قهوه با قارچ گانودرما

قهوه با قارچ گانودرما

قهوه گانودرما بیش از ۲۰۰۰ سال است که در جهان وجود دارد. این قهوه با نام قهوه قارچ رِیشی و یا قهوه قارچ لینگژی نیز شناخته می‌شود. قهوه گانودرما حاوی پودر قهوه فوری و پودر قارچ گانودرما و برخی افزودنی‌های طبیعی می‌باشد. قهوه با قارچ گانودرما دارای خواص درمانی متعددی است که به همه چیز از جمله خواب بهتر، انرژی بیشتر تا سلامت کبد کمک می‌کند. این قهوه در مقایسه با قهوه‌های معمولی دارای مواد مغذی بیشتر و کافئین کمتری است. فواید درمانی بیشمار قهوه گانودرما برای سلامتی به دلیل وجود قارچ گانودرما لوسیدوم است که یکی از مواد اصلی این قهوه می‌باشد.

قارچ گانودرما چیست ؟

قارچ گانودرما معروف به قارچ جان افزا با نام علمی گانودرما لوسیدوم قارچی یک ساله است که از آن به عنوان پادشاه گیاهان و یا گیاه پادشاهان نام برده می‌شود. این قارچ دارویی سابقه‌ای ۵۰۰۰ ساله دارد و هزاران سال است که در طب سنتی چینی از مزایای آن برای سلامتی استفاده می‌شود. گانودرما حاوی مواد فعال بیولوژیک مانند پلی ساکاریدها، تری ترپنوئیدها، پروتئین‌ها، ملانین و انواع استرول‌ها است. در میان این مواد فعال بیولوژیک تری ترپنوئیدها و پلی ساکاریدها به علت خاصیت ضد سرطانی از اهمیت بسیاری برخوردارند.

قهوه با قارچ گانودرما چیست؟

بر اساس تحقیقات انجام شده این قارچ ارزشمند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود، التهاب را از بین می‌برد، انرژی را افزایش می‌دهد و رادیکال‌های آزاد را نیز از بین می‌برد. بارزترین ویژگی این قارچ تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن است. بعلاوه به بدن کمک می‌کند تا در مقابل انواع فشار‌های فیزیکی مقاومت کند. همچنین ویژگی‌های ضد استرس در این قارچ موجب تقویت قدرت تمرکز و تقویت حافظه می‌شود. از این رو برای درمان بیماری‌های مانند آلزایمر و زوال عقل بسیار مؤثر است. قارچ گانودرما با ردیابی پاتوژن‌هایی مانند ویروس‌ها و باکتری‌هایی که به بدن حمله می‌کنند و با تنظیم سیستم ایمنی بدن از عوامل ایجاد بیماری جلوگیری می‌کند.

استفاده مداوم از آنتی بیوتیک‌ها باعث می‌شود که میکروب‌ها و ویروس‌ها نسبت به این داروها مقاوم شوند. اما مصرف قارچ دارویی گانودرما این مشکلات را بهبود می‌بخشد. بعلاوه گانودرما به عنوان یک مکمل برای رفع عوارض جانبی ناشی از شیمی درمانی در درمان انواع سرطان‌ها بسیار محبوبیت یافته است. دیگر مزایای سلامتی قارچ گانودرما عبارتند از بهبود سیستم گردش خون، بهبود سیستم تنفسی، متعادل ساختن سطح کلسترول، کاهش علائم مشکلات ریوی، تنظیم فشار خون و تاثیرات آنتی اکسیدانی بر روی بدن.

خواص قارچ گانودرما لوسیدوم :

پیشگیری از دیابت :

مطالعات نشان داده گانودرما در پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲ بسیار مؤثر است. گانودرما حاوی اسید کلروژنیک است که وظیفه آن کاهش قند خون است و به تنظیم میزان گلوکز در جریان خون کمک می‌کند. بعلاوه این قارچ می‌تواند میزان کلسترول و مقاومت به انسولین را در بیماران مبتلا به دیابت کاهش دهد.

کاهش خطر ابتلا به سرطان :

برخی از مؤلفه‌های موجود در قارچ گانودرما مانند تری ترپنوئیدها و پلی ساکاریدها که آنتی اکسیدان‌های قوی هستند، دارای خواص ضد سرطانی می‌باشند. بعلاوه گانودرما منبع غنی از اسیدهای آمینه و ترکیبات آنتی اکسیدانی است که می‌توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند. قارچ گانودرما یکی از درمان‌های سنتی برای انواع سرطان‌ها می‌باشد و مصرف آن در کاهش عوارض شیمی درمانی بسیار مؤثر است.

سم زدایی :

مصرف گانودرما یک روش طبیعی برای سم زدایی بدن است. برای این منظور می‌توانید هر روز صبح یک فنجان قهوه با قارچ گانودرما میل کنید.

نمایندگی قهوه با قارچ گانودرما

جلوگیری از تخریب سلول‌های عصبی :

گانودرما لوسیدوم یک گیاه دارویی در طب سنتی چین است که در بررسی‌های بالینی نشان داده شده این گیاه دارای اثرات محافظتی نورونی است. این قارچ دارویی دارای خواص ضد التهابی و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است و می‌تواند از تخریب سلول‌های عصبی جلوگیری کند. تحقیقات انجام شده نشان داده گانودرما می‌تواند باعث کاهش پارکینسون شود.

فعالیت آنتی ویروسی :

مطالعات انجام شده نشان داده که تری ترپنوئیدهای موجود در قارچ گانودرما لوسیدوم به عنوان آنتی ویروس‌های قوی عمل می‌کنند. عصاره‌های آبی و متانولی موجود در گانودرما در مقابل برخی ویروس‌ها فعالیت آنتی ویروسی نشان داده اند. بعلاوه پلی ساکارید حاوی پروتئین اسیدی هم دارای فعالیت ضد تبخال می‌باشد.

تقویت سیستم ایمنی بدن :

یکی از مهم‌ترین خواص قارچ گانودرما تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن است. تحقیقات نشان داده قارچ گانودرما تاثیرات مثبتی بر روی گلبول‌های سفید دارد و باعث کاهش التهاب این گلبول‌ها می‌شود. ترکیبات موجود در این قارچ فعالیت نوعی از گلبول‌های سفید که برای مبارزه با سلول‌های سرطانی مؤثرند، افزایش می‌دهد.

خواص آنتی اکسیدانی :

خواص آنتی اکسیدانی باعث پیشگیری از تخریب سلول‌های بدن می‌شود. به همین دلیل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. قارچ گانودرما سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی بوده که بر روی سلامت سلول‌ها تاثیر زیادی دارد.

ضد استرس :

تاثیرات قارچ گانودرما سال‌هاست مورد بررسی قرار گرفته و توسط متخصصان تایید شده است. یکی از خواص این قارچ خاصیت ضد افسردگی و ضد استرس است. بررسی‌هایی که توسط محققان روی عده‌ای داوطلب انجام شد، نشان داده استفاده از قارچ گانودرما تاثیرات چشمگیری در کاهش استرس و افسردگی دارد. 

خرید قهوه با قارچ گانودرما

بهبود بیماری پیسی :

گانودرما با دارا بودن خاصیت آداپتوژن سازی باعث ایجاد تعادل در بدن می‌شود. به همین دلیل حملات ناشی از سیستم ایمنی بدن در بیماری پیسی و بیماری‌های خود ایمنی را تا حد بسیار زیادی کنترل کرده و کاهش می‌دهد. همچنین گانودرما به دلیل بالا بودن مقادیر آنتی اکسیدانی سلول‌ها، بافت‌ها و اعضای بدن را بازسازی و ترمیم می‌کند. در نتیجه بافت‌های پوستی آسیب دیده را بهبود می‌بخشد.

قهوه با قارچ گانودرما چیست ؟

بهترین روش استفاده از مزایای قارچ گانودرما ترکیب عصاره این قارچ به همراه قهوه است. قهوه با قارچ گانودرما یک نوشیدنی مفید است که از ترکیب دانه‌های قهوه بو داده و عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم تهیه می‌‍شود. قارچ گانودرما لوسیدم ماده اصلی این قهوه است که در چین باستان به عنوان قارچ جاودانگی شناخته می‌شد. این قارچ به طور طبیعی در طبیعت روی تنه درختان رشد می‌کند و قلیایی‌ترین ماده غذایی بر روی زمین محسوب می‌شود. هزاران سال پیش افراد ثروتمند معتقد بودند که قارچ قرمز گانودرما کلید جاودانگی است.

مزایای سلامتی گیاه قارچ گانودرما لوسیدوم از نظر علمی ثابت شده است. این گیاه دارویی می‌تواند عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشد، خستگی مزمن را برطرف کند و از بدن در مقابل سرطان محافظت کند. همچنین مطالعات نشان داده گانودرما می‌تواند اضطراب و افسردگی را کاهش دهد. نوشیدنی قهوه با قارچ گانودرما علاوه بر عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم حاوی قهوه و سایر مواد طبیعی مانند شیرین کننده طبیعی است. محتوای این قهوه از سازنده‌ای به سازنده دیگر متفاوت است. در اصل قهوه گانودرما تمام مزایای قهوه بعلاوه خواص درمانی قارچ گانودرما لوسیدوم را دارا می‌باشد.

قهوه با قارچ گانودرما حاوی مقدار کمی کافئین است. به همین دلیل بعید است که باعث بی‌خوابی شود. در حقیقت تحقیقات نشان داده قهوه گانودرما خواب را بهبود بخشیده و اضطراب را تسکین می‌دهد. علاوه بر این قهوه گانودرما اسید کمتری نسبت به قهوه‌های معمولی دارد و برای افرادی که مبتلا به مشکلات گوارشی مانند زخم معده هستند، ایده آل می‌باشد.

خاصیت قهوه با قارچ گانودرما

خواص درمانی قهوه با قارچ گانودرما :

FDA هیچ اثر دارویی قارچ گانودرما لوسیدوم را تایید نکرده است. با این وجود هزاران تحقیق و مطالعه فواید بسیار آن را برای سلامتی تایید می‌کنند. قهوه با قارچ گانودرما سرشار از کلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و ویتامین C است که انرژی بدن را تامین کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. همچنین به دلیل سطح آنتی اکسیدانی بالایی که دارد، با پیری و استرس مقابله می‌کند. برخی مطالعات نشان داده که قهوه با قارچ گانودرما دارای آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به چای سبز و کاکائو می‌باشد. عصاره قارچ گانودرما سرشار از آنتی اکسیدان و ماده مغذی گلوتاتیون است که به سم زدایی از کبد و کلیه‌ها کمک کرده و توانایی بدن را برای دفع سموم افزایش می‌دهد.

افرادی که سطح گلوتاتیون پایینی دارند، بیشتر در معرض مشکلات قلبی-عروقی، بیماری‌های عصبی، خستگی مزمن و اختلالات ایمنی قرار دارند. همچنین گلوتاتیون باعث افزایش طول عمر و کند شدن روند پیری می‌شود.

همچنین قهوه با قارچ گانودرما سرشار از ویتامین C است که خطر ابتلا به عفونت‌های ویروسی را کاهش می‌دهد. علاوه بر این عملکرد کبد و کلیه‌ها را بهبود بخشیده، علائم آسم را تسکین داده و انعطاف پذیری بدن را در برابر استرس افزایش می‌دهد. همچنین تحقیقات نشان داده این قهوه سطح قند خون را متعادل کرده و از بدن در مقابل دیابت محافظت می‌کند.

عوارض جانبی قهوه با قارچ گانودرما :

نوشیدنی قهوه با قارچ گانودرما با وجود مزایای سلامتی بسیار، ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد. بیشتر مطالعات و تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که قهوه گانودرما در صورت مصرف در دوزهای متوسط کاملا بی خطر است. فقط اطمینان حاصل کنید که به قارچ حساسیت ندارید. اگر به مواد محرک حساس هستید، ممکن است قهوه گانودرما برای شما بهترین انتخاب نباشد. در صورت مصرف ممکن است دچار لرزش، ضربان قلب سریع و مشکلات خواب شوید. از آنجا که این نوشیدنی سیستم ایمنی را تحریک می‌کند، مصرف آن برای افرادی که سیستم ایمنی بدنشان بیش از حد فعال است، توصیه نمی‌شود. همچنین توجه داشته باشید که قارچ گانودرما لوسیدوم ممکن است مانند سایر قارچ‌های دارویی در لخته شدن خون اختلال ایجاد کند.

نکته : اگر از داروهایی مانند داروی فشار خون و ضد انعقاد خون استفاده می‌کنید، قبل از استفاده از قهوه گانودرما با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض قهوه با قارچ گانودرما

قهوه گانودرما دکتر بیز :

شرکت « بازاریابان ایرانیان زمین » با نام اختصاری « بیز » برای اولین بار در ایران و خاورمیانه اقدام به تولید و عرضه قهوه با قارچ گانودرما با مجوز رسمی سازمان غذا و داروی کشور نموده است. قهوه‌های گانودرما دکتر بیز تنها قهوه‌های گانودرما دارای مجوز و تاییدیه‌های لازم در ایران می‌باشند. دانستن این نکته حائز اهمیت است که فرآوری عصاره قارچ گانودرما نیازمند دستگاه‌های پیشرفته است که در حال حاضر در کشور ما وجود ندارد. عصاره گانودرما به کار رفته در قهوه‌های گانودرما دکتر بیز کاملا ارگانیک بوده و از خارج کشور تهیه می‌شود. این قهوه‌ها ترکیب عصاره گانودرما فرآوری شده به همراه با کیفیت‌ترین قهوه‌ها می‌باشند و در چهار طعم قهوه فوری سوپریم با قارچ گانودرما، قهوه فوری موکا با قارچ گانودرما، قهوه فوری لاته با قارچ گانودرما و شکلات داغ توسط نمایندگان شرکت عرضه می‌شوند.

کافه سوپریم؛ قهوه با قارچ گانودرما :

کافه سوپریم گانودرما دکتربیز ترکیبی از پودر قهوه، عصاره قارچ گانودرما و جنسینگ است. با مصرف کافه سوپریم دکتربیز می‌توانید هم زمان از مزایای قهوه، قارچ گانودرما لوسیدوم و جنسینگ بهره‌مند شوید. این قهوه یک نوشیدنی عالی برای شروع یک روز پرانرژی می‌باشد.

گیاه جنسینگ حاوی مقادی بالایی از آنتی اکسیدان‌ها است که باعث کاهش رادیکال‌های آزاد بدن شده و با بهبود چین و چروک به جوانسازی پوست کمک می‌کند. همچنین این گیاه مقاومت بدن را در برابر عوامل استرس زا، اضطراب، ضعف و خستگی افزایش می‌دهد. بعلاوه جذب اکسیژن توسط خون را بهبود می‌بخشد و با تقویت فولیکول‌ها از ریزش مو جلوگیری می‌کند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه « قهوه فوری سوپریم با قارچ گانودرما دکتربیز » اینجا کلیک کنید.

کافه موکا؛ قهوه با قارچ گانودرما :

کافه موکا گانودرما دکتربیز ترکیبی از قهوه، کاکائو و عصاره قارچ گانودرما است. طعم این نوشیدنی ترکیبی از قهوه و کاکائو است که برای همه افراد با ذائقه‌های مختلف مناسب می‌باشد.

کاکائو سرشار از فیبر، کلسیم، پتاسیم، فسفر و منیزیم است و حاوی مقادیر بالایی از مس بوده که در سلامتی عروق تاثیر بسزایی دارد. از مهم‌ترین خواص کاکائو می‌توان به پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته و افزایش ظرفیت فعالیت ذهنی اشاره کرد. کاکائو حاوی پلی فنول است که می‌تواند باعث کاهش فشار خون شود. 

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه « قهوه فوری موکا با قارچ گانودرما دکتربیز » اینجا کلیک کنید.

انواع قهوه با قارچ گانودرما دکتر بیز

کافه لاته؛ قهوه با قارچ گانودرما :

کافه لاته گانودرما دکتربیز ترکیبی از قهوه، عصاره قارچ گانودرما و شیرخشک بدون چربی است. این قهوه یک نوشیدنی ملایم، سبک و کم کافئین است و برای افراد با مشکلات معده کاملا مناسب بوده و می‌توانند با نوشیدن کافه لاته گانودرما از خواص بینظیر قارچ گانودرما لوسیدوم بهره ببرند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه « قهوه فوری لاته با قارچ گانودرما دکتربیز » اینجا کلیک کنید.

شکلات داغ؛ قهوه با قارچ گانودرما :

شکلات داغ گانودرما دکتربیز ترکیبی از کاکائو غلیظ به همراه عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم است. این نوشیدنی برای دوستداران کاکائو بسیار دلپذیر می‌باشد.

نکته : قهوه‌های گانودرما دکتربیز هیچگونه ادعای درمانی نداشته و تنها به عنوان یک مکمل تقویتی و درمانی توصیه می‌شود. لذا هرگونه قطع مصرف دارو فقط با مشورت پزشک متخصص صورت گیرد.

اگر مایل به مشاهده صفحه اینستاگرام ما هستید اینجا کلیک کنید.

اگر خواندن مقاله « قهوه با قارچ گانودرما » برای شما مفید بود، آن را از طریق آیکون‌های زیر با دیگران نیز به اشتراک بگذارید و نظر خود را در زیر برای ما بنویسید.

2 دیدگاه برای “قهوه با قارچ گانودرما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *