فواید قهوه گانودرما برای پوست و مو

فواید قهوه گانودرما برای پوست و مو

قارچ گانودرما از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار بوده و از جمله کامل‌ترین غذاها در طبیعت به شمار می‌رود. این گیاه در چین به عنوان اکسیر جوانی و نماد طول عمر و سلامتی شناخته می‌شود. قارچ گانودرما مزیت و خواص فراوانی برای سلامتی انسان دارد و گیاهی دارویی محسوب می‌شود. امروزه از این گیاه دارویی در انواع نوشیدنی‌ها، مکمل‌ها، محصولات دارویی و آرایشی بهداشتی استفاده می‌شود. یکی از بهترین روش‌های مصرف قارچ گانودرما لوسیدوم ترکیب عصاره این گیاه به همراه باکیفیت‌ترین دانه‌های قهوه است. این قارچ دارویی خواص بسیاری برای پوست و مو دارد که در ادامه به فواید قهوه گانودرما برای پوست و مو می‌پردازیم.

افراد به دلایل مختلفی از قهوه‌های گانودرما استفاده می‌کنند. خواص بینظیر این قهوه‌ها به دلیل وجود عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم در آن می‌باشد. از خواص قهوه‌های گانودرما می‌توان به افزایش انرژی، رفع خستگی مزمن، خواب بهتر، بهبود سلامت قلب، بهبود حافظه، تسکین استرس، پیشگیری از پیری زودرس، کاهش کلسترول خون، ضد افسردگی، ضد سرطانی و تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد. 

فواید قهوه گانودرما برای پوست

فواید قهوه گانودرما برای پوست :

سلامت پوست :

گانودرما در بین قارچ‌ها به عنوان گونه‌ای معرفی شده که بیشترین استفاده را در محصولات آرایشی داشته است. با توجه به خواص اثبات شده ترکیبات این قارچ به عنوان سرکوب کننده فاکتورهای التهابی، بازدارنده آنزیم تیروزیناز، عوامل محافظ در برابر آسیب‌های نور خورشید، استفاده از ترکیبات زیستی فعال موجود در گانودرما در محصولات آرایشی بهداشتی و کاربردهای موضعی مورد توجه قرار گرفته است.

بررسی‌ها نشان داده که گانودرما لوسیدوم حاوی دو استرول به نام‌های گانودرما ساید A و B است که دارای اثرات ضد پیری هستند. همچنین تری ترپنوئیدهای موجود در گانودرما دارای اثر درمانی مؤثری بر سرمازدگی پوست بوده و باعث بهبود ناحیه آسیب دیده گردیده است. بعلاوه پلی ساکاریدهای موجود در گانودرما باعث افزایش سرعت بهبود زخم‌ها می‌شود.

روشن کنندگی پوست؛ فواید قهوه گانودرما برای پوست :

یکی از فواید قهوه گانودرما برای پوست خاصیت روشن کنندگی پوست است. تیروزیناز یک آنزیم بوده و واکنش تولید ملانین و دیگر رنگدانه‌های پوستی را اکسید و کاتالیز می‌نماید. این آنزیم در بسیاری از بافت‌های گیاهان و حیوانات وجود دارد. مطالعات نشان داده گانودرما باعث کاهش مؤثری در فعالیت آنزیم تیروزیناز می‌شود. برطبق نتایج مطالعات، گانودرمادیول فعالیت آنزیم تیروزیناز و تولید ملانین در برخی سلول‌های ملانوسیت را کاهش می‌دهد.

حفاظت از پوست در برابر اشعه آفتاب :

اثر اشعه ماوراء بنفش بر ایجاد پیگمانتاسیون سلولی به اثبات رسیده است، اما درمان‌های حاضر به ندرت تاثیر گذار بوده و گاهی با عوارض جانبی همراه هستند. تحقیقات و بررسی‌ها نشان داده ترکیبات شیمیایی موجود در گانودرما مانند تری ترپنوئیدها و پلی ساکاریدها به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی عمل کرده و با عوارض جانبی پایین می‌توانند فرآیند پیری در سلول‌ها را ازبین ببرند. نتایج بررسی‌ها نشان داده گانودرما می‌تواند اثر حفاظتی در برابر آسیب‌های ایجاد شده توسط نور خورشید در سلول‌های پوست را داشته باشد.

فواید قهوه گانودرما برای پوست صورت

بیماری پسوریازیس؛ فواید قهوه گانودرما برای پوست :

پسوریازیس یک بیماری شایع پوستی است که به دلیل التهاب و تقسیم‌های نامتعارف سلول‌های اپیدرم ایجاد می‌شود. این بیماری سبب ایجاذ ضایعات سفید و نقره‌ای بر روی پوست نواحی مختلف بدن می‌شود. پسوریازیس همچنین می‌تواند موجب التهاب مفاصل به نام آرتروز پسوریازیس شود. دلایل بسیاری از جمله عوامل محیطی و ژنتیکی و نقص در سیستم ایمنی بدن در به وجود آمدن این بیماری مؤثرند. بیماران مبتلا به بیماری پسوریازیس معمولا از داروهای شیمیایی مختلفی استفاده می‌کنند که دارای عوارض جانبی متعددی هستند. در مطالعه‌ای نشان داده شده که عصاره گانودرما لوسیدوم باعث بهبود علائم پسوریازیس گردیده است.

خواص آنتی اکسیدانی قوی :

همه افراد در معرض رادیکال‌های آزاد قرار دارند. رادیکال‌های آزاد توسط نور خورشید، آلودگی هوا، دود سیگار و بسیاری عوامل دیگر پدید می‌آیند و باعث تسریع روند پیری پوست می‌شوند. قارچ گانودرما لوسیدوم سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است و حاوی آنزیم‌هایی می‌باشد که رادیکال‌های آزاد را تخریب می‌کند. عصاره این گیاه سبب تقویت رنگ پوست شده و در بهبود و ترمیم بافت‌های پوستی از بین رفته و یا تخریب شده، مؤثر است. بعلاوه عصاره قارچ گانودرما التهابات بدن را کاهش داده و موجب تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

نرمی و لطافت پوست :

قارچ گانودرما لوسیدوم حاوی مؤلفه‌ای به نام بتاگلوکان می‌باشد. بتاگلوکان موجود در این قارچ دارویی شکری طبیعی است که سبب نرمی و لطافت پوست‌های خشک می‌شود و به بازسازی پوست کمک می‌کند.

ضد حساسیت قوی؛ فواید قهوه گانودرما برای پوست :

یکی از مهم‌ترین خواص قارچ گانودرما لوسیدوم خاصیت ضد آلرژی و ضد حساسیت پوستی می‌باشد. تری ترپن‌های موجود در این قارچ از ایجاد حساسیت‌های پوستی ناشی از آلرژی‌های دارویی، غذایی و محیطی جلوگیری می‌کند. بعلاوه پلی ساکاریدهای موجود در گانودرما موجب تقویت آنتی بادی‌ها شده و از ورود ویروس‌ها و باکتری‌های عامل حساسیت پوستی جلوگیری می‌کند.

فواید قهوه گانودرما برای پوست بدن

جلوگیری از پیری زودرس :

اسید گانودریک و پروتئین موجود در قارچ گانودرما به آن خاصیت ضد حساسیت و ضد التهاب می‌دهند. این مؤلفه‌ها سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و موجب بهبود گردش خون می‌شوند. این امر سبب از بین رفتن رادیکال‌های آزاد و کاهش التهاب پوستی و چین و چروک ناشی از آن می‌شود.

کاهش التهاب پوستی؛ فواید قهوه گانودرما برای پوست :

قارچ گانودرما لوسیدوم خاصیت ضد التهابی دارد و موجب کاهش التهابات درونی و بیرونی بدن می‌شود. بعلاوه باعث بهبود پف صورت، جوش و زخم‌ها می‌شود. همین امر سبب شده تا این گیاه دارویی علاوه بر مصرف خوراکی در صنعت آرایشی و بهداشتی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

جلوگیری از به وجود آمدن جوش و لک :

قارچ گانودرما به جوانسازی، روشن شدن، نرمی و لطافت پوست کمک می‌کند و از پوست در برابر عوامل خارجی و ایجاد لک و جوش جلوگیری می‌کند. این قارچ تاثیر فوق العاده‌ای بر روی پوست داشته و می‌توان از آن بصورت خوراکی و هم موضعی استفاده کرد.

تسریع سم‌ زدایی بدن؛ فواید قهوه گانودرما برای پوست :

مؤلفه‌های موجود در قارچ گانودرما خاصیت سم زدایی دارند و بدن را از سموم پاکسازی می‌کنند. علاوه براین کبد و کلیه‌ها را سالم و تمیز نگه می‌دارند. کبد وظیفه سم زدایی و پاکسازی را در بدن بر عهده دارد و پوست را از سموم و چربی‌های اضافی پاک می‌کند. بنابراین اگر بدنی سالم داشته باشید می‌توانید پوستی شاداب و زیبا نیز داشته باشید.

فواید قهوه گانودرما برای پوست صورت و بدن

کاهش مشکلات پوستی :

مطالعات در مورد فواید قهوه گانودرما برای پوست نشان داده که این قارچ دارویی مشکلات پوستی را رفع می‌کند. این گیاه ارزشمند خواص ضد التهابی، ضد میکروبی و آنتی هیستامین دارد که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و مشکلات پوستی نظیر آفتاب سوختگی، نیش حشرات، زخم و … را درمان می‌کند. اگر می‌خواهید پوستی زیبا و جوان داشته باشید با نوشیدن روزانه یک فنجان قهوه گانودرما از فواید آن برای پوست بهره مند شوید.

فواید قهوه گانودرما برای مو :

جلوگیری از ریزش مو :

ریزش مو یا Alopecia ( آلوپسی ) بیماری شایعی است که در هر دو جنس مرد و زن دیده می‌شود. به‌طور میانگین، حدود صد هزار تار مو در سر وجود دارد. الگوی ریزش مو فیزیولوژیک شامل ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو در روز می‌باشد. مکانیزم اصلی ریزش مو در اکثر موارد ناشناخته است که شایع‌ترین آن‌ها تغییر در سیکل رشد مو است که بنابر به الگوهای ریزش مو به انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند. در ارزیابی‌ها علت اصلی ریزش مو استرس یا ریزش موی مرتبط با آندروژن معرفی می‌شود. اما دیگر عوامل تهدید کننده اما قابل درمان مانند تغذیه نامناسب، عدم تعادل هورمونی، عفونت‌ها، انواع داروها، تلوژن افلوویوم، بیماری‌های خاص و انواع سرطان وجود دارد.

درمان بیماری‌های مربوط به مو و ریزش مو در اغلب موارد سخت است. اما در میان انواع درمان‌ها ایمونوتراپی و مصرف کورتیکواستروئیدهای موضعی به عنوان اولین درمان‌ها شناخنه شده‌اند. با این وجود، برخی از موارد ریزش مو به هردوی این روش‌ها مقاوم هستند. اکثر ترکیبات دارویی و درمان‌های موضعی و یا تزریق عوارض جانبی و هزینه‌های بالایی دارند. به همین دلیل استفاده از درمان‌ها و داروهای طبیعی برای درمان ریزش مو جایگزین مناسبی هستند. وجود مواد شیمیایی ضد آندروژنی در گیاهان و مواد غذایی می‌توانند جایگزین مناسبی برای داروهای شیمیایی مدرن به حساب آیند.

تری ترپنوئیدها و اسیدهای گانودریک موجود در قارچ گانودرما لوسیدوم دارای اثرات درمانی و مهاری در مقابل بیماری‌های مرتبط با آندروژن مانند ریزش مو و آکنه می‌باشند.

فواید قهوه گانودرما برای پوست و موها

افزایش رشد مو :

گانودرما لوسیدوم دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی و ضد التهابی است و باعث بهبود گردش خون در بدن می‌شود. این خواص منجر به تقویت فولیکول‌های مو شده و تارهای مو را تحریک می‌کند. در نتیجه مصرف منظم قهوه گانودرما موجب افزایش رشد مو می‌شود. بعلاوه افرادی که به موهای خود اهمیت می‌دهند همواره باید سیستم ایمنی بدن خود را در برابر حملات بیرونی تقویت کرده و از آسیب به ریشه موهایشان جلوگیری کنند.

جلوگیری از سفید شدن زودرس مو :

قارچ گانودرما لوسیدوم از رنگ طبیعی موها و درخشندگی آن‌ها محافظت کرده و از سفید شدن زودرس موها جلوگیری می‌کند. در چین و ژاپن از قارچ گانودرما جهت جلوگیری از سفید شدن موها استفاده می‌کنند. این قارچ دارویی یکی از مؤثرترین درمان‌های طبیعی برای حفاظت از رنگ طبیعی موها می‌باشد.

نتیجه گیری؛ فواید قهوه گانودرما برای پوست :

قارچ گانودرما و به‌طور خاص گانودرما لوسیدوم دارای خواص درمانی بسیاری است. تحقیقات گسترده‌ای در سراسر دنیا منجر به جداسازی چند صد ترکیب شیمیایی جدید با خواص درمانی فوق العاده از این گونه شده است. برخی از این خواص درمانی عبارتند از:

 • خواص ضد سرطان
 • اثر حفاظتی در برابر آسیب‌های کبدی
 • خواص ضد التهابی
 • بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن
 • خواص ضد ویروس
 • خواص ضد پیری
 • سلامت پوست و مو
 • مهار بیوسنتز کلسترول
 • بهبود بیماری‌های سیستم عصبی
 • کاهش قندخون و فشارخون
 • به دام انداختن رادیکال‌های آزاد
 • خواص آنتی اکسیدانی
 • اثر ترمیم کنندگی زخم گوارشی

فواید قهوه گانودرما برای پوست و زیبایی

مطالعات نشان داده که انواع عصاره‌های گانودرما لوسیدوم و ترکیباتی مانند گانودرماسیدها و دیگر مؤلفه‌های فعال زیستی این قارچ مانند پلی ساکاریدها، تری ترپن‌ها، پپتیدها، پلی پپتید ساکاریدها و گانودریک اسید می‌توانند موجب افزایش طول عمر گردند. در نتیجه ترکیبات فعال دارویی موجود در گانودرما عاملی جهت ارتقای سطح سلامت بدن به شمار می‌رود. انتظار می‌رود از گانودرما لوسیدوم در علوم پزشکی و دارویی جهت جلوگیری و بهبود انواع بیماری‌ها استفاده بیشتری شود.

عوارض جانبی احتمالی :

به طور کلی در اکثر مطالعات، هیچ گونه عوارض جانبی از قارچ گانودرما لوسیدوم گزارش نشده است. این قارچ بر اساس طبقه بندی اتحادیه محصولات گیاهی آمریکایی در دسته گیاهان کلاس ۱ قرار می‌گیرد. این بدین معناست که مصرف گیاه دارویی گانودرما در حد متعادل و مناسب بی ضرر است. در برخی افراد حساس بثورات پوستی و ناراحتی‌های خفیف گوارشی مشاهده شده است که معمولا این اثرات کوتاه مدت بوده‌اند. هیچ گونه موارد منع مصرفی برای گانودرما لوسیدوم گزارش نشده است. با این وجود، در بیماران پیوند عضو که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می‌کنند و یا بیماران مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی باید با احتیاط و مشورت پپزشک از این گیاه استفاده کنند.

این قارچ می‌تواند اثرات داروهای کاهش دهنده کلسترول خون را تقویت کند. مصرف هم زمان گانودرما و ترکیبات ضد التهابی صورت گیرد. بعلاوه بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند باید با احتیاط و مشاوره پزشک از گانودرما استفاده کنند.

تهیه قهوه گانودرما اصل :

قهوه گانودرما در حقیقت از عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم و دانه‌های برشته شده قهوه تهیه می‌شود. سابقه نوشیدن این قهوه‌ها به ۲۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد و در چین باستان بر این باور بودند که قارچ گانودرما کلید جاودانگی و عمر طولانی است. قهوه گانودرما علاوه‌بر طعم جذاب و منحصر به فرد دارای مزایای فراوانی برای سلامتی است. این نوع قهوه در مقایسه با قهوه‌های معمولی حاوی کافئین کمتر و مواد مغذی بیشتر می‌باشد. این نوشیدنی سالم مزایای بسیاری برای سلامتی داشته و مصرف منظم آن موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها می‌شود.

خواص و فواید قهوه گانودرما برای پوست

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین برای اولین بار در ایران و خاورمیانه اقدام به تولید و عرضه قهوه گانودرما با برند « دکتر بیز » نموده است. قهوه‌های گانودرما دکتر بیز تنها قهوه‌های گانودرما دارای مجوز رسمی سازمان غذا و دارو کشور در ایران می‌باشند. این قهوه‌ها از ترکیب عصاره گانودرما لوسیدوم ارگانیک و باکیفیت‌ترین قهوه‌های جهان تولید می‌شوند. قهوه‌های گانودرما دکتر بیز در طعم‌های کافه لاته، کافه موکا و کافه سوپریم در فروشگاه سلامت محور تیسا موجود می‌باشند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و تهیه تنها قهوه‌های گانودرما با مجوز رسمی سازمان غذا و دارو کشور اینجا کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از محصولات آرایشی و بهداشتی حاوی عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم ما را در اینستاگرام نیز دنبال کنید.

برای دنبال کردن صفحه اینستاگرام تیسا مارکت اینجا کلیک کنید.

اگر خواندن مقاله « فواید قهوه گانودرما برای پوست و مو » برایتان مفید بود لطفا آن را از طریق آیکون‌های زیر با دیگران نیز به اشتراک بگذارید و نظر خود را برای ما بنویسید.

2 دیدگاه برای “فواید قهوه گانودرما برای پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *