، پسوریازیس، اگزما، نیش حشرات و خراش‌ها بسیار مؤثر است.

 برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه محصولات بهداشتی گانودرما می‌توانید به آدرس اینستاگرام ما مراجعه کنید. برای این منظور می‌توانید روی آیکون اینستاگرام در انتهای صفحه کلیک کنید و یا به صفحه  @tisamarket از طریق اینستاگرام خود مراجعه کنید.

اگر خواندن مقاله « قهوه گانودرما برای پیسی » برای شما مفید بود، لطفاً آن را از طریق آیکون‌های زیر با دیگران نیز به اشتراک بگذارید و نظر خود را برای ما بنویسید.

 

2 دیدگاه برای “قهوه گانودرما برای پیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *