درمان فشار خون با گانودرما

درمان فشار خون با گانودرما

آیا گیاهی موثر بر کاهش فشار خون بالا وجود دارد؟ آیا درمان فشار خون با گانودرما امکان پذیر است؟

پزشکان معتقدند که فشار خون بالا درمانی ندارد و بیمار باید تا آخر عمر برای کنترل فشار خون خود دارو مصرف کند. با این حال، افراد بسیاری توانسته‌اند با تغییر سبک زندگی خود و مصرف گیاهان دارویی مانند قارچ گانودرما وضعیت فشار خون بالای خود را بهبود دهند.

فشار خون ؛ قاتل خاموش :

اگر عدد روی فشار سنج بیش از ۱۴۰ روی ۹۰ باشد، بیماری فشار خون محسوب می‌شود. این بیماری می‌تواند بسیار خطرناک باشد و معمولا در مراحل ابتدایی هیچ نشانه‌ای ندارد. شاید فرد مبتلا به بیماری فشار خون در ابتدا متوجه بیماری خود نباشد. اما فشار خون بالا در صورت عدم رسیدگی به تدریج موجب آسیب رساندن به دیگر اعضای بدن می‌شود. همچنین ممکن است قلب را از کار بیندازد. اگر فشار خون بالا درمان نشود، در طولانی مدت سبب پارگی رگ‌های خونی یا باریک شدن تدریجی و انسداد آن‌ها شود. در این شرایط جریان خون متوقف شده و بسته به این‌که کدام یک از رگ‌های خونی تحت تاثیر قرار گرفته باشد، یکی از نتایج زیر حاصل می‌شود:

 • سکته مغزی
 • حمله قلبی
 • از کار افتادن کلیه
 • و حتی نابینایی

درمان فشار خون بالا

« درمان فشار خون با گانودرما »

درمان فشار خون بالا :

در اکثر موارد درمان اصلی فشار خون مصرف دارو است. این درمان اهمیت بسیاری دارد و قبل از هرگونه درمان گیاهی مانند گانودَرمانی، باید برای تجویز داروی کاهش فشار خون بالا به پزشک متخصص مراجعه نمود. داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص به سرعت فشار خون را کاهش داده و آن را کنترل می‌کند. اما درمان قطعی این بیماری بشمار نمی‌رود.

اگر رژیم غذایی و سبک زندگی متناسب با بیماری خود نداشته باشید در صورت قطع مصرف دارو دوباره بیماری اوج می‌گیرد. چهار نوع دارو برای درمان بیماری فشار خون وجود دارد :

۱.مسدود کننده‌های بتا. مانند : پروپانولول، آتنولول و …

عوارض جانبی : ضعف، اختلال در خواب، خواب آلودگی، آسم و اختلالات قلبی

۲.دیورتیک‌ها. مانند : کلروتیازید، فوروزماید و …

عوارض جانبی : حساسیت شدید، لاغری، ضربان قلب نامنظم و تشنگی مفرط

۳.بازدارنده‌های ACE. مانند : کاپتوپریل، آنالاپریل و …

عوارض جانبی : آسیب به کلیه‌ها و کاهش تعداد گلبول‌های سفید خون

۴.مسدود کننده‌های کانال کلسیم. مانند: نیفدیپین، وراپامیل و …

عوارض جانبی : تپش قلب، سر درد، سر گیجه، ورم و خستگی مفرط

درمان فشار خون با گانودرما لوسیدوم

« درمان فشار خون با گانودرما »

داروهای فشار خون عوارض جانبی زیادی دارند. از آن‌جا که برای مصرف بلند مدت هستند برخی از افراد مصرف قرص‌های کاهش فشار خون را قطع می‌کنند. اما این کار خطرناک‌تر است. بهترین راه حل این است که تا زمان رسیدن شرایط به سطح کنترل بنابر توصیه پزشک خود داروهای تجویز شده را مصرف کنید. سپس از گیاهان دارویی مانند قارچ گانودرما برای کاهش فشار خون در بلند مدت استفاده نمایید.

قارج گانودرما لوسیدوم :

قارچ گانودرما لوسیدوم یک قارچ دارویی با قدمت بیش از ۲۰۰۰ سال است که خواص درمانی آن در اسناد باستانی چین ثبت شده است. این قارچ اصالتاً متعلق به خاور دور بوده و دارای پیشینه‌ای کهن در بهبود سلامتی و افزایش طول عمر است. باورهای متفاوتی در مورد مزایای دارویی و خواص درمانی گانودرما لوسیدوم وجود دارد. با این حال تحقیقات علمی اخیر تعدادی از ادعاهای باستانی در مورد خواص دارویی و درمانی این قارچ را تایید می‌کند. قارچ گانودرما لوسیدوم حاوی بیش از چهارصد ترکیب فعال بیولوژیک مختلف مانند پروتئین‌ها، پلی ساکاریدها، تری ترپنوئیدها، اسیدهای چرب، ویتامین‌ها و مواد معدنی است.

این قارچ خواص درمانی متعددی داشته و برای کنترل بسیاری از بیماری‌ها به کار می‌رود. برخی از خواص درمانی گانودرما لوسیدوم عبارتند از :

 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • بهبود انواع زخم‌ها
 • خاصیت آنتی اکسیدانی
 • جوانسازی پوست و ضد پیری
 • ضد درد
 • ضد سرطان
 • ضد التهاب
 • ضد آریتمی قلبی
 • ضد تومور
 • ضد فیبروز
 • خاصیت ضد میکروبی و ضد ویروسی

بهبود و درمان فشار خون با گانودرما

« بهبود و درمان فشار خون با گانودرما »

مطالعات نشان داده گانودرما لوسیدوم یک منبع غنی مهم از اسیدهای چرب غیر اشباع است. تحقیقات آزمایشگاهی متعددی ثابت کرده‌اند که اسیدهای چرب غیر اشباع در جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی-عروقی و بیماری‌های عصبی و حفظ سلامت بدن نقش مهمی دارند. گانودرما حاوی انواع پلی ترکیبات شیمیایی است که به ترتیب ترپنوئیدها، پلی ساکاریدها و تری ترپنوئیدها بیشترین فراوانی را دارند. بنابراین گانودرما لوسیدوم به عنوان یک غذایی سالم و منبع غنی از ترکیبات مغذی و معدنی محسوب می‌شود. 

عوارض جانبی گانودرما :

بر طبق دسته بندی اتحادیه محصولات گیاهی آمریکا، قارچ گانودرما لوسیدوم در دسته گیاهان کلاس یک قرار می‌گیرد. به این معنی که مصرف این قارچ دارویی در حد متعادل و مناسب بی‌ضرر است. در اکثر مطالعات و بررسی‌های انجام شده هیچ گونه عوارض جانبی از گانودرما گزارش نشده است. در افراد حساس چند مورد ناراحتی‌های خفیف گوارشی و بثورات پوستی گزارش شده که این اثرات کوتاه مدت بوده است. همچنین هیچ گونه موارد منع مصرفی برای گانودرما لوسیدوم گزارش نشده است. از آن جایی که گانودرما تنظیم کننده سیستم ایمنی بدن است، بهتر است در بیماران پیوند عضو که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می‌کنند، با احتیاط و مشورت پزشک مصرف صورت گیرد.

درمان فشار خون با گانودرما :

قرن‌هاست از قارچ‌های دارویی به عنوان ماده‌ای مغذی برای بهبود سلامت بدن و درمان بیماری‌های مزمن و عفونی استفاده می‌شود. یکی از ارزشمندترین قارچ‌های دارویی، قارچ گانودرما لوسیدوم است که برای درمان بیما‌ری‌های مختلف و افزایش طول عمر استفاده می‌گردد. گانودرما تنها قارچی است که ترکیب مولفه‌های سودمند پلی ساکاریدها، تری ترپن‌ها، ژرمانیوم ارگانیک و سوپراکسید دیسموتاز را دارا می‌باشد. یکی از مهم‌ترین خواص این ترکیبات سودمند این است که مانع از انسداد جریان گردش خون می‌شوند.

قابلیت سم زدایی گیاه گانودرما سموم ناشی از مصرف داروهای شیمیایی را از بین برده و عوارض جانبی داروها را کاهش می‌دهد. برطبق مطالعات انجام شده تغذیه با گانودرما در دو هفته اول اثرات کمی بر روی فشار خون بالا داشت. اما ادامه مصرف گانودرما برای بیشتر از دو هفته به طور قابل توجهی فشار خون را کاهش داد. نتایج تحقیقات نشان داد که عصاره گانودرما موجب کاهش فشار خون شده و فشار خون ثانویه را بدون تغییر ضربان قلب کاهش می‌دهد بدون آن که بر روی سرعت تپش قلب اثر گذاشته باشد. گروهی از دانشمندان با تحقیقات خود نشان دادند که عصاره گانودرما لوسیدوم به دلیل وجود پروتئین‌های پایین آورنده فشار خون در کنترل و کاهش فشار خون مؤثر است. همچنین مطالعات نشان داده عصاره این قارچ و پپتیدهای حاصل از آن اثر پایین آورنده فشار خون دارند. 

درمان فشار خون بالا با گانودرما

« درمان فشار خون با گانودرما لوسیدوم »

یکی از دلایل فشار خون بالا انباشت چربی‌ها و کلسترول در دیواره رگ‌های خونی است. تری ترپن‌های موجود در قارچ گانودرما با کاهش کلسترول و تری گلیسیریدها انسداد رگ‌های خونی را برطرف می‌کنند. آدنوزین مونوفسفات گانودرما نیز لختگی خون را از بین می‌برد. گیاه ارزشمند گانودرما جریان خون را یکدست ‌تر کرده و در نتیجه فشار وارد بر قلب کاهش یافته و فشار خون بالا بطور طبیعی پایین می‌آید. گانودرما علاوه‌ بر بهبود فشار خون بالا می‌تواند فشار خون را در طولانی مدت ثابت نگه دارد. همه افراد می‌توانند از گیاه گانودرما به عنوان یک داروی گیاهی پیشگیری کننده از فشار خون بالا استفاده کنند.

تحقیقات و مطالعات نشان داده‌اند که مصرف عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم به مدت ۲ ماه تاثیر مثبت قابل توجهی بر سیستم قلبی-عروقی از جمله کاهش سطح کلسترول، کاهش تری گلیسیرید و کاهش فشار خون در بیماران مبتلا به فشار خون بالا دارد. همچنین نشان داده شده که پلی ساکاریدها و ترکیبات پپتیدی موجود در گانودرما لوسیدوم دارای اثر حفاظتی بر سلول‌های عروق خونی در انسان هستند. 

چگونه به طور طبیعی فشار خون بالا را کنترل کنید ؟

۱.اجتناب از مصرف غذاهای پرچرب با کلسترول بالا

۲.مصرف مواد غذایی فیبر دار

۳.پرهیز از مصرف نمک

۴.نگه داشتن وزن بدن خود در حد استاندارد

۵.دوری از استرس و خشم

۶.نکشیدن سیگار و ورزش مداوم

۷.مصرف منظم قهوه گانودرما

 

قهوه گانودرما ؛ درمان فشار خون با گانودرما :

قهوه‌های گانودرما دکتربیز حاوی عصاره طبیعی قارچ گانودرما، تنها قهوه‌های گانودرما دارای مجوز سازمان غذا و دارو در ایران می‌باشند. با نوشیدن روزانه یک فنجان از این قهوه‌ها می‌توانید از خواص فوق‌العاده قارچ گانودرما بهره ببرید و سلامتی را به خودتان هدیه دهید.

پیشنهاد ما به شما قهوه گانودرما موکا دکتربیز با هدف کنترل فشار خون می‌باشد.  این محصول در فروشگاه سلامت محور تیسا مارکت موجود می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه قهوه گانودرما دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

توجه: از مصرف همزمان دارو و قهوه گانودرما بپرهیزید. حداقل فاصله زمانی یک ساعته را بین مصرف هر گونه دارو و قهوه‌های گانودرما را رعایت کنید.

در صورت تمایل برای دنبال کردن صفحه اینستاگرام تیسا مارکت اینجا کلیک کنید.

اگر خواندن این مطلب برای شما مفید بود لطفاً نظر خود را برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *