فواید گانودرما برای ناباروری

فواید گانودرما برای ناباروری

آیا می‌دانید قارچ‌های دارویی وجود دارند که برای طیف وسیعی از مشکلات باروری مفید هستند ؟ یکی از این قارچ‌ها، گانودرما لوسیدوم است که برای مسائل مربوط به سیستم ایمنی، مدیریت استرس و عملکرد جنسی دارای خواص دارویی بسیاری است. این قارچ دارویی در باروری مردان و بانوان بسیار مؤثر است. در ادامه مطلب به فواید گانودرما برای ناباروری می‌پردازیم.

قارچ دارویی گانودرما :

قارچ دارویی گانودرما لوسیدوم اصالتاً متعلق به خاور دور بوده و دارای پیشینه‌ای کهن در افزایش طول عمر و بهبود سلامتی است. گانودرما به عنوان یک قارچ دارویی می‌باشد که خواص بسیار آن در اسناد باستانی چین به ثبت رسیده است. مطالعات علمی اخیر ادعاهای باستانی در باب مزایا و خواص دارویی این قارچ را تایید می‌کند. گانودرما لوسیدوم حاوی بیش از چهارصد ترکیب فعال بیولوژیک مختلف است که خواص درمانی متعددی داشته و برای کنترل بیماری‌های مختلف به کار می‌رود. این خواص شامل موارد زیر است :

  • تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن
  • خواص آنتی اکسیدانی
  • خواص ضد التهابی
  • جوانساز پوست و ضد پیری
  • بهبود انواع زخم‌ها و مشکلات پوستی
  • سم‌زدایی بدن از مواد مضر
  • ضد آریتمی قلبی
  • خواص ضد آندروژنیک
  • ضد تومور
  • ضد سرطان

فواید گانودرما برای ناباروری چیست

ارزش غذایی قارچ دارویی گانودرما :

استفاده بشر از قارچ‌های دارویی به هزاران سال پیش و به طور گسترده به قرون وسطی بازمی‌گردد. در کنار وجود ترکیبات فعال بیولوژیک مؤثر، قارچ‌ها از نقطه نظر غذایی نیز مورد توجه هستند. تحقیقات بسیاری که بر روی ترکیبات شیمیایی قارچ‌ها و ارزش غذایی آن‌ها انجام شده است، جایگاهی متفاوت از مصارف سنتی قارچ‌ها در هرم رژیم غذایی تعریف کرده است. قارچ‌ها حاوی انواع مواد معدنی و عناصر کم‌یاب، کربوهیدرات، فیبر غذایی و غنی از پروتئین هستند. تحقیقات بر روی قارچ گانودرما لوسیدوم نشان می‌دهد که این قارچ دارویی یک منبع مهم از اسیدهای چرب غیراشباع به شمار می‌رود. اسیدهای چرب غیراشباع در حفظ سلامت بدن و جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های مزمن نقش مهمی دارند. گانودرما لوسیدوم به عنوان منبعی بینظیر از ترکیبات مغذی و معدنی محسوب می‌شود که مصرف آن به بهبود عملکرد و سلامتس بدن کمک می‌کند.

افزایش باروری :

برای بسیاری از زوج‌ها، تشکیل خانواده می‌تواند یک تجربه ناامید کننده باشد. مراجعه مداوم به مطب پزشک و استفاده از داروهای بسیار می‌تواند طاقت فرسا باشد. برخی روش‌های سالم وجود دارند که می‌توانند به افزایش باروری کمک کنند.

۱.رژیم غذایی مناسب؛ فواید گانودرما برای ناباروری :

تغذیه مناسب و اصولی بخش کلیدی در هر برنامه باروری است. خوردن غذاهای فرآوری شده و حاوی قند و چربی‌های ترانس می‌تواند سبب عدم تعادل هورمونی شود. انتخاب یک رژیم غذایی سالم غنی از غلات کامل، میوه‌ها و سبزی‌های اُرگانیک، پروتئین با کیفیت بالا و چربی‌های سالم در تنظیم هورمون‌ها و افزایش باروری بسیار مؤثر است.

۲.فعالیت بدنی مفید؛ فواید گانودرما برای ناباروری :

یکی دیگر از راه‌های مؤثر برای افزایش قدرت باروری انجام ورزش‌های سبک می‌باشد. پیاده روی، یوگا و دوچرخه سواری فعالیت‌های فوق‌العاده‌ای هستند که به تقویت بدن، بهبود روحیه و افزایش باروری کمک می‌کنند. انجام فعالیت‌های بدنی مفید نه تنها قدرت باروری را افزایش می‌دهند، بلکه به دفع سموم از بدن کمک کرده و سلامت کلی بدن را بهبود می‌بخشند. با این وجود توجه داشته باشید انجام ورزش‌های شدید می‌تواند با افزایش واکنش استرس بدن و تغییر در سطح هورمون‌ها، مانع از باروری شود.

فواید گانودرما برای ناباروری چگونه است

۳.کاهش استرس؛ فواید گانودرما برای ناباروری :

هیچ شکی در آن نیست که برخورد با ناباروری استرس‌زا است. با این حال عدم مدیریت صحیح استرس در طولانی مدت می‌تواند سطح کورتیزول را افزایش دهد. این امر می‌تواند بر سیستم تولید مثل تاثیر منفی بگذارد. راه‌های مؤثری برای کاهش اضطراب و تنش وجود دارد. یوگا یک فعالیت عالی برای کمک به آرامش بدن، آرامش ذهن و تعادل هورمون‌ها است. همچنین انجام مدیتیشن سبب آرامش ذهن و کاهش اضطراب و استرس می‌شود.

۴.طب سوزنی؛ فواید گانودرما برای ناباروری :

هزاران سال است که در طب سنتی چین از طب سوزنی برای درمان انواع بیماری‌ها و مشکلات مختلف از جمله ناباروری استفاده می‌شود. انجام منظم طب سوزنی می‌تواند جریان خون در آندومتر را افزایش دهد و به تقویت سیستم تولید مثل کمک کند. انجام طب سوزنی برای افزایش باروری در مردان نیز مفید است. ثابت شده است که طب سوزنی در مردان تولید و کیفیت اسپرم را افزایش داده و باروری مردان را بهبود می‌بخشد.

بهره گیری از فواید گانودرما برای ناباروری :

قارچ گانودرما یا رِیشی بیش از ۴۰۰۰ سال است که در بسیاری از درمان‌های سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گونه‌ی منحصربفرد در سراسر جهان به دلیل افزایش نشاط، سلامتی و طول عمر مشهور است. گانودرما که معمولاً برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می‌شود، برای باروری نیز بسیار مفید است. ترکیبات موجود در گانودرما با افزایش آرامش سیستم عصبی و کاهش واکنش استرس، به بهبود سلامت سیستم باروری کمک می‌کند. علاوه براین ثابت شده است که خواص دارویی گانودرما موجب بهبود سلامت کبد می‌شود که این امر برای بازگشت تعادل هورمون‌ها بسیار مهم است. حفظ سلامت کبد برای افرادی که چندین دوره IUI دارویی، IVF دارویی و یا پیشگیری طولانی مدت از بارداری را پشت سر گذاشته‌اند، ضروری است.

خواص و فواید گانودرما برای ناباروری

اگر به دنبال راهی سالم و طبیعی برای افزایش شانس بارداری هستید، استفاده از گانودرما می‌تواند باروری را در مردان و هم بانوان افزایش دهد. اثرات دارویی قارچ گانودرما بر بدن به صورت تدریجی است. این بدان معناست که استفاده روزانه و مستمر از آن برای دستیابی به نتیجه کامل ضروری است. تحقیقات نشان داده که مصرف روزانه دوز مناسبی از گانودرما لوسیدوم، التهاب لگن را کاهش می‌دهد. این امر برای بهبود ناراحتی‌های اندومتریوز، فیبروم رحمی، دیسمنوره و PID بسیار مفید است.

عوارض جانبی قارچ دارویی گانودرما :

مطالعات نشان داده مصرف گانودرما در حد متعادل و مناسب، بی‌ضرر است. به طور کلی در اکثر مطالعات هیچ گونه عوارض جانبی از این قارچ دارویی گزارش نشده است. بررسی‌های کلینیکال بثورات پوستی و ناراحتی‌های گوارشی خفیف در افراد حساس را گزارش کرده است. این اثرات معمولاً کوتاه مدت بوده و برطرف شدند.

هیچ گونه موارد منع مصرفی در منابع برای گانودرما لوسیدوم گزارش نشده است. با این وجود ترکیباتی مانند گانودرما که تنظیم کننده عملکرد سیستم ایمنی بدن هستند، در افراد با پیوند عضو که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می‌کنند باید با احتیاط و مشورت پزشک استفاده شود. همچنین در افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند نیز مصرف گانودرما با مشورت پزشک صورت گیرد.

قهوه‌های گانودرما دکتر بیز :

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین ( بیز )، برای اولین بار در ایران و خاورمیانه اقدام به تولید و عرضه ترکیب عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم به همراه باکیفیت‌ترین قهوه‌ها نموده است. قهوه‌های گانودرما دکتر بیز دارای مجوز رسمی سازمان غذا و دارو بوده و در انواع کافه موکا، کافه سوپریم، کافه لاته و شکلات داغ عرضه می‌شوند.

لازم به ذکر است استحصال پودر و عصاره قارچ دارویی گانودرما لوسیدوم به چندین مرحله فرآوری پیشرفته نیاز دارد. در حال حاضر در کشور ما این امکان وجود ندارد. عصاره به کار رفته در قهوه‌های گانودرما دکتر بیز از خارج از کشور تهیه شده است.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه قهوه گانودرما دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

اگر مایل به مشاهده صفحه اینستاگرام ما هستید اینجا کلیک کنید.

اگر خواندن مقاله « فواید گانودرما برای ناباروری » برای شما مفید بود، آن را از طریق آیکون‌های زیر با دیگران نیز به اشتراک بگذارید و نظر خود را در زیر برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *