قهوه گانودرما

قهوه گانودرما

قهوه گانودرما یک نوشیدنی متشکل از پودر قهوه و پودر قارچ دارویی گانودرما می‌باشد. مصرف کنندگان قهوه گانودرما مدعی هستند که مصرف روزانه این نوشیدنی پرخاصیت سبب افزایش سطح ایمنی بدن، تقویت حافظه، رفع خستگی و افزایش انرژی می‌گردد. سابقه نوشیدن قهوه‌های گانودرما به دو هزار سال قبل و سابقه مصرف قارچ گانودرما به پنج هزار سال پیش برمی‌گردد. این نوشیدنی در چین با نام قهوه قارچ لینگ ژی و در ژاپن با نام قهوه قارچ رِیشی نیز شناخته می‌شود. قهوه گانودرما نسبت به قهوه‌های معمولی حاوی مواد مغذی بیشتر و کافئین کمتر می‌باشد و یکی از مؤثرترین راه‌های مصرف قارچ دارویی گانودرما می‌باشد. در ایران تنها یک شرکت بازاریابی اقدام به ترکیب عصاره قاچ گانودرما با انواع قهوه با اخذ مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو نموده است.

مزایای مصرف قهوه گانودرما :

تا به حال اثرات درمانی مختلفی از گانودرما گزارش شده است. گانودرما علاوه بر یک قارچ دارویی بلکه به عنوان یک مکمل غذایی و مکمل بهداشتی در صنایع آرایشی استفاده می‌شود. کاربردهای متفاوت دارویی و درمانی مانند ضد سرطان، اثرات آنتی اکسیدان، تنظیم کننده سیستم ایمنی، ضد آلرژی، ضد باکتری، ضد ویروس و ضد دیابت برای گانودرما شناسایی شده است.

انواع قهوه گانودرما

مفید برای سیستم عصبی :

قارچ گانودرما حاوی اسیدهای آمینه است که موجب تقویت عملکرد سالم مغز و سیستم عصبی می‌شود. پلی ساکاریدهای موجود در گانودرما موجب کاهش سطح آسیب سکته مغزی شده و دارای اثرات حفاظت از آسیب‌های عصبی می‌باشد. بعلاوه گانودرما از طریق فعالیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی نیز سبب حفاظت از آسیب‌های عصبی می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهند که عصاره گانودرما لوسیدوم امکان دارد موجب افزایش بقای سلول‌های عصبی و رشد آن‌ها و تسهیل بازیابی آسیب‌های مغزی شود.

آلزایمر یک اختلال در عملکرد مغز است که موجب تخریب نورون‌های دستگاه عصبی مرکزی و از دست رفتن حافظه می‌شود. این اختلال معمولاً بتدریج ایجاد شده و پیشرفت می‌کند. مطالعات نشان داده که عصاره گانودرما لوسیدوم قادر است توانایی حافظه، توانایی یادگیری و ظرفیت آنتی اکسیدانی را افزایش دهد.

بعد از آلزایمر بیماری پارکینسون دومین بیماری رایج مخرب سیستم عصبی می‌باشد. این بیماری  یک بیماری ناتوان کننده و تحلیل برنده است. بیماری پارکینسون با اختلالات حرکتی مانند لرزش در حال حرکت، سفتی عضلانی، ضعف در حفظ تعادل، مشکل در شروع حرکات و آهسته بودن حرکات ناخودآگاه همراه است. مطالعات نشان داده که عصاره گانودرما لوسیدوم از طریق مهار و کاهش التهاب می‌تواند یک گزینه امیدوار کننده برای بهبود و درمان پارکینسون باشد.

کاهش خطر سرطان :

گانودرما دارای اثرات ضد سرطانی می‌باشد که این خاصیت به دلیل وجود آنتی اکسیدان‌های قوی موجود در آن است. علاوه بر این قهوه گانودرما یک منبع عالی از اسیدهای آمینه می‌باشد که می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به سرطان مؤثر باشد. بررسی‌ها نشان داده پلی ساکاریدهای موجود در گانودرما از طریق پیشگیری، تقویت سیستم ایمنی و تاثیر مستقیم بر سلول‌های سرطانی بر مهار انواع سرطان مؤثر هستند. تحریک سیستم ایمنی بدن توسط پلی ساکاریدها مکانیزم اصلی عملکرد ضد توموری گانودرما لوسیدوم است.

قهوه گانودرما و سرطان

ایجاد رادیکال‌های آزاد در بدن می‌تواند به سیستم‌های دفاعی سلول‌ها آسیب برساند و منجر به اختلالاتی مانند سرطان شود. رادیکال‌های آزادی که توسط سلول‌های سرطانی ایجاد می‌شوند، نقش مهمی در پیشرفت سرطان دارند. این رادیکال‌های آزاد معمولاً توسط آنتی اکسیدان‌ها خنثی می‌شوند. در مطالعات نشان داده شده که پلی ساکاریدها، پلی ساکارید-پپتیدهای پیچیده از اجزای فنولی و تری ترپن‌های موجود در گانودرما لوسیدوم خواص آنتی اکسیدانی قابل توجهی دارند. همچنین بررسی‌ها نشان داده آنتی اکسیدان‌های موجود در گانودرما لوسیدوم پس از مصرف آن به صورت خوراکی به سرعت جذب بدن شده و باعث افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی در پلاسمای خون انسان می‌شوند. بعلاوه پلی ساکاریدهای موجود در گانودرما لوسیدوم با کاهش تولید رادیکال‌های آزاد اکسیژن دارای خاصیت ضد پیری هستند.

بررسی‌ها نشان داده مصرف گانودرما لوسیدوم در کنار شیمی درمانی و پرتو درمانی پاسخ مثبت بهتری ایجاد می‌کند. همچنین مصرف گانودرما در افراد مبتلا به سرطان موجب افزایش فاکتورهای ایمنی، بالا بردن قدرت سیستم ایمنی بدن، افزایش پاسخ تومور به درمان و بهبود کیفیت زندگی در بیماران می‌شود.

خواص ضد دیابت؛ قهوه گانودرما :

طبق تعریف انجمن دیابت آمریکا، دیابت یک بیماری نیست بلکه به گروهی از بیماری‌های متابولیک اطلاق می‌شود. بروز این بیماری رو به افزایش است و عوارض و اختلالات ناشی از آن در صورت عدم کنترل، بسیار خطرناک است. به طور کلی دیابت نوع یک، دیابت نوع دو و دیابت بارداری از شایع‌ترین انواع دیابت هستند.

 اثرات ضد دیابت گانودرما در مطالعات مختلف بر روی مدل‌های انسانی و حیوانی به اثبات رسیده است. ترکیبات موجود در گانودرما مانند پروتئین‌ها، تری ترپنوئیدها و پلی ساکاریدها اثرات ضد دیابتی رضایت بخشی از خود نشان داده اند. به عبارتی در مطالعات مشاهده شد گانودرما می‌تواند بدون افزایش سطح انسولین خون، سطح قند خون را کاهش دهد. بعلاوه گانودرما دارای اثرات تنظیم کنندگی سیستم ایمنی بوده و در درمان دیابت نوع یک که به نوعی یک بیماری خودایمنی محسوب می‌شود نیز مؤثر است.

سلامت پوست و قهوه گانودرما :

بیماری پسوریازیس یک بیماری پوستی شایع است که به دلیل التهاب و تقسیم‌های نامتعارف سلول‌های اپیدرم ایجاد می‌شود. این بیماری سبب ایجاد ضایعات پوسته پوسته سفید و نقره‌ای بر روی پوست نواحی مختلف بدن می‌شود. همچنین پسوریازیس می‌تواند باعث التهاب مفاصل به نام آرتروز پسوریازیس شود. بیماران مبتلا به این بیماری به دلیل ماهیت مزمن پسوریازیس معمولاً از داروهای شیمیایی مختلفی استفاده می‌کنند که دارای عوارض جانبی متعددی هستند. در مطالعات بر روی گانودرما نشان داده شده که گانودرما لوسیدوم باعث بهبود علائم پسوریازیس می‌شود. همچنین خواص ضد التهابی این قارچ در درمان التهاب ناشی از پسوریازیس مؤثر است.

خواص قهوه گانودرما برای پوست

تحقیقات متعددی نشان داده اند که ترکیبات شیمیایی موجود در گانودرما مانند پلی ساکاریدها و تری ترپنوئیدها به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی عمل کرده و با عوارض جانبی پایین می‌توانند فرآیند پیری ناشی از UVB را در سلول‌ها از بین ببرند. همچنین نتایج نشان داده اند که این قارچ اثر حفاظتی در برابر آسیب‌های ایجاد شده با نور خورشید در سلول‌های پوست دارد.      

عوارض جانبی احتمالی مصرف قهوه گانودرما :

برطبق دسته بندی اتحادیه محصولات گیاهی آمریکا، گانودرما لوسیدوم در دسته گیاهان کلاس یک طبقه بندی می‌شود. این بدین معناست که مصرف آن در حد مناسب و متعادل کاملاً بی‌ضرر است. به طور کلی در اکثر تحقیقات و بررسی‌ها هیچ گونه عوارض جانبی از گانودرما لوسیدوم گزارش نشده است. در برخی موارد در افراد حساس بثورات پوستی و ناراحتی‌های گوارشی خفیف گزارش شده که این اثرات کوتاه مدت بوده است.

موارد منع مصرف قهوه گانودرما :

تا کنون هیچ گونه موارد منع مصرفی برای گانودرما لوسیدوم گزارش نشده است. از آن جایی که گانودرما لوسیدوم تنظیم کننده عملکرد سیستم ایمنی بدن است، بهتر است در بیماران پیوند عضو که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می‌کنند و یا بیماران مبتلا به بیماری‌های خودایمنی با احتیاط و مشورت پزشک استفاده شود. همچنین مطالعات کافی در مورد عوارض مصرف گانودرما لوسیدوم در دوران بارداری و شیردهی وجود ندارد.

احتیاط مصرف قهوه گانودرما :

در بررسی‌ها نشان داده شده است که عصاره گانودرما لوسیدوم حاوی مخلوط پیچیده‌ای از ترکیبات حساسیت‌زا است. بهتر است در افرادی که نسبت به انواع قارچ حساسیت دارند، مصرف این قارچ با احتیاط صورت گیرد. همچنین توصیه شده است که قبل از اقدام به جراحی مصرف آن قطع شود. بعلاوه توصیه می‌شود افرادی که از داروهای هیپوگلیسمی استفاده می‌کنند، مصرف گانودرما لوسیدوم با مشورت پزشک متخصص صورت گیرد. به طور کلی در اکثر مطالعات هیچ گونه عوارض جانبی یا سمیت قابل توجهی از مصرف این قارچ گزارش نشده است.

عوارض قهوه گانودرما

نکته : در صورتی که از داروی خاصی به طور مداوم استفاده می‌کنید، برای مصرف قهوه گانودرما با پزشک خود مشورت کنید.

ارزش غذایی گانودرما :

استفاده از قارچ‌ها به هزاران سال قبل بازمی‌گردد. قارچ‌ها علاوه بر وجود ترکیبات شیمیایی مؤثر، از نظر غذایی نیز مورد توجه هستند. تحقیقات بسیاری بر روی ترکیبات شیمیایی قارچ‌ها انجام شده که جایگاهی کاملاً متفاوت از مصارف سنتی آن‌ها تعریف کرده است. از دیدگاه علم تغذیه قارچ‌ها دارای انرژی و چربی پایین هستند اما غنی از پروتئین، فیبر غذایی و کربوهیدرات می‌باشند. گانودرما لوسیدوم به عنوان یک غذایی سالم و منبعی از ترکیبات مغذی و معدنی محسوب می‌شود که مصرف آن به بهبود عملکرد و سلامتی بدن کمک می‌کند. گانودرما حاوی انواع پلی ترکیبات شیمیایی است که ترپنوئیدها، پلی ساکاریدها و تری ترپنوئیدها بیشترین فراوانی را دارند.

قهوه گانودرما :

گانودرما لوسیدوم از جمله گیاهان دارویی مؤثری است که مقالات معتبری از آن به چاپ رسیده است. یکی از بهترین و مؤثرترین راه‌های مصرف گانودرما لوسیدوم، ترکیب عصاره این قارچ به همراه باکیفیت‌ترین قهوه‌های جهان است. شرکت بازاریابان ایرانیان زمین برای اولین با در ایران و خاورمیانه اقدام به تولید و عرضه ترکیب عصاره گانودرما به همراه قهوه نموده است. این قهوه‌ها با برند « دکتر بیز » در طعم‌های مختلف عرضه می‌شوند.

قهوه گانودرما دکتر بیز :

عصاره به کار رفته در قهوه‌ گانودرما دکتر بیز از خارج از کشور تهیه می‌شود. زیرا استحصال پودر و عصاره گانودرما به چندین مرحله فرآوری پیشرفته نیاز دارد که در حال حاضر در کشور ما این امکان وجود ندارد. قهوه‌های گانودرما دکتر بیز داراری مجوز سازمان غذا و دارو بوده و تنها قهوه‌های گانودرما دارای مجوز در ایران می‌باشند. این قهوه‌ها در طعم‌های کافه موکا با قارچ گانودرما، کافه سوپریم با قارچ گانودرما و کافه لاته با قارچ گانودرما از طریق فروشگاه اینترنتی تیسا مارکت قابل تهیه می‌باشد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه قهوه‌های گانودرما دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

اگر مایل به پیوستن به صفحه اینستاگرام تیسا مارکت هستید اینجا کلیک کنید.

اگر خواندن مقاله قهوه گانودرما برای شما مفید بود آن را از طریق آیکون‌های زیر با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید و نظر خود را برای ما بنویسید.

2 دیدگاه برای “قهوه گانودرما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *