گانودرما و کبد چرب

گانودرما و کبد چرب

بیماری کبد چرب امروزه به عنوان یک بیماری فراگیر در نظر گرفته می‌شود که به دلیل سبک زندگی مدرن و فاصله گرفتن از فعالیت بدنی مفید و عادات تغذیه‌ای ناسالم، رو به افزایش است. این بیماری با برخی از بیماری‌های متابولیک مانند دیابت، چاقی، کلسترول بالا و تری گلیسیرید خود ارتباط نزدیکی دارد. کنترل این بیماری‌ها در بهبود کبد چرب نقش مؤثری دارد. در ادامه رابطه گانودرما و کبد چرب را بررسی خواهیم کرد.

گانودرما لوسیدوم برای کمک به درمان انواع بیماری‌های کبدی، مشکلات تنفسی، آسم، بی‌خوابی، تقویت حافظه و تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مؤثر است. تحقیقات انجام شده در زمان‌های مختلف نشان داده که این گیاه دارویی ارزشمند برای انواع سرطان‌ها و کاهش عوارض شیمی درمانی نیز بسیار مفید می‌باشد. قارچ گانودرما به دلیل وجود ترکیبات و خواص منحصر بفرد موجب سم‌زدایی مواد شیمیایی در بدن شده و موجب تسهیل عملکرد کبد می‌شود. 

گانودرما چیست ؟

برای بررسی رابطه گانودرما و کبد چرب ابتدا باید بدانیم قارچ گانودرما چیست و چه تاثیری بر بدن و سلامت آن دارد. قارچ گانودرما گیاهی با خواص درمانی و ارزش غذایی بسیار بالا است که در طب سنتی آسیای شرقی به ویژه کشور چین به عنوان نمادی از طول عمر، سلامتی و شادی و اقبال استفاده می‌شده است. قارچ‌های دارویی منابعی غنی از ترکیبات فعال دارویی می‌باشند که نقش مهمی در درمان و پیشگیری از بیماری‌های مختلف دارند. گانودرما لوسیدوم با خاصیت بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و فعالیت‌های متابولیکی به عنوان مکمل دارویی ارائه می‌گردد.

بررسی گانودرما و کبد چرب

« قارچ گانودرما و کبد چرب »

گانودرما لوسیدوم حاوی بیش از ۴۰۰ ترکیب فعال بیولوژیک مختلف است و از خواص درمانی آن برای کنترل بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود. برخی خواص درمانی این قارچ عبارتند از:

 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • ضد سرطان و ضد تومور
 • ضد التهاب
 • ضد میکروب و ضد باکتری
 • آنتی اکسیدان
 • کمک به بهبود بیماری‌های خود ایمنی
 • تنظیم فشار خون
 • ضد ویروس HIV
 • ضد پوکی استخوان
 • بهبود زخم‌های گوارشی
 • محافظت از کبد
 • جوانسازی پوست و بسیاری خواص دیگر

بیماری کبد چرب چیست ؟

کبد دومین عضو بزرگ در بدن ما است و مانند یک صافی عمل می‌کند. این عضو فاکتورهای مضر غذایی را جدا کرده و وارد دیگر اعضای بدن مانند کلیه‌ها کرده تا از بدن خارج شوند. وجود مقدار کمی چربی در کبد طبیعی است. اما اگر میزان چربی کبد از حد مجاز بیشتر شود، کبد چرب رخ می‌دهد. این بیماری در مراحل اولیه علائم خاصی ندارد و در صورت عدم کنترل، پیشرفت کرده و حتی می‌تواند منجر به نارسایی کبدی شود. کبد تنها عضوی از بدن است که می‌تواند به طور طبیعی سلول‌های خود را بازسازی کند. اما در مراحل پیشرفته بیماری، التهاب منجر به از بین رفتن سلول‌های کبد شده که موجب بروز مشکلات فراوانی می‌شود. در حال حاضر داروی شیمیایی برای درمان قطعی بیماری کبد چرب وجود ندارد.

کبد چرب به دو نوع غیرالکلی و الکلی تقسیم می‌شود. بیماری کبد چرب الکلی مرحله اولیه بیماری‌های کبدی مربوط به الکل است. مصرف زیاد نوشیدنی‌های الکلی به کبد آسیب می‌رساند و این عضو دیگر قادر به شکستن چربی‌ها نخواهد بود. در افراد مبتلا به کبد چرب الکلی، خودداری از مصرف نوشیدنی‌های الکلی موجب بهبود این بیماری می‌شود. در صورت عدم درمان فرد مبتلا به سیروز کبدی و در نهایت نارسایی کبدی دچار می‌شود. کبد چرب غیرالکلی با مصرف نوشیدنی‌های الکلی ارتباطی نداشته و در اثر تجمع بیش از حد چربی در بافت کبد ایجاد می‌شود. این بیماری در مراحل اولیه با افزایش فعالیت بدنی و رژیم غذایی سالم قابل کنترل است. در صورت عدم درمان این بیماری منجر به سیروز کبدی و سپس نارسایی کبدی می‌گردد.

رابطه گانودرما و کبد چرب

علل ایجاد کبد چرب :

علت اصلی به وجود آمدن بیماری کبد چرب ناشناخته است. اغلب افراد در سنین میانسالی به این بیماری مبتلا می‌شوند. ۷۰ درصد افراد مبتلا به بیماری کبد چرب دچار اضافه وزن هستند. بالا بودن میزان چربی خون و بیماری دیابت نیز از دیگر عوامل ابتلا به این بیماری می‌باشند. عوامل مختلف دیگر مانند سوء تغذیه، گرسنگی طولانی مدت،  کاهش وزن ناگهانی، مصرف بیش از حد برخی داروهای شیمیایی، استرس و رژیم غذایی ناسالم نیز در ایجاد بیماری کبد چرب نقش دارند.

علائم کبد چرب :

این بیماری در مراحل ابتدایی معمولا بدون علامت است. از آنجا که بیماری کبد چرب سیر پیشرونده دارد، تاثیرات منفی بر عملکرد کبد ایجاد می‌نماید. برخی علائم کبد چرب عبارتند از :

 • کاهش وزن
 • بی‌اشتهایی
 • کوفتگی و خستگی
 • درد در ناحیه سمت راست شکم
 • ضعف فیزیکی
 • ایجاد حلقه سیاه زیر چشم‌ها
 • زرد شدن سفیدی چشم‌ها
 • زرد شدن پوست
 • خارش پوست
 • جوش‌های پوستی و آکنه
 • به وجود آمدن نقاط قهوه‌ای و لکه‌های پوستی
 • تورم شکم و احتباس مایعات
 • تعریق زیاد

مطالعه گانودرما و کبد چرب

 گانودرما و کبد چرب :

کبد عضوی پیچیده است که نقش آن در متابولیسم کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها و پروتئین‌ها اثبات شده است. این عضو نقش مهمی در سم زدایی، متابولیسم و دفع بقایای ناشی از متابولیسم داروها دارد. آسیب کبدی ممکن است در اثر عواملی مانند سوء تغذیه، الکل، برخی داروها، عفونت و کم خونی ایجاد شود. آسیب کبدی یک بیماری پیشرونده است که در صورت پیشرفت می‌تواند به هپاتیت مزمن، فیبروز کبدی، سیروز و سرطان سلول‌های کبدی تبدیل شود. مطالعات تجربی مختلف نشان داده‌اند که داروها و سموم موجب تجمع گونه‌های رادیکال‌های آزاد اکسیژن در هپاتوسیت‌های کبدی می‌شوند. عدم تعادل میان تولید و حذف رادیکال‌های آزاد عامل اصلی استرس اکسیداتیو است.

قارچ گانودرما لوسیدوم حاوی مؤلفه‌های فعال زیستی مانند پلی ساکاریدها و ترکیبات تری ترپنوئیدی است که اثرات حفاظتی ناشی از مسمومیت و آسیب کبدی دارد. مکانیزم محافظتی گانودرما لوسیدوم شامل اثرات آنتی اکسیدانی و از بین بردن رادیکال‌های آزاد، اثرات ضد انعقادی و ضد ویروسی، کنترل و تنظیم آنزیم‌های کبدی، مهار فعالیت بتا گلوکورونیداز، تنظیم تولید نیتریک اسید، نگهداری هوموستاز کلسیم در سلول‌های هپاتوسیت و تنظیم سیستم ایمنی بدن است.

استفاده از گانودرما لوسیدوم موجب افزایش آنزیم‌های موجود در معده شده و به دفع بهتر مواد شیمیایی و داروهای مضر برای کبد کمک می‌کند. همچنین آنتی اکسیدان‌های موجود در قارچ گانودرما لوسیدوم با مقابله در برابر رادیکال‌های آزاد به بازسازی و بهبود سلول‌های کبد کمک بسیاری می‌کند. مؤلفه‌های موجود در این قارچ به سم‌زدایی مواد شیمیایی از بدن کمک کرده و موجب پاکسازی کبد می‌شود. بعلاوه ترکیبات موجود در این قارچ برای درمان کبد چرب الکلی به ویژه در افرادی که در مراحل اولیه این بیماری هستند و به بیماری هپاتیت ب دچار می‌باشند، تاثیر بسزایی دارد.

قارچ دارویی گانودرما و کبد چرب

مطالعات بر روی گانودرما و کبد چرب :

بیماری‌های کبدی با عفونت‌هایی مانند ویروس هپاتیت آغاز می‌شوند. با عفونی شدن کبد اگر سیستم ایمنی فرد بیمار ضعیف باشد، این عفونت‌ها در کبد می‌مانند و می‌توانند خطرات جدی برای فرد بیمار ایجاد کنند. این عفونت‌ها به مرور زمان جدی‌تر شده و در مراحل اولیه باعث سفت شدن کبد می‌شوند و در نهایت ممکن است به سرطان تبدیل شوند.

مطالعات نشان داده که عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم به ویژه مؤلفه‌های پلی ساکارید و تری ترپنوئیدها از کبد در مقابل آسیب‌های ناشی از مواد شیمیایی سمی مانند کلرید آلومینیوم حفاظت می‌کند. بعلاوه گانودریک اسید موجود در قارچ گانودرما لوسیدوم، یک مهار کننده قوی فعالیت آنزیم بتا گلوکورونیداز می‌باشد. فعالیت بالای این آنزیم شاخص مؤثری برای سنجش آسیب‌های کبدی است. دریک بررسی برای ۳۵۵ بیمار مبتلا به هپاتیت ب نتایج مثبتی در درمان با گانودرما لوسیدوم مشاهده شد. پاکسازی رادیکال‌های آزاد و اثرات آنتی اکسیدانی گانودرما لوسیدوم جهت بهبود هپاتیت گزارش شده است.

در پژوهش علمی انجام شده بر روی تعدادی از بیماران مبتلا به کبد چرب نشان داده شد آن دسته از بیماران مبتلا به کبد چرب که از گیاه گانودرما استفاده کردند، ظرفیت آنتی اکسیدانی بالاتری در خون خود نسبت به سایر بیماران نشان دادند. در این مطالعه مشخص شد که از گیاه دارویی گانودرما لوسیدوم می‌توان برای بهبود و درمان بیماری کبد چرب استفاده نمود. همچنین بررسی‌های تصویربرداری در این افراد نشان داد که افراد دارای عوارض کبدی خاص، پس از مصرف گانودرما لوسیدوم وضعیت آن‌ها به حالت عادی بازگشته است. 

قارچ گانودرما و کبد چرب

« قهوه گانودرما و کبد چرب »

اگرچه امروزه درمان قطعی برای درمان بیماری کبد چرب غیرالکلی وجود ندارد، اما مصرف گانودرما به همراه رعایت نکاتی مانند رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی مفید، کاهش وزن تدریجی و کنترل بیماری‌های دیگر مانند دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، کلسترول بالا و… در بهبود این بیماری بسیار مؤثر است. گانودرما تنها محصولی برای کمک به بهبود و درمان بیماری کبد چرب است که تاثیرات مثبت آن به صورت بالینی اثبات شده است. این گیاه علاوه بر خواص دارویی برای جوانسازی و جلوگیری از پیری زودرس بسیار مؤثر واقع شده است.

قهوه گانودرما :

قهوه با عصاره قارچ گانودرما بیش از ۲۰۰۰ سال است که درجهان وجود دارد. قهوه گانودرما حاوی پودر قهوه فوری، پودر قارچ گانودرما و دیگر افزودنی‌های طبیعی می‌باشد. این قهوه دارای مواد مغذی بیشتر و کافئین کمتر در مقایسه با قهوه‌های معمولی می‌باشد. فواید متعدد قهوه گانودرما برای سلامتی به دلیل وجود عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم است. با نوشیدن روزانه یک فنجان از قهوه‌های گانودرما سلامتی و شادابی را به خود هدیه دهید.

بهترین روش استفاده از فواید بی‌نظیر قارچ گانودرما لوسیدوم ترکیب عصاره این قارچ به همراه دانه‌های مرغوب قهوه است. نوشیدنی قهوه گانودرما علاوه بر عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم حاوی قهوه و سایر مواد طبیعی مانند شیرین کننده طبیعی می‌باشد. نوشیدن قهوه گانودرما ن تنها باعث بی‌خوابی نمی‌شود بلکه خواب را بهبود بخشیده و اضطراب را تسکین می‌دهد. همچنین برای افراد مبتلا به زخم معده و مشکلات گوارشی یک نوشیدنی ایده‌آل می‌باشد. در طول دوره درمان بیماری کبد چرب با استفاده از قهوه گانودرما از مصرف نوشیدنی‌های الکلی ، دخانیات، فست فودها و مواد غذایی فرآوری شده، غذاهای چرب و غذاهای بسیار تند خودداری کنید. با بهبود وضعیت زندگی خود و سبک زندگی سلامت محور عوامل استرس‌زا را کاهش داده و از عصبانیت و تنش خودداری کنید.

قهوه گانودرما و کبد چرب

قهوه‌های گانودرما دکتر بیز :

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین برای اولین با در ایران و خاورمیانه اقدام به تولید و عرضه قهوه‌های گانودرما نموده است. این قهوه‌های گانودرما با برند دکتر بیز دارای مجوز رسمی سازمان غذا و دارو می‌باشند و تنها قهوه‌های گانودرما با تاییدیه‌ها و مجوزهای لازم در ایران هستند.

عصاره گانودرما به کار رفته در قهوه‌های گانودرما دکتر بیز از خارج از کشور تهیه شده و کاملا ارگانیک می‌باشند. چرا که فرآوری عصاره قارچ گانودرما نیازمند دستگاه‌های پیشرفته است که در حال حاضر در ایران وجود ندارد. این قهوه‌ها ترکیب عصاره گانودرما فرآوری شده به همراه باکیفیت‌ترین دانه‌های قهوه می‌باشند و در طعم‌های کافه سوپریم، کافه موکا و کافه لاته توسط نمایندگان رسمی شرکت عرضه می‌گردند. قهوه‌های گانودرما دکتر بیز در بسته‌های حاوی ۲۰ ساشه تولید می‌گردند.

قهوه‌های گانودرما دکتر بیز از طریق فروشگاه سایت www.tisamarket.net قابل تهیه می‌باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قهوه‌های گانودرما دکتر بیز و تهیه آن‌ها اینجا کلیک کنید. 

در صورت تمایل برای دنبال کردن صفحه اینستاگرام تیسا مارکت اینجا کلیک کنید.

اگر خواندن این مقاله برای شما مفید بود آن را با دیگران نیز از طریق آیکون‌های زیر به اشتراک بگذارید و نظر خود را برای ما بنویسید.

2 دیدگاه برای “گانودرما و کبد چرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *