درمان آکنه با گانودرما

درمان آکنه با گانودرما

آکنه و جوش صورت شایع‌ترین مشکل پوستی به شمار می‌آیند که معمولا از سنین نوجوانی بر روی پوست ظاهر می‌شوند. آکنه التهابی است که به دلیل عملکرد نادرست فولیکول‌های مو و غدد چربی به وجود می‌آید. این مشکل اگرچه بسیار خطرناک نیست، اما به دلیل تاثیراتی که روی ظاهر می‌گذارد، می‌تواند موجب مشکلات روانی در افراد شود. در صورت عدم درمان آکنه ممکن است باعث ایجاد اِسکار دائمی شود. این بیماری پوستی به دلیل طولانی بودن روند درمان نیاز به صبوری دارد. یکی از مؤثرترین راه‌های درمان این بیماری، استفاده از گیاهان دارویی مانند قارچ گانودرما است. در ادامه به درمان آکنه با گانودرما می‌پردازیم.

آکنه (جوش صورت) چیست ؟

آکنه و جوش صورت نوعی از بیماری پوستی است و زمانی رخ می‌دهد که فولیکول‌های مو با چربی و سلول‌های مرده پوست، پر شود. این امر موجب به وجود آمدن جوش‌های سر سیاه و یا سر سفید می‌شود. آکنه معمولاً بر روی صورت، گردن، قفسه سینه، پشت و شانه‌ها ظاهر می‌شود. این بیماری بیشترین شیوع را در میان نوجوانان دارد و موجب آسیب‌های فیزیکی و روحی می‌شود. 

درمان آکنه با گانودرما

درمان آکنه با گانودرما

ریشه اصلی آکنه چیست ؟

در طب سنتی چین روی حرارت بدن تاکید بسیاری شده است به خصوص حرارت کبد، چرا که یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن آکنه است. در بیشتر شرایط می‌توان با مصرف گیاهان دارویی و تغییر در سبک زندگی، وضعیت آکنه‌ها را بهبود بخشید. در میان انواع پوست‌ها، پوست چرب به علت چربی زیاد بیشتر مستعد بروز جوش و آکنه است. پوست چرب نسبتاً ضخیم بوده و دارای منافذ باز بیشتری است. همچنین غده‌های چربی موجود در پوست چرب بسیار فعال بوده و بیش از حد معمول چربی تولید می‌کنند. بعلاوه پوست‌های چرب بیشتر مستعد گرد و غبار هستند و زودتر آلوده می‌شوند.

انواع آکنه :

آکنه می‌تواند به موارد زیر نسبت داده شود :

 • سلول‌های مرده پوست
 • موهایی که داخل گوشت فرو می‌روند
 • تولید بیش از حد چربی
 • آلودگی پوست
 • تغییرات هورمونی
 • استرس
 • شست و شوی زیاد پوست

دزمان آکنه با گانودرما

درمان آکنه با گانودرما امکان پذیر است

آکنه می‌تواند التهابی و یا غیرالتهابی باشد. انواع مختلف آکنه عبارتند از :

جوش‌های سر سفید :

این جوش‌ها می‌توانند در صورت انسداد منافذ پوست و سلول‌های مرده ایجاد شوند و مانند یک برجستگی کوچک، روی پوست دیده می‌شوند.

جوش‌های سر سیاه :

جوش‌های سر سیاه در صورت مسدود شدن منافذ پوست، اتفاق می‌افتند که ترکیبی از چربی و سلول‌های مرده پوست هستند. که بالای منافذ مسدود شده و بقیه قسمت‌ها باز می‌ماند.

جوش‌های چرکی :

در اثر خراب شدن دیواره‌های اطراف منافذ پوستی، جوش‌های چرکی به وجود می‌آیند. جوش‌های چرکی با چرک پر می‌شوند.

کیست‌ها :

کیست‌ها بزرگترین شکل آکنه هستند که در اعماق پوست به وجود می‌آیند. کیست‌ها در صورت مسدود شدن منافذ پوست با باکتری‌ها، چربی و سلول‌های مرده پوست ایجاد می‌شوند. کیست از انواع بسیار شدید آکنه بوده و می‌تواند موجب عوارض پوستی مانند زخم شود. 

جلوگیری از بروز آکنه :

خودداری از قرار گرفتن زیر نور خورشید :

قرار گرفتن در زیر نور خورشید حرارت بدن را بیشتر کرده و همین امر موجب تشدید آکنه می‌شود.

خواب به موقع هنگام شب :

دیر خوابیدن هنگام شب موجب افزایش حرارت بدن می‌شود. بر طبق طب سنتی چین انرژی اصلی بدن هر دو ساعت یک بار تغییر می‌کند.

پرهیز از مصرف غذاهای سرخ شده، کبابی و تند :

غذاهای سرخ شده، کبابی و تند از خوشمزه‌ ترین‌ها هستند. اما حرارت زیادی دارند و موجب تشدید آکنه‌ها می‌شوند. پس اگر می‌خواهید پوست صورت بدون آکنه داشته باشید، میزان مصرف این غذاها را کنترل کنید.

دزمان آکنه با گانودرما

چگونه درمان آکنه با گانودرما امکان پذیر است؟

آب بیشتری بنوشید :

نوشیدن آب به مقدار کافی حرارت بدن را جذب کرده و آن را از طریق ادرار دفع می‌کند. همچنین موجب کمک به سم زدایی بدن می‌شود.

کنترل خشم و استرس :

خشم و استرس و احساسات نا‌سالم باعث بالا رفتن حرارت بدن شده و موجب عدم توازن هورمونی می‌شود. این امر تشدید شدن آکنه را در پی دارد.

گیاهان دارویی درمان آکنه :

مؤثرترین روش از بین بردن آکنه، تغییر در سبک زندگی است. اما اگر آکنه ادامه داشت، برای رفع این مشکل می‌توانید از گیاهان دارویی استفاده کنید. گیاهان دارویی مختلف عملکرد متفاوتی در بهبود آکنه دارند. گیاه جیاگولان یکی از مهم‌ترین گیاهان برای درمان آکنه است. این گیاه می‌تواند حرارت بدن را کاهش داده و موجب سمزدایی بدن می‌شود. به همین دلیل این گیاه در پزشکی ارزش بالایی دارد. گیاه گانودرما یکی دیگر از گیاهان مؤثر در درمان آکنه است که با سمزدایی از بدن و  تنظیم هورمون‌ها موجب کاهش ایجاد آکنه می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین دلایل ایجاد آکنه به خصوص در بین نوجوانان، عدم توازن هورمونی است. ژل رویال یکی از مؤثرترین مکمل‌ها برای تنظیم هورمون‌های بدن می‌باشد. این ژل به دلیل وجود مواد مغذی، کبد را تغذیه کرده و موجب شادابی پوست می‌گردد.

دزمان آکنه با گانودرما

گیاه دارویی گانودرما :

گانودرما لوسیدوم یک قارچ دارویی با پیشینه‌ای ۲۰۰۰ ساله است که خواص درمانی بسیاری دارد. این گیاه دارویی حاوی بیش از ۴۰۰ ترکیب فعال بیولوژیک مختلف مانند پلی ساکاریدها، تری ترپنوئیدها، پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. از خواص درمانی گانودرما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن
 • پاکسازی بدن از سموم
 • بهبود انواع زخم
 • جوانسازی پوست
 • خواص آنتی اکسیدانی
 • خواص ضد التهابی
 • خواص ضد میکروبی
 • ضد سرطان
 • خواص ضد آندروژنیک
 • ضد فیبروز
 • ضد تومور
 • ضد آریتمی قلبی
 • ضد درد
 • ضد پیری

درمان آکنه با گانودرما :

حال ببینیم چطور درمان آکنه با گانودرما امکان پذیر است. یکی از دلایل مهم ایجاد آکنه، انباشته شدن مواد سمی در بدن است. خصوصاً در افرادی که مبتلا به یبوست هستند، سم موجود در مدفوع توسط روده‌ها جذب بدن شده و از طریق جریان خون وارد قسمت‌های مختلف بدن می‌شود. اگر این سموم به صورت برسند، موجب بروز آکنه می‌شود.

یکی از گیاهان دارویی مناسب برای درمان آکنه و سم‌زدایی خون و حفاظت کبد، گیاه گانودرما است. مقادیر بالای ژرمانیوم ارگانیک و دیگر مواد معدنی موجود در این گیاه قابلیت سم‌زدایی بالایی دارد. به همین دلیل مصرف گانودرما باعث صاف‌تر شدن و شفافیت پوست می‌شود. همچنین مصرف گیاه گانودرما جریان خون را بهبود بخشیده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. همین امر موجب بهبود وضعیت آکنه می‌شود.

درمان آکنه با گانودرما چگونه است

توجه داشته باشید اگر شرایط آکنه بسیار جدی باشد، ممکن است باعث ایجاد واکنش موقتی شود. به این صورت که در فرایند سم زدایی سموم اضافی بدن از طریق پوست دفع می‌شود. به همین دلیل آکنه‌ی بیشتری روی پوست ایجاد می‌شود. اما بعد از اتمام فرایند سم‌زدایی توسط گانودرما، آکنه کاهش پیدا کرده و درمان می‌شود. با داشتن سبک زندگی سالم، رژیم غذایی مناسب و استفاده از گیاهان دارویی مانند گانودرما بعد از چند ماه می‌توانید شاهد درمان و بهبود دائمی آکنه‌ها باشید.

قهوه گانودرما دکتر بیز ؛ درمان آکنه با گانودرما :

قهوه‌های گانودرمای دکتربیز یک راه درمانی خوشمزه و سالم مصرف گانودرما می‌باشد. این قهوه‌ها تنها قهوه گانودرمای دارای مجوز سازمان غذا و دارو در ایران می‌باشند. قهوه‌های گانودرمای دکتربیز در طعم‌های مختلف برای افراد با سلیقه‌ها متفاوت عرضه می‍گردد. این قهوه‌ها را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی تیسا مارکت تهیه کنید. 

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و خرید قهوه گانودرما دکتر بیز اینجا کلیک کنید.

برای دنبال کردن صفحه اینستاگرام تیسا مارکت اینجا کلیک کنید.

اگر خواندن این مطلب برای‌تان مفید بود آن را از طریق آیکون‌های زیر با دیگران نیز به اشتراک بگذارید و نظر خود را برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *