گانودرما و پسوریازیس

گانودرما و پسوریازیس

بیماری پسوریازیس یک بیماری خود ایمنی مزمن است که موجب افزایش سرعت ساخت سلول‌ها در پوست می‌شود. پسوریازیس بسیار شایع بوده و سبب ایجاد ضایعات پوسته پوسته سفید و نقره‌ای رنگ بر روی نواحی مختلف پوست بدن می‌شود. در این بیماری قسمتی از پوست دچار التهاب شده و به صورت نقاط برجسته قرمز رنگ ایجاد می‌شود که روی آن پوسته‌های سفید و نقره‌ای رنگ دیده می‌شود. بیماری پسوریازیس درمان قطعی ندارد و هدف از درمان کاهش سرعت رشد سلول‌ها در پوست می‌باشد. در برخی موارد این بیماری آنقدر خفیف است که شخص مبتلا از ابتلا به آن آگاه نیست و در برخی موارد آنقدر شدید است که بخش گسترده‌ای از بدن را می‌پوشاند. با ما همراه باشید تا به رابطه گانودرما و پسوریازیس بپردازیم.

علائم بیماری پسوریازیس :

بیماری پسوریازیس ممکن است در هر سنی نمایان شود. اما بیشتر در بزرگسالان بروز پیدا می‌کند. افرادی که سابقه خانوادگی در این بیماری را دارند بیشتر در معرض ابتلا می‌باشند. پسوریازیس با بیماری‌هایی مانند دیابت نوع ۲، اضطراب، افسردگی، بیماری‌های قلبی و سندروم روده تحریک پذیر مرتبط است.

رابطه گانودرما و پسوریازیس« گانودرما و پسوریازیس »

علائم پسوریازیس در افراد مختلف متفاوت است و بستگی به نوع بیماری پسوریازیس نیز دارد. رایج‌ترین علائم پسوریازیس عبارتند از :

 • ایجاد نواحی قرمز، متورم و ملتهب بر روی پوست
 • ایجاد پوسته‌های سفید و نقره‌ای بر روی نواحی قرمز
 • پوست خشک و ترک خورده گاهی همراه با خونریزی
 • درد در اطراف لکه‌ها
 • سوزش و خارش در اطراف لکه‌ها
 • مفاصل متورم و دردناک
 • ناخن‌های چاله‌دار و ضخیم

ممکن است فرد مبتلا به بیماری پسوریازیس علائم گفته شده در قبل را تجربه نکند. فرد مبتلا بسته به نوع پسوریازیس علائم متفاوتی را تجربه می‌کند. بیشتر مبتلایان به این بیماری علائم گفته شده را به صورت دوره‌ای تجربه می‌کنند.

بیماری پسوریازیس یک بیماری واگیردار نیست و بیمار نمی‌تواند آن را انتقال دهد. همچنین لمس لکه‌های پوستی ایجاد شده بر اثر این بیماری خطری ندارد.

علت بروز پسوریازیس :

هنوز علت دقیق بروز بیماری پسوریازیس مشخص نشده است. تحقیقات انجام شده دو عامل سیستم ایمنی و ژنتیک را علت بروز این بیماری بیان می‌کند.

۱.سیستم ایمنی :

بیماری پسوریازیس یک بیماری خود ایمنی است. بیماری‌های خود ایمنی در نتیجه‌ی حمله سیستم ایمنی بدن علیه خودش اتفاق می‌افتند. در بیماری پسوریازیس گلبول‌های سفید که در اصل وظیفه حفاظت از بدن در مقابل عفونت‌ها و باکتری‌ها را دارند، به سلول‌های پوست حمله می‌کنند. این حمله موجب افزایش سرعت ساخت سلول‌های پوستی شده و از سلول‌های پوستی جدید به سمت بالای پوست رانده می‌شوند. در نتیجه پلاک‌هایی ایجاد می‌شوند که پسوریازیس نام دارد.

رابطه گانودرما و پسوریازیس چیست ؟

« رابطه گانودرما و پسوریازیس »

۲.ژنتیک :

اگر در سابقه خانوادگی شما ابتلا به پسوریازیس باشد، احتمال ابتلا در شما نسبت به افراد دیگر بالاتر است. درصد افراد مبتلا به پسوریازیس با سابقه خانوادگی بسیار کم است.

عوامل تشدید کننده بیماری پسوریازیس :

عواملی وجود دارند که می‌توانند علائم بروز پسوریازیس را تشدید کنند. این عوامل در بیماران مختلف متفاوت است. اما رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از :

۱.استرس :

استرس و اضطراب از عواملی هستند که علائم پسوریازیس را تشدید کرده و موجب بروز این بیماری می‌شوند. بیماران مبتلا به پسوریازیس باید استرس را مدیریت کرده و از آن دوری نمایند.

۲.داروهای شیمیایی :

مصرف برخی داروهای شیمیایی مانند داروهای فشار خون، لیتیوم و کورتون با دوز بالا می‌توانند باعث تشدید علائم پسوریازیس شوند.

۳.الکل :

مصرف الکل نیز می‌تواند علائم پسوریازیس را تشدید کرده و باعث ایجاد دوره مکرر پسوریازیس شود. بنابراین توصیه می‌شود افراد مبتلا به این بیماری از مصرف نوشیدنی‌های الکلی اجتناب کنند.

انواع گانودرما و پسوریازیس

« رابطه گانودرما و پسوریازیس »

۴.عفونت :

بیماری پسوریازیس در نتیجه‌ی حمله اشتباه سیستم ایمنی بدن بر علیه سلول‌های پوست می‌باشد. ابتلا به عفونت موجب تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت می‌شود. این امر پسوریازیس را تشدید می‌کند.

گانودرما و پسوریازیس :

گانودرما چیست ؟

قارچ‌های دارویی منابعی غنی از ترکیبات فعال دارویی هستند که در درمان و پیشگیری از بیماری‌های مختلف نقش مهمی دارند. قارچ گانودرما لوسیدوم از هزاران سال پیش در طب سنتی آسیای شرقی به خصوص در چین برای درمان‌های پزشکی استفاده می‌شده است. گانودرما خواص درمانی متعددی دارد و برای کنترل انواع بیماری‌ها به کار می‌رود. از مهم‌ترین خواص این قارچ دارویی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • خاصیت ضد سرطان
 • خواص آنتی اکسیدانی
 • جوانساز پوست و ضد پیری
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • بهبود انواع زخم‌ها
 • ضد تومور
 • ضد التهاب
 • ضد فیبروز
 • ضد آریتمی قلبی
 • ضد میکروب
 • ضد درد
 • ضد آندروژنی

محصولات گانودرما و پسوریازیس

« گانودرما و پسوریازیس »

مطالعات علمی انجام شده ادعاهای باستانی در باب مزایای دارویی و بهداشتی گانودرما لوسیدوم را تایید می‌کنند. گانودرما لوسیدوم حاوی بیش از چهارصد ترکیب فعال بیولوژیک مختلف است. ترکیبات فعال دارویی موجود در گانودرما عوامل بالقوه‌ای جهت ارتقاء سلامتی به شمار می‌روند.

رابطه گانودرما و پسوریازیس :

پسوریازیس یک بیماری شایع پوستی است که به دلیل التهاب و تقسیم‌های نامتعارف سلول‌های اپیدرم ایجاد می‌شود. این امر سبب ایجاد ضایعات سفید و نقره‌ای رنگ بر روی پوست نواحی مختلف بدن می‌شود. مطالعات نشان داده لنفوسیت‌های T و سیتوکین‌ها نقش مهمی در پاتوژنز این بیماری دارند. بیماری پسوریازیس همچنین می‌تواند منجر به التهاب مفاصل به نام آرتروز پسوریازیس شود. بیماران مبتلا به پسوریازیس به دلیل ماهیت مزمن این بیماری از داروهای شیمیایی مختلفی استفاده می‌کنند که دارای عوارض جانبی متعددی هستند.

تحقیقات و بررسی‌ها نشان داده ترکیبات دارویی حاوی عصاره گانودرما لوسیدوم باعث بهبود علائم پسوریازیس می‌شود. این امر بیانگر نقش ضد التهابی گانودرما در درمان این بیماری می‌باشد.

گانودرما و سلامت پوست :

گانودرما لوسیدوم به عنوان گونه‌ای معرفی شده است که بیشترین استفاده را در محصولات مرتبط با سلامت و زیبایی پوست را در بین قارچ‌ها دارد. ترکیبات فعال موجود در این قارچ به عنوان بازدارنده آنزیم تیروزیناز و سرکوب کننده فاکتورهای التهابی و عوامل محافظ در برابر آسیب‌های نور خورشید استفاده از گانودرما را مورد توجه ویژه‌ای قرار داده است. همچنین مطالعات نشان داده گانودرما لوسیدوم دارای اثرات ضد پیری می‌باشد.

گانودرما و تقویت سیستم ایمنی :

خواص ضد التهابی گانودرما لوسیدوم در بسیاری از مطالعات بیان و اثبات شده است. گانودریک اسید C موجود در این قارچ بیشترین میزان فعالیت ضد التهابی را از خود نشان داده است. همچنین تری ترپن‌ها به عنوان عامل اصلی فعالیت ضد التهابی این قارچ شمرده می‌شوند. بعلاوه پلی ساکاریدهای گانودرما لوسیدوم نیز دارای خواص ضد التهابی قابل توجهی هستند. در تحقیقات نشان داده شد که گانودرما لوسیدوم دارای خاصیت تنظیم کنندگی سیستم ایمنی بدن بوده و باعث گسترش و فعال شدن و تمایز لنفوسیت‌های B می‌شود.

قهوه گانودرما و پسوریازیس

« قهوه‌های گانودرما و پسوریازیس »

اثرات آنتی اکسیدانی گانودرما :

ایجاد رادیکال‌های آزاد و گونه‌های اکسیژن فعال در بدن منجر به استرس اکسیداتیو، آسیب به پروتئین‌ها و دی اِن اِی می‌شود. بعلاوه رادیکال‌های آزاد می‌توانند به سیستم دفاعی سلول‌ها آسیب بزنند و منجر به اختلالات متعدد فیزیولوژیک از جمله سرطان شوند. رادیکال‌های آزادی که توسط سلول‌های سرطانی تولید می‌شوند نقش مهمی در پیشرفت سرطان دارند. این رادیکال‌های آزاد به صورت مستقیم یا غیرمستقیم توسط آنتی اکسیدان‌ها خنثی می‌شوند.

در مطالعات نشان داده شده است که پلی ساکاریدها، تری ترپن‌ها و اجزای فنولی گانودرما لوسیدوم خواص آنتی اکسیدانی قابل توجهی دارند. بعلاوه بیان شده است آنتی اکسیدان‌های گانودرما لوسیدوم پس از مصرف به صورت خوراکی به سرعت جذب شده و باعث افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی در پلاسمای خون می‌شوند. همچنین پلی ساکاریدهای گانودرما لوسیدوم با کاهش تولید رادیکال‌های آزاد اکسیژن دارای خاصیت ضد پیری هستند. گزارش شده است که این قارچ دارویی تاثیر قابل توجهی بر کاهش عوامل اکسیدان و افزایش آنزیم‌های آنتی اکسیدان دارد. تری ترپن‌های گانودرما نیز اثر و عملکرد آنزیم‌های آنتی اکسیدانی را افزایش داده و سبب کاهش آسیب اکسیداتیو می‌شوند.

قهوه گانودرما و پسوریازیس :

امروزه فرآورده‌های غذایی و محصولات دارویی مرتبط با گانودرما در بیشتر کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ایران نیز مصرف این محصولات با اقبال عمومی رو به رو شده است. تنها محصولات حاوی گانودرما که دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو می‌باشند، معتبر بوده و جهت استفاده توصیه می‌شوند. در ایران یک شرکت بازاریابی با مجوز رسمی سازمان غذا و دارو اقدام به تولید محصولات حاوی عصاره گانودرما کرده است. یکی از این محصولات ترکیب عصاره قارچ گانودرما با قهوه است که یکی از مؤثرترین راه‌های مصرف این قارچ می‌باشد.

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین برای اولین بار در ایران و خاورمیانه اقدام به تولید گانودرما لوسیدوم به همراه قهوه نموده است. قهوه‌های گانودرما دکتر بیز تنها قهوه‌های دارای مجوز رسمی سازمان غذا و دارو در ایران می‌باشند که در انواع کافه موکا، کافه سوپریم و کافه لاته عرضه می‌شوند.

قهوه موکا دکتر بیز :

قهوه موکا دکتر بیز ترکیب قهوه و شکلات است. این قهوه پس از مصرف انرژی بیشتری برای ادامه فعالیت‌های روزانه به شما می‌بخشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه کافه موکا دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

قهوه سوپریم دکتر بیز :

قهوه سوپریم دکتر بیز یک قهوه مغذی در ترکیب با فواید گانودرما لوسیدوم و گیاه جنسینگ است. کافه سوپریم یک نوشیدنی سبک و فوق‌العاده برای صبح زود یا سرحال شدن در اواسط روز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه کافه سوپریم دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

قهوه لاته دکتر بیز :

قهوه لاته دکتر بیز حاوی دانه‌های قهوه عربیکا و ربوستا به همراه عصاره گانودرما لوسیدوم و پودر شیر خشک بدون چربی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه کافه لاته دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

در صورت تمایل برای دنبال کردن صفحه اینستاگرام تیسا مارکت اینجا کلیک کنید.

اگر مطالعه این مقاله برای شما مفید بود آن را از طریق آیکون‌های زیر با دوستان‌تان نیز به اشتراک بگذارید و نظر خود را برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *